En iyi halı yıkamacı, yada en iyi halı yıkama firması gerçekten işi halı yıkama olup, bu konuda deneyimli ekip ve profesyonel ekipman bulunduran halı yıkamacıdır. En iyi halı yıkamacı olmanın şartı müşteri memnuniyeti odaklı çalırmaktır. Bir defaya mahsus çalırıp, sonra ortadan kaybolan bir çok sözde en iyi halı yıkama firması vardır. Eryaman halı yıkama olarak işimiz halı yıkamaktır. Halılarınızı sadece gözle görülür oranda değil, derinlemesine temizliyoruz. Bunu yapmak için gerekli donanıma fazlası ile sahibiz. Ne oto yıkamacıyız, ne de köstebek gibi bir anda nereden çıkıp, nerede kaybolacağı belli olmayan bir firmayız. Gerekliliğine inandığınız her an halı yıkama fabrikamızı ziyaret edebilirsiniz.

Halı yıkama sistemlerindeki gelişmelerle beraber son yıllarda iki farklı halı yıkama tekniği geliştirilmiştir ki, bu sistemlerden birisi meçle yıkama olarak adlandırılan teknik, diğeri ise bantlı yıkama sistemiyle icra edilen yıkama türüdür. Otomatik programlı halı yıkama makineleriyle sürdürülen yıkamanın eski sisteme göre bir çok yararı gösterilebilir ki, bu faydaların en mühim olanı belki de daha titiz bir yıkama yapılmasıdır. İşletmemizde kullandığımız yeni cihazlar ve ilaveten özel üretim sarf malzemeleri bu mesleği hatasız bir şekilde uygulamamıza imkan sağlıyor. Bu nedenlerden dolayı ilk günden beri Eryaman halı ve kilim yıkama olarak bu önemli durumun bilincindeyiz ki, fabrikamızda kalitesi en yüksek olan makine ve ekipmanları kullanma çabasındayız.

Deneyimlerimize göre halı ve yollukları yıkatırken nitelikli bir yıkama için her şeyden evvel bilinmesi gereken şey, halıları yıkayacak fabrikanın halı yıkama konusunda becerikli bir kilim ve halı yıkama kuruluşu olması gerektiğidir. Eryaman deneyimli halı ve yolluk yıkamaya halı ve yollukları eski sistemle yahut ta ful otomatik sistemle yıkatabilirsiniz ancak iyi deterjan kullanmak, halı yıkamanın kalite derecesini kesin bir şekilde belirler. Bu manada beklenen sonuç almak için bakterileri temizleyebilen halı yıkama şampuanları ile uygulama yapmak çok önemlidir. Kilim ve halıları yıkayacak bir fabrikanın kalite göstergesi, tecrübeli personel kadrosu ve bununla birlikte elinde bulundurduğu temizlik deterjanlarının kalitesinin yüksek olmasıyla anlaşılabilir.

İşine önem veren bir kilim ve halı yıkama işletmesinin kaliteli neticelere ulaşabilmesi noktasında hassasiyet gerektiren prensiplerden bir tanesi de ağartıcı maddelerin çeşitli halılara ne tür usullerle uygulama yapılacağını tespit etmektir. Bu anlamda kesin olarak bilinir ki yüksek düzeyde kaliteli bir halı şampuanı kullanıyor olmak halı yıkama işinin kalitesini etkileyici ve belirleyicidir. Yıkandıktan sonra halıların gerekli zamanda kurumasının sağlanmasında sanayi tipi bir sıkma makinesi kullanılması kurutmanın başarısı için oldukça önemlidir. Otomatik sıkma makinesinde sıkılmış olan halı ve kilimler gün ışığına gereksinim duyar ki bakterilerden arınma tam manasıyla bu metotla sağlanır. Yeterli miktarda kuruduğu tespit edilen halı ve yolluklar kontrol amacıyla kalite kontrol bölümüne alınır ve bu noktada tarama, fırçalama ile birlikte paket işlemleri yapılır. Tüm detaylı işlemleri de nihayete eren halı ve yolluklar her adrese göre bir sıralama sağlanacak biçimde gruplara ayrılıp, servis elemanlarına gönderilir ve bundan sonra belirtilen zamanda halılar sahiplerine teslim edilir.

Halı yıkamada temizlik kalitesine değer veren biriyseniz kalite standartları üst seviyede olan leke gidericileri kullanan halı yıkama fabrikalarını seçmelisiniz. Yıkama işleri de benzer sanayi dallarındaki gibi teknik ilerlemelerden olumlu yönde etkilenmiş bir sektördür ve teknolojik alandaki son dönemdeki yenilikler sektörün niteliğini epeyce üst seviyelere yükseltmiştir. Titiz birisiyseniz ve eğer, hijyen kalitesi düşük durumlarla karşı karşıya gelmekten endişeliyseniz; halı yıkama işinizi vereceğiniz yıkama fabrikasını seçerken bazı önemli şartları göz ardı etmemeniz gerekiyor.

Halıların yıkama işleminden hedeflenen kaliteli neticeyi kazanmak için tecrübe gerektiren bir sürü normları oluşturmak çok önemlidir. Eryaman halı yıkama ücretsiz servisiyle yıkama alanına naklolunan halılar, öncelikle leke türlerine göre ayrı bölümlere aktarılır çünkü değişik özellikteki halılar aynı malzemelerle yıkanamaz.

Halıların yıkatılmasında başlangıç aşaması firma aracının söylenilen saatte adresinize gelmesidir ve bu iş ile ilgili herhangi bir ödeme verilmemelidir. Bize göre kaliteli bir halı yıkama ve overlok firması hızlıca ve söylediği saatte verilen adreste olur.