El Dokuması Halılarda Yıkama Eryaman Uzman Halı Yıkama 0312 226 30 29
El dokuması olan halılar, oldukça narin bir yapıya sahip olması nedeniyle, makinelerde ıslak olarak yıkanmaları durumunda, halıların ömrü kısalacaktır. Bu yüzden bu halıların özel bir yıkama işlemine tabi tutulması gerekmektedir. Çünkü bu halılarda kullanılan boyalar doğal boyalardır. Gereken özen gösterilmezse, ilk yıkamada solmalar olacaktır. Eryaman halı yıkama olarak el dokuması halılara gereken özeni daima göstermekteyiz.

Halı yıkama işlerinde ilk aşama servis aracının beklenen sürede vereceğiniz adrese gelmesidir ki bu iş için fazladan bir ücret istenmemelidir. Her halükarda işinde kurumsallaşmış bir halı yıkama ve overlok kuruluşu muhakkak sözleşilen zaman aralığında adresinizde olacaktır. Halı ve kilim yıkamada uygulanan yeni teknikler ve bununla birlikte özel üretim leke çıkarıcılar bu işleri en az riskle yapmamıza imkan tanıyor. Saydığımız bu sebeplerden dolayı her zaman Eryaman halı ve kilim yıkama olarak bunun farkında olduğumuz için uygulamalarımızda en iyi bilinen ekipmanları kullanmaya devam ediyoruz.

Edindiğimiz tecrübe gösteriyor ki halı ve yollukları yıkatırken beklentilerinizin karşılanması için önem verilmesi gereken konu, kilim ve halıların yıkatılacağı işletmenin temizlik konusunda deneyimli bir temizlik şirketi olmasındaki mecburiyettir. Standartlara uygun hizmet almak isteyen birisiyseniz ve şayet, kalitesiz bir görüntüyle karşılaşmaktan endişeleniyorsanız, halılarınızı temizleteceğiniz yıkama firmasını seçerken, önemli kuralları bilip dikkatli olmanız gerekiyor. İlerleyen teknoloji ile beraber son yıllarda iki tip halı ve kilim yıkama tekniği geliştirilmiştir ki, bu yöntemlerden birincisi meçle elde yıkama diye anılan yöntem, ikincisi ise tam otomatik sistemlerle yapılan yıkama modelidir. Bilgisayarlı halı yıkama makinesi ile icra ettiğimiz yıkama işinin meçle yıkamaya göre fazlaca avantajı mevcuttur ve bu yararlardan en mühimi belki de halıların daha fazla yıkanmasıdır.

Halı yıkama sanayisi de benzer sanayi dallarındaki gibi teknik ilerlemelerden olumlu yönde etkilenmiş bir iştir ki, özellikle yeni teknik imkanlar işin kalite standartını gözle görülecek derecede üst düzeye taşımıştır. Sık kullanılan halıların temizlenmesinden istenen sağlıklı sonucu kazanmak için profesyonellik gerektiren özel koşulları yerine getirmek olmazsa olmaz önem arz etmektedir.

Eryaman halı yıkama elemanları tarafından yıkama bölümüne nakledilen yıkanacak halı ve kilimler, karıştırılmadan cinsleri tespit edilerek ayrıştırılır zira tüm halılar birlikte yıkama yapılamaz. İyi bir halı yıkama işletmesinin yüksek hijyen kalitesinde neticelere varabilmesi noktasında gerekli hususlardan biri de ağartıcı maddelerin çeşitli halılara hangi usullerle kullanılacağı konusunu bilmektir. Bu manada ispatlanmış bir gerçektir ki, markası belli olan şampuanlar kullanabilmek halı yıkamanın kalitesini direkt olarak belirler. Siz de kusursuz temizliğe bakan bir kimse iseniz kaliteli leke çıkarıcıları kullanan halı yıkama fabrikalarını seçmeniz gerekir.

Eryaman halı yıkamaya halı ve yollukları eski usulle ya da bantlı sistemle yıkatabilirsiniz ama kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak, halı yıkama işinin başarı seyrini direkt manada belirleyicidir. Temizlik işlerinde kaliteli sonuçlara ulaşmak için bakterisiz bir hijyen sağlayan leke gidericiler kullanmak çok önemlidir. Halı ve kilimleri yıkayan bir kuruluşun işçiliğindeki kalite, bilgili personel kadrosu ve bununla birlikte, kullandığı endüstriyel ekipmanların kalitesinin yüksek olmasıyla anlaşılabilir.

Yıkama işi bitirilen halıların hızla kurumasının gerçekleşmesinde sanayi tipi bir sıkma makinesi kullanılması, kurumanın amaçlandığı gibi olması için ciddi önem teşkil etmektedir. Santrifüj makinesinde sıkılmış olan halılar güneşle kurutulmaya gereksinim duyar ki, antibakteriyel yıkama sadece bu yöntemle sağlanır. Kurutma askılarında kuruduğu tespit edilen halılar kontrol işlemleri için kontrol birimine taşınır ve bu kısımda fırçalama, tarama ile birlikte ambalaj çalışmaları yapılır. Tüm detaylı kontrol prosedürleri neticelenen halı ve yolluklar kayıtlarına göre bir arada tutulacak biçimde gruplanıp, dağıtım araçlarına gönderilir ve söz verilen saatler içerisinde halılar verilen adrese ulaştırılır.