Eryaman Halı Kurutma Santrafüj 0312 226 30 29
Eryaman halı yıkama fabrikamızda kullanılan sıkma makineleri içinde bulunduğumuz şu soğuk kış günlerinde daha da önem kazanmış durumdalar. Halıların kurutulması ister yaz isterse kış mevsiminde olsun ancak bu sıkma makinelerinin yardımı ile yapılırlar. Santrafüj adı verilen bu sıkma makinelerinin iki tipi vardır.

Birinci tip olan santrafüz makineleri piyasadaki geçerliliğini neredeyse tamamıyla kaybetmiş durumdadır. Eryaman halı yıkama fabrikamızda da bu tip santrafüz makineleri kullanılmamaktadır. Zira bu tip santrafüz makineleri sitemizdeki örnek videolarda da gösterildiği gibi halıların katlanmak suretiyle yerleştirildiği modellerdi. Eryaman halı yıkama olarak pek çok kere dile getirdiğimiz gibi halıların katlanmaları uygun değildir.

İkinci tip olan ve şuan hemen her profesyonel halı yıkama fabrikasının tercih ettiği rulo tip halı sıkma makineleridir. Eryaman halı yıkama fabrikamızda da değişik ebatlarda mevcut olan bu makineler halıların kurutulma işlemlerinde olmazsa olmaz öneme sahiptirler. Çamaşır makinelerinin sıkma işlemine benzer şekilde çalışan bu makineler halıları %90 kuru olarak çıkarmaktadırlar.

Eryaman halı yıkama olarak mevsimsel şartlardan en az etkilenmek suretiyle yıkama ve kurutma işlemlerinizi gerçekleştirebiliyoruz. Profesyonel fabrikalar sayesinde artık yazın gelmesini beklemek zorunda değilsiniz.

Halı ve yollukların yıkanmasından beklenen kaliteli sonucu almak için tecrübe gerektiren bir takım şartları oluşturmak gereklidir. Yıkama sektörü de öteki sanayi dallarındaki gibi teknolojik ilerlemelerden fayda sağlamış bir iş alanıdır ki, özellikle yeni buluşlar bu işin standartını çok üst düzeye taşımıştır.

Altını çizmeliyiz ki halıları yıkatırken beklentilerinizin karşılanması için her şeyden önce bilmek gereken şey, halıyı yıkayacak işletmenin temizlik konusunda uzmanlaşmış bir kilim ve halı yıkama kuruluşu olmasındaki mecburiyettir. Halı ve kilim yıkamada öncelikli adım halı toplama servisinin söylendiği zaman diliminde adresinize gelmesidir ki bu iş ile ilgili artı bir bedel verilmemelidir. Her halükarda memnun kalmayı umacağınız bir halı yıkama ve overlok firması aşağı yukarı istenen saatte verilen adreste olur. Kilim ve halıları yıkayacak bir kuruluşun yıkama kalitesi, disiplinli personel ve kullandığı deterjan ve leke çıkarıcıların uygun kalitede olmasıyla anlaşılır.

Yıkama işi bitirilen halıların biran önce kurumasının sağlanmasında sıkma makinesi kullanmak, kurumanın sorunsuz olması için ciddi önem teşkil etmektedir. Sanayi tipi sıkma makinesinde suyundan arındırılan halılar gün ışığına gereksinim duyar ki, güneş dezenfeksiyonu tam manasıyla bu yöntemle sağlanabilir. Özel askılarda kurumuş olan halılar kontrol amacıyla son kontrol alanına getirilir ve bu birimde fırçalama, tarama ile beraber poşetleme uygulamaları yapılır. Poşetleme aşamaları sonuçlanan halı ve kilimler dağıtım adreslerine göre bir sıralama yapılacak biçimde gruplanıp, sevkiyat araçlarına aktarılır ve bundan sonra randevulaşılan zamanda halılar verilen adrese ulaştırılır. Temizlikte titiz bilinçli bir tüketici olarak eğer, olumsuz bir durumla karşılaşmaktan endişeliyseniz; halılarınızı temizleteceğiniz halı yıkama firmasını seçmeden evvel bazı şeyleri bilip dikkatli olmanız gerekiyor.

Eryaman otomatik yolluk ve halı yıkamaya halıları manuel veyahut bantlı yöntemle yıkatabilirsiniz fakat kaliteli deterjan kullanımı, yıkama işinin neticesini hatırı sayılır derecede değiştiren bir özelliktedir. Temizlikte kaliteli bir sonuç için bakterisiz bir hijyen sağlayan temizleyiciler ile yıkama yapmak oldukça önemlidir. Temizlik sağlamada kullanılan yeni teknikler ve bunu destekleyen gelişmiş arındırıcılar mesleğimizi hatasız bir şekilde tatbik etmemize imkan sağlıyor. Bu saydıklarımızdan dolayı senelerdir Eryaman halı ve yolluk yıkama firması olarak bu ayrıntının farkındayız ki, firmamızda en başarılı sistemleri kullanma eğilimindeyiz. Bu işlerde hijyene değer veren biriyseniz piyasada geçerli deterjan kullanan halı ve kilim yıkama fabrikalarını seçmelisiniz.

Eryaman halı yıkama servisiyle yıkama alanına getirilmiş olan yıkanacak halı ve kilimler, ilk önce leke türleri tespit edilerek yıkamak üzere hazırlanır çünkü, her halı aynı deterjanlarla yıkama yapılamaz. İşinde tecrübeli bir kilim ve halı yıkama işletmesinin yüksek hijyen kalitesinde bir netice alabilmesi için önemli konulardan bir tanesi de halı yıkama şampuanlarının hassas yapılı halılara hangi metodlarla uygulanacağı konusunun bir kalite kriterine bağlanmasıdır. Bu manada tahmin edebileceğiniz gibi, kalite belgeleri tam olan şampuanlar kullanmak temizlikle alakalı işlerin kalitesini belirleyici niteliktedir.

Değişen koşullarla birlikte günümüzde iki tip halı ve kilim yıkama tekniği uygulanmaya başlanmıştır ki, bu sistemlerden bir tanesi manuel yıkama olarak bilinen yöntem, diğeri ise otomatik halı yıkama makinesiyle icra edilen yıkama tipidir. Tam otomatik sistemli halı yıkama makineleriyle yapılan yıkama işlemlerinin eski tip yıkamaya göre bir çok avantajı listelenebilir ve bunlar arasında en mühimi belki de personel hatalarının en aza indirilmesidir.