Eryaman Halı Yıkama Deformasyon Önlemi 0312 226 30 29
Deforme olmuş halı yıkama yapılır. Ancak deforme olmuş halıların yıkama işlemi bizleri zaman zaman sıkıntıya sokmaktadır. Halı yıkama işlemi için bize verilen halılardan bazılarında önemli derecede yıpranma hatta yırtıklarla karşılaşabiliyoruz. Çok fazla yıpranmış bir halının profesyonel ekipmanlarla yıkama işlemine alınması sonucu, her hangi bir şekli bozulma olma riski varsa bu konuda halı sahiplerinden teyid alınması gerekmektedir. Yıpranmış halı yıkama işi zor ve özen gösterilmesi gereken bir durumdur. Eryaman halı yıkama olarak bu türlü bir durumla karşılaştığımızda halı sahibini arayıp, halı yıkama işleminde meydana gelebilecek herhangi bir komplikasyona karşı uyarıda bulunmayı tercih ediyoruz.

Halıları temizleyecek bir fabrikanın yaptığı işteki kalite, işini benimsemiş personel kadrosu ve bununla beraber uygulamada kullandığı deterjan ve leke çıkarıcıların kalite standartlarına uygunluğu ile anlaşılabilir. Titiz birisi iseniz ve eğer, beklentinizin altında bir durumla karşı karşıya kalmaktan endişeleniyorsanız, yıkama yaptıracağınız halı yıkama firmasını seçmeden evvel bazı detayları bilmelisiniz.

Bu sektör de diğer işlerdeki gibi ilerleyen teknolojiden fayda görmüş bir iştir ve mühendislik alanındaki yeni teknolojik imkanlar sektörün kalitesini gerçek manada yükseltmiştir. Altını çizmeliyiz ki halı ve yollukları yıkatırken başarılı bir sonuç için birinci olarak bilinmesi gereken şey, halıların yıkattırılacağı şirketin leke çıkarma ve temizlik konusunda titizliği benimsemiş bir halı yıkama şirketi olmasındaki zaruriyettir. Bu işlemlerde öncelikli aşama, firma aracının söylendiği saatler içinde vereceğiniz adrese gelmesidir ve bu işlem ile alakalı ekstra bir ödeme istenmemelidir. Bu manada özverili bir halı yıkama kuruluşu kesinlikle söz verilen saatte halılarınızı teslim alır.

Yıkamadan sonra halıların biran evvel kurumasının gerçekleşmesinde bu iş için yapılmış bir sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek bu işin problemsiz olması için ciddi önem teşkil etmektedir. Endüstriyel sıkma makinesinde suyundan arındırılan halı ve yolluklar gün ışığına ihtiyaç duyar ki iyi bir dezenfeksiyon tam manasıyla bu yolla sağlanır. Kurutmalıklarda kuruduğu tespit edilen halı ve yolluklar kontrol edilmesi maksadıyla son kontrol birimine getirilir ve burada lekelerin kontrolü ile beraber paketleme işlemleri yapılır. Paketleme ve parfümleme işleri tamamlanan halılar adreslerine göre bir sıralama yapılacak şekilde toparlanıp, servis çalışanlarına gönderilir ve bundan sonra önceden anlaşılan gün ve saatte halılar teslimat adresine sevk edilir. Halı yıkamada hijyene azami derecede önem veren biri iseniz kalite belgeleri tam olan leke çıkarıcıları kullanan halı yıkama fabrikalarını tercih etmek zorundasınız.

Eryaman halı yıkama fabrikasındaki yıkama mekanına taşınmış olan yıkanacak halı ve kilimler, karıştırılmadan cinslerine göre farklı alanlara alınır çünkü değişik özellikteki halılar aynı teknikle yıkama yapılamaz. İşinde deneyim kazanmış bir halı ve kilim yıkama fabrikasının kusursuz neticelere ulaşabilmesi için gerçekten önemli hususlardan birisi de halı yıkama şampuanlarının hassas halılara hangi yöntemlerle uygulama yapılacağıyla alakalı bilgi sahibi olmaktır. Bu anlamda kabul edilmelidir ki kalitesiyle tanınan şampuanlar kullanmak yıkama işinin sonucunu direkt olarak etkiler. Teknolojinin geldiği noktada günümüzde iki çeşit yıkama metodu izlenmeye başlanmıştır ki, bu sistemlerden birisi elde yıkama şeklinde anılan yöntem, ikincisi de tam otomatik sistemlerle yapılan yıkama sistemidir. Çok programlı otomatik halı ve kilim yıkama makinesiyle yaptığımız yıkamanın eski uygulamalara göre bir sürü faydası gösterilebilir ve bunların içinde en dikkat çekicisi zannederim daha özenli bir yıkama yapılmasıdır.

Eryaman otomasyonlu halı ve yolluk yıkamaya halı ve yollukları eski sistem ya da tam otomatik teknikle yıkatabilirsiniz ama halı yıkama deterjanının kalitesi, halı yıkamanın sonucunu direkt olarak değiştirir. Bu manada istenen sonuca varmak için bakteri temizleme özelliği olan temizleyiciler kullanmak gerekmektedir. Halıların temizlenmesinde kullandığımız otomasyonlu sistemler ve buna ek olarak özel üretim deterjanlar bu işi neredeyse sıfır hatayla sürdürmemize imkan sağlıyor. Saydığımız bu sebeplerden dolayı ilk günden beri Eryaman kilim ve halı yıkama olarak bu ayrıntının farkındayız ve işletmemizde en güçlü otomatik makineleri kullanıyoruz.

Kirli bir halının yıkanmasından beklenen başarılı sonucu sağlamak için profesyonellik gerektiren bazı normları oluşturmak zorunluluktur.