Eryaman Halı Yıkama Bahar Sezonu 0312 226 30 29
Halı yıkamada bahar sezonu açıldı. Kış boyunca evlerde çok vakit geçirildi. Dolayısı ile halılar normalden daha fazla kirlendiler. Hele kış döneminde soğuk algınlıkları yaşayanmışsa, halların bakteriyel açından kirliliği de hat safhaya çıkmış demektir.

Bahar döneminin başlaması ile birlikte Eryaman halı yıkama fabrikamıza olan talepte de artışlar oldu. Bu sebeple kadromuzu güçlendirme kararı aldık. Şuan itibarı ile Eryaman halı yıkama fabrikamızın her biriminde işinin uzmanı olan personelimiz görev yapmakta. Kalite yönergelerimize uygun sonuçlar alabilmek için her kesin kendi birimi ile ilgili işi yapıyor olması gerekiyor. Bu aynı zamanda kontrol içinde kolaylık sağlıyor. Fabrikamızda yapılan her işlemin hangi personel tarafından icra edildiğinin bilinmesi çalışanlar üzerinde bir mesuliyet duygusu oluşturuyor. Böylece her kes işini kusursuz olarak yapmaya gayret ediyor.

Eryaman halı yıkama olarak zaten sürdürdüğümüz kaliteli hizmetin daha da iyisini sunmaya gayret ediyoruz. Yılın her döneminde mevsimsel şartlardan en az etkilenmek için sürekli yenileniyoruz.

Halıları temizleyecek bir firmanın yıkama kalitesi, deneyimli personel ve bununla birlikte elinde bulundurduğu ekipmanların yeterliliğiyle anlaşılabilir. Yıkama işleri de diğer sanayi işlerindeki gibi gelişen teknik ilerlemelerden nasibini almış bir iş koludur ki, özellikle yeni teknolojik imkanlar temizliğin niteliğini gerçekten de üst seviyelere taşımıştır.

Eğer yüksek kaliteye azami derecede önem veren biriyseniz kaliteli deterjanlar kullanan halı yıkama işletmelerini tercih etmeniz gerekir. Temizlikte titiz biriyseniz ve eğer, kalitesiz bir durumla karşı karşıya kalmaktan korkuyorsanız, yıkama yaptıracağınız yıkama firmasına halılarınızı yıkatırken, önemli şartları bilmelisiniz. Tekrar etmekte fayda var ki yolluk ve halıları yıkatırken kaliteli bir sonuç için önem verilmesi gereken konu, halıyı yıkayacak işletmenin hijyen kalitesi konusunda profesyonel bir halı yıkama şirketi olmasındaki gerekliliktir.

Halıların temizlenmesinde kullanılmaya başlanılan yeni makineler ve gelişmiş şampuanlar bu işi en az hatayla tatbik etmemize yardım ediyor. Saydığımız bu sebeplerden dolayı her zaman Eryaman halı ve yolluk yıkama fabrikası olarak bu durumun farkındayız ve halı yıkamada en iyi makineleri kullanan bir firma olarak tanınıyoruz. Eryaman halı yıkama fabrikasındaki yıkama alanına taşınmış olan halı ve kilimler öncelikle özellikleri tespit edilerek farklı alanlara alınır çünkü tüm halılar aynı ekipmanlarla yıkama yapılamamaktadır.

Deneyimli bir halı ve kilim yıkama fabrikasının başarısı seviyesi yüksek bir sonuç alabilmesi noktasında önemli kurallardan biri de ağartıcı maddelerin hassas halılara hangi metodlarla uygulanacağı konusunun bir kalite kriterine bağlanmasıdır. Zira iyi bilinmelidir ki kalitesiyle tanınan leke çıkarıcılar kullanmak yıkama işlerinin kalitesini belirleyici özelliktedir. Yıkanan halıların biran evvel kurumasının sağlanmasında bu işe özel bir sıkma makinesiyle halıyı sıkmak bu işin beklenen başarıya ulaşması için büyük önem arz etmektedir. Otomatik sıkma makinesinde suyundan arındırılan halılar yine de askıya asılmaya ihtiyaç duyar ki bakterilerin yok olması tam olarak bu sayede sağlanabilir. Gün ışığında kuruması tamamlanan halı ve yolluklar kontrol işlemleri için denetim alanına sevk edilir ve bu alanda halıların son kontrolü ile beraber paket ve parfümleme işlemleri yapılır. Kontrol işleri de sonuçlanan halı ve kilimler etiketlerine göre bir arada tutulacak biçimde planlanıp, dağıtım elemanlarına teslim edilir ve böylece önceden bilinen zamanda halı ve yolluklar sahiplerine teslim edilir. Eryaman deneyimli halı yıkamaya yolluk ve halıları eski usulle yahut bilgisayarlı sistemle yıkatabilirsiniz ancak kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak, bu işin kalitesini hatırı sayılır derecede değiştirir. Temizlikte kaliteli neticeyi elde etmek için bakterileri arındırabilen temizlik malzemeleri uygulamak oldukça önemlidir.

Yıkamada ilk aşama, halı yıkama servisinin söz verdiği saatler içinde halıları almasıdır ve bu iş ile ilgili herhangi bir ücret verilmemelidir. Unutmayın iyi bir temizlik firması aşağı yukarı söz verilen saatte teslim alır halıları. Halıların yıkama işleminden amaçlanan başarılı sonucu sağlamak için tecrübe gerektiren bir sürü kurallara uyulması zorunluluktur.

Halı yıkama sistemlerindeki gelişmelerle beraber son senelerde iki değişik halı ve kilim yıkama sistemi kullanılmaya başlanmıştır ki, bu tekniklerden bir tanesi meç kullanarak yıkama diye adlandırılan yöntem, ikincisiyse tam otomatik sistemlerle icra edilen yıkama sistemidir. Otomatik programlı halı yıkama makineleriyle icra edilen yıkama işinin önceki sisteme göre bir sürü faydası sıralanabilir ki, bunların içinde en mühimi zannediyorum personelden kaynaklanan hataların azalmasıdır.