Eryaman halı yıkama olarak halı yıkama işinde başarılı sonuç almanın şartlarının olduğunu düşünüyoruz. Bu şartların her birine ayrı ayrı riayet edilmediği müddetçe profesyonellik gerekleri yerine gelmiş sayılmaz. Bu şartlar iki kısımdır. Birinci kısım personel, ikinci kısım ekipmandır. Hijyen kalitesi yüksek bir sonuç alabilmek için profesyonel halı yıkama elemanına ihtiyaç vardır. Evlerde yapılan halı yıkamalarla, halı yıkama fabrikalarında yapılan halı yıkamaların farkı burada açığa çıkar. Eryaman halı yıkama bünyesinde çalışan deneyimli halı yıkama personeli, hangi halının hangi yıkama tekniği ile yıkanacağı, hangi lekenin hangi halı yıkama şampuanı ile çıkarılacağı konusunda tecrübe sahibidir. Çok çeşitli yapıda halılar vardır ve bu halıların yıkama teknikleri de bir birinden farklı olabilmektedir. Tecrübe bunları ayırt etmek konusunda çok önemlidir. Halılarınızı yıkattığınız firmanın tecrübesini mutlaka sorunuz. Tecrübesiz halı yıkama elemanları halıların gereği gibi hijyenik olarak yıkanmasını sağlayamaz. Sadece gözle görülür lekelerinden arındırılmış bir halıyı evimize sermeyi istemeyiz her halde. Eryaman halı yıkama halılarınızı derinlemesine temizler. Bu konuda her türlü deneyime fazlası ile sahiptir.

Eryaman yolluk ve halı yıkamaya yolluk ve halıları eski sistem yahut otomasyonlu teknikle yıkatabilirsiniz ancak kaliteli deterjan kullanımı, yıkamanın başarı seyrini kesin bir şekilde değiştiren bir özelliktedir. Kaldı ki başarılı bir sonuç için bakteri temizleme özelliği olan endüstriyel deterjanlar kullanmak büyük önem arz etmektedir. İyi hizmet almak isteyen birisiyseniz ve şayet, kötü neticelerle karşılaşmaktan tedirginlik duyuyorsanız halılarınızı vereceğiniz yıkama firmasını seçerken bir takım detayları göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Eryaman halı yıkama personelince yıkama bandına taşınan halı ve kilimler ilk olarak lekeleri göz önüne alınarak farklı bölümlere ayrılır çünkü, bütün halılar birlikte yıkama yapılamaz. Yıkanmış halıların biran önce kurumasının gerçekleşmesinde halı sıkma makinesi kullanmak, bu işin problemsiz olması için çok önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesinde suyu alınan halı ve kilimler askıya alınmaya gereksinim duyar ki, antibakteriyel yıkama tam olarak bu sayede sağlanabilir. Gün ışığında kurumuş olan halı ve kilimler son kontroller için sonuç alanına getirilir ve bu alanda leke kontrolleri ile beraber parfüm ve paketleme işleri yapılır. Paketleme işlemleri nihayete eren halılar adreslere göre bir arada tutulacak şekilde düzenlenip, servis çalışanlarına teslim edilir ve bundan sonra söylenilen zamanda halılar teslimat noktasına dağıtılır. Son zamanlarda kullandığımız yeni cihazlar ve bununla birlikte gelişmiş deterjanlar mesleğimizi kusursuz bir şekilde tatbik etmemize olanak tanıyor. Bu vesileyle bizler de Eryaman halı yıkama olarak bu detayın bilincindeyiz ki, fabrikamızda en yüksek kalitedeki sistemleri kullanarak işimizi yapıyoruz.

Uzun süre kullanılan halıların temizlenmesinden amaçlanan başarılı sonucu kazanmak için profesyonellik gerektiren bir takım kuralları oluşturmak zorunluluktur. İşini bilen bir halı, kilim ve yolluk yıkama firmasının yüksek hijyen kalitesinde bir iş çıkarabilmesi için önemli prensiplerden birisi de deterjan ve leke çıkarıcı maddelerin değişik yapıdaki halılara hangi tekniklerle kullanılacağı konusunda bilgili olmaktır. Zaten kabul edilmelidir ki piyasada tutulan bir deterjan kullanmak hijyen gerektiren işlerin kalitesini direkt olarak belirler.

Halıların yıkanması işinde başlangıç aşaması, halı toplama aracının söz verdiği sürede adresinize gelmesidir ki bu iş ile alakalı ekstradan bir para istenmemelidir. Kaldı ki iyi bir halı yıkama işletmesi bir şekilde söylediği saatte halıları almaya gelir. Halıları temizleyecek bir kuruluşun işçilik kalitesi, özenli çalışan personel kadrosu ve bununla birlikte uygulamada kullandığı endüstriyel ekipmanların kalite standartlarına uygunluğu ile mukayese edilir. Bir fikir vermek gerekirse yolluk ve halıları yıkatırken arzu edilen netice için temel şart olarak özen gösterilecek şey, halı yıkama işimizi görecek işletmenin leke çıkarma ve temizlik konusunda profesyonel bir temizlik işletmesi olması gerektiğidir.

Halı yıkamacılık ta piyasadaki diğer iş alanlarındaki gibi gelişen endüstriden fayda sağlamış bir sektördür ve endüstriyel alandaki yeni teknolojik imkanlar temizliğin kalite standartını gözle görülür oranda yükseklere taşımıştır. Eğer temizliğe gerekli özeni gösteren bir kimse iseniz kalitesi kanıtlanmış şampuanları kullanan halı yıkama şirketlerini seçmek durumundasınız.

Yeni halı yıkama makineleri sayesinde günümüzde değişik iki halı yıkama tekniği kullanılmaya başlanmıştır ki, bu metotlardan birisi elle yıkama olarak tarif edilen yöntem, ikincisiyse otomatik sistemle yapılan yıkama sistemidir. Otomatik halı yıkama makinalarıyla sürdürülen yıkama işinin eski tip yıkamaya göre fazlaca faydası gündeme gelir ki, bu avantajlardan en mühimi zannediyorum personel hatalarının en aza indirilmesidir.