Eryaman halı yıkama olarak Ankara halı yıkama bölgesinde özellikle Etimesgut, Sincan, Elvankent ve başta Eryaman olmak üzere, yakında da Batıkent bölgesinde hizmet vereceğiz. Fabrikamız, Ankara halı yıkama bölgelerinde daima edindiği prensiplerine bağlı kalarak kaliteli hizmet anlayışından ödün vermeden faaliyet göstermektedir.

Firmamız dünden bugüne teknolojiyi her zaman bir adım önde tutarak kaliteyi ve hijyeni bir araya getirmiştir. Bu sektörde hijyen olmazsa olmazlardandır. Halı yıkama işi tabi ki sadece hijyenik halı yıkamayla da sınırlı bir iş değildir.

Ankara da yüzlerce halı yıkama fabrikası Ankara halı yıkama adı altında halı yıkama işi yapmaktadır. Fakat bu işi ne derece yeterli yaptıkları da tabi ki tartışılır. Hatta bazı halı yıkamacılar bu işi sezonluk bile yapmaktadırlar. Yaza girmeden broşür dağıtarak müşteri toplayıp, havalar soğumaya başlayınca da ortadan kaybolan bir çok sözde Ankara halı yıkama firmaları vardır.

Oysa ki, işin tam anlamıyla hakkını veren halı yıkamacılar yazın olduğu gibi kışında aynı şekilde hizmet sunmaktadırlar. Olması gerekende tabi ki budur. Çünkü bir çok kişi yaz kış demeden halısı kirlendiği zaman halısını doğal olarak yıkatmaktadır. Ankara bölgesinde faaliyet gösteren Eryaman halı yıkama fabrikamızda bu grubun içerisindedir. Yani yaz kış demeden müşteriye en iyi hizmeti verme çabası içerindedir.

Yeterince deneyimli bir halı ve kilim yıkama fabrikasının yüksek kalitede bir sonuca ulaşabilmesi için önemli konulardan biri de leke çıkarıcıların farklı özelliklerdeki halılara hangi usullerle kullanılacağını tespit etmektir. Zira herkes bilir ki markası belli olan leke çıkarıcılar kullanabilmek yıkama işlerinin kalitesini direkt olarak etkilemektedir. Altını çizmek gerekirse halı ve yollukları yıkatırken yüksek kaliteli yıkama için ilk önce dikkat edilmesi gereken konu, halımızı temizleyecek firmanın temizlik konusunda profesyonelliğe önem veren bir yıkama fabrikası olmasının gerekliliğidir.

Eryaman halı yıkama fabrikasındaki yıkama birimine getirilen halılar, ilk önce iplik özelliklerine bakılarak gruplara ayrılır çünkü her halı aynı makineyle yıkama yapılamaz. Halı yıkama da diğer sektörlerde olduğu gibi endüstriyel gelişmelerden etkilenmiş bir iştir ve mühendislik alanındaki son dönemdeki yenilikler sektörün niteliğini epeyce üst düzeye yükseltmiştir. Kirlenen halıları yıkayan bir fabrikanın kalite göstergesi, disiplinli çalışan eleman kadrosu ve bununla birlikte kullandığı deterjanların uygun standartlarda olmasıyla ölçülebilir.

Yıkandıktan sonra halıların gerekli zamanda kurumasının sağlanmasında özel bir sıkma makinesiyle nem almak, kurutmanın beklenen başarıya ulaşması için çok önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesinin sıktığı halılar asılmaya ihtiyaç duyar ki, iyi bir dezenfeksiyon tam olarak bu yöntemle sağlanabilir. Tam anlamıyla kuruyan halılar kontrol amacıyla son denetim bölümüne sevk edilir ve bu noktada fırçalama ile beraber ambalaj işlemleri yapılır. Ambalajlama işleri sonuçlanan halı ve yolluklar dağıtım planlarına göre bir sıralama yapılacak şekilde planlanıp, sevkiyat araçlarına verilir ve böylece önceden anlaşılan saatler arasında halı ve kilimler adreslerine teslim edilir. Halı ve kilim yıkamada öncelikli adım, halıları alacak servisin beklenen saatte halıları teslim almasıdır ve bu işlem ile alakalı herhangi bir bedel verilmemelidir. Bu anlamda kaliteli iş yapan bir halı yıkama şirketi hiç gecikmeden ve sözleşilen zaman aralığında halılarınızı teslim alır.

Halı ve kilimlerin temizlenmesinden hedeflenen hijyenik neticeyi sağlamak için özveri gerektiren bir sürü kuralları sağlamak gerekliliktir. Öncelikle hijyene azami derecede önem veren biriyseniz iyi deterjan kullanan halı yıkama şirketlerini tercih etmek mecburiyetindesiniz. Temizliğe önem veren birisi iseniz ve şayet, yeterince kaliteli olmayan neticelerle karşılaşmaktan endişeleniyor iseniz, halılarınızı vereceğiniz halı firmasına iş yaptırırken bazı önemli şeyleri araştırıp bilgi edinmeniz gerekiyor.

Bu sayede uyguladığımız yeni teknikler ve artı olarak anbibakteriyel sarf malzemeleri yıkama işini en az hatayla yapmamıza olanak tanıyor. Saydığımız bu sebeplerden dolayı eskiden beri Eryaman halı ve kilim yıkama firması olarak bu detayın bilincindeyiz ki, firmamızda kalitesiyle bilinen yıkama ve kurutma makinelerini kullanan bir firma olarak tanınıyoruz. Halı yıkamadaki gelişmeler sayesinde günümüzde iki türlü halı ve kilim yıkama sistemi izlenmeye başlanmıştır ki, bunlardan ilki elle yıkama diye adlandırılan sistem, diğeri ise otomatik sistemle yapılan yıkama sistemidir. Otomasyonlu halı yıkama makineleriyle yaptığımız yıkama işlemlerinin elde yapılan yıkamaya göre bir çok avantajı gösterilebilir ve bu faydaların en önemli olanı zannediyorum fırça baskısının daha yüksek olmasıdır.

Eryaman profesyonel halı ve kilim yıkamaya halı ve yollukları elle ya da otomasyonlu teknikle yıkatabilirsiniz ancak antibakteriyel deterjan kullanımı, yıkamanın neticesini önemli oranda değiştirmektedir. Bu anlamda olumlu sonuca varmak için antibakteriyel şampuanlar kullanmak gerekmektedir.