Eryaman halı yıkama olarak işimiz halı yıkama. Ne oto işi ile uzaktan yakından bir alakamız var, ne de bu işin acemisiyiz. Halı yıkama işindeki tüm profesyonellik gereklerine riayet ederek, maksimum hijyen kalitesi sunmanın gayreti içerisindeyiz. Halı yıkama işindeki kalitemize çok güveniyoruz. Bu güvenimiz, tecrübeli personelimiz ve endüstriyel halı yıkama ekipmanlarımızdan ileri gelmektedir. Kaliteli halı yıkamanın şartlarından birisi tecrübedir. Evlerde yapılan halı yıkamalar da zaten bu sebeple yeteri kadar hijyenik olmamaktadır. Çünkü senede bir defa halı yıkamakla ömür boyu tecrübe sahibi olunamaz. Halbuki Eryaman halı yıkama fabrikamızda her gün yüzlerce metrekare halı yıkanmaktadır. Dolayısı ile bu konuda müthiş bir deneyim sahibiyiz. Halılar yapısal özelliklerine göre hangi yıkama teknikleri ile yıkanırı Çeşitli lekeler hangi leke çıkarıcılarla çıkarılırı iyi biliriz. Profesyonel halı yıkama ancak profesyonel halı yıkama makineleri eşliğinde yapılır. Oto yıkama ekipmanları ile halı yıkanamayacağı gibi, çamaşırlar için üretilen leke çıkarıcılarla da halı yıkama yapılamaz. Eryaman halı yıkama olarak, her türlü ekipmana fazlası ile sahibiz.

Eryaman halı yıkama servisiyle yıkama alanına naklolunan yıkanacak halılar çabucak cinslerine bakılarak ayrılır çünkü her halı aynı yıkama tekniği ile yıkama yapılamamaktadır. Yıkanmış halıların istenen sürede kurumasının sağlanmasında özel bir sıkma makinesi kullanılması, kurutmanın problemsiz olması için son derece önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesiyle sıkılan halılar gün ışığına gereksinim duyar ki, bakterisiz yıkama yalnızca bu sayede sağlanır. Yeterince kuruduğu tespit edilen halılar kontrol edilmesi için kalite kontrol birimine getirilir ve bu kısımda halıların son kontrolü ile beraber poşetleme çalışmaları yapılır. Paketleme ve parfümleme işleri sonuçlanan halı ve yolluklar kayıt numaralarına göre bir arada tutulacak biçimde gruplanıp, servis bölümüne yönlendirilir ve beklenen saatler içinde halılar müşterilere iade edilir.

İşinde tecrübeli bir kilim ve halı yıkama fabrikasının hijyen kalitesi yüksek neticeler ortaya koyabilmesi için belki de en önemli şeylerden birisi de deterjan ve leke çıkarıcıların hassas halılara ne tür yöntemlerle uygulanacağıyla alakalı seçici olmaktır. Çünkü tahmin edebileceğiniz gibi, kalite belgeleri tam olan bir halı yıkama deterjanı kullanmak yıkama işlerinin kalitesini doğrudan etkileyicidir. Teknolojinin geldiği noktada son dönemde değişik iki halı yıkama metodu izlenmeye başlanmıştır ki, bu yöntemlerden bir tanesi meçle elde yıkama olarak tabir edilen yöntem, ikincisi ise otomatik makinelerle yapılan yıkama tipidir. Tam otomatik sistemli halı yıkama makinalarıyla yapılan yıkama işlemlerinin önceki sisteme göre bir sürü faydası vardır ve bunların en önemli olanı her halde daha titiz bir yıkama yapılmasıdır. Tecrübeler gösteriyor ki halıları yıkatırken başarılı bir sonuç için birinci olarak özen gösterilecek şey, halıların verileceği fabrikanın lekelerle mücadelede deneyimli bir kilim ve halı yıkama şirketi olmasına ihtiyaç olduğudur.

Kaliteye önem veren birisi iseniz ve şayet, yetersiz bir görüntüyle karşılaşmaktan tedirginlik içerisindeyseniz, yıkama yaptıracağınız yıkama firmasına halılarınızı yıkatırken, bir takım koşulları araştırmanız gerekiyor. Yıkama işlerinde kusursuz hijyene gerekli özeni gösteren biri iseniz kalitesi kanıtlanmış şampuanları kullanan halı yıkama işletmelerini tercih etmek mecburiyetindesiniz.

Eryaman tecrübeli kilim ve halı yıkamaya halıları manuel olarak yahut ta tam otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz ama iyi deterjan kullanmak, yıkamanın kalite derecesini önemli ölçüde etkilemektedir. Kaldı ki başarılı sonucu almak için bakterileri temizleyebilen deterjanlar ile çalışmak fazlaca önemlidir. Hangi tip olursa olsun halıların temizlenmesinden beklenen kaliteli neticeyi kazanmak için deneyim gerektiren kimi normlara uyulması çok önemlidir. Bu sayede kullanılan yeni makineler ve buna ek olarak geliştirilmiş deterjanlar yıkama işini en az riskle uygulamamıza imkan veriyor. Bu saydıklarımızdan dolayı her daim Eryaman halı ve yolluk yıkama şirketi olarak bu önemli durumun farkında olduğumuz için halı yıkamada kalitesi en yüksek olan sistemleri kullanma eğilimindeyiz.

Yıkamacılık ta benzer işlerde olduğu gibi mühendislikteki gelişmelerden etkilenmiş bir iştir ve teknolojik alandaki yeni teknikler yıkamanın kalitesini gerçek anlamda üst seviyelere çıkarmıştır. Halıları temizleyecek bir kuruluşun ortaya koyduğu kalite, bilgili bir ekip ve bununla birlikte kullandığı temizlik malzemelerinin kalite standartlarına uygunluğu ile ölçülür.

Halı yıkama işlerinde ilk aşama servis aracının önceden belirlenen zamanda halıları almaya gelmesidir ve servis ile alakalı ilave bir ödeme istenmemelidir. Bu anlamda iyi bir temizlik kuruluşu hızlıca ve belirtilen sürede verilen adreste olur.