Eryaman Halı Yıkama Kalite Kontrol 0312 226 30 29
Halı yıkama işlemlerinden beklenen faydanın sağlanması noktasında kalite kontrol ilkelerine bağlı kalmak çok önemlidir. Malumunuz üzere insanın olduğu her yerde hata ve eksiklik olabilir. Bunları en aza indirgemenin en önemli ayağı kalite kontroldür. Profesyonel teknikler uygulanarak yıkanmış bir halı, kalite kontrol standartlarından geçemediği sürece, gerçek anlamda teslimat için hazır değil demektir.

Kalite kontrol nasıl işler

Eryaman halı yıkama olarak, kalite kontrol birimimizin işlevini önemsiyoruz. Çünkü bir halı yıkama fabrikasının daha iyi hizmet verebilmesi ve kalite standartlarını yükseltebilmesi için mutlaka kalite kontrol işlemlerini yapma zorunluluğu vardır. Kalite kontrol Eryaman halı yıkama bandımızın en sonunda yer alır. Tüm halı yıkama ve kurutma işlemlerinin ardından bu bölüme gelen halılar, büyük bir titizlikle kontrol edilirler.

Şayet standartlara uymadığı düşünülen bir halı varsa, hangi konuda eksiği gözlemlenmişse tekrar o bölüme gönderilir. Yani eğer yıkama ile alakalı bir problem gözlemlenmişse; yıkama ünitesine, kurutma ile ilgili bir sorun varsa; kurutma ünitesine gönderir. Eryaman halı yıkama nın bu üniteleri eksiklerin giderilmesinin ardından tekrar kontrole gönderirler halıları.

Bu tekrarlara rağmen giderilemeyen eksiklikler de çıkabilmektedir. Örneğin halı üzerinde tüm müdahalelere rağmen çıkarılamayan bir pas lekesi gibi. Bu tür durumlarda kontrolcüler bu halıyı üç defadan fazla geri çevirmezler.

Kalite kontrol elemanları aynı zamanda halının fırçalanması, parfümlenmesi ve paketlenmesi işlerini de yaparak teslimata hazır hale getiriler.

Kalite kontrol neleri denetlerı

Kalite kontrol işlemleri gözlemleme ile yapılır. Bunun için yapılmış bir makine yoktur şu an için. Kontrolcü elman bir halının iyi yıkanıp yıkanmadığını, lekelerinin çıkarılıp çıkarılmadığını, halı diplerinin ve saçaklarının temizlenip temizlenmediğini, halı üzerinde yün, iplik gibi kalıntılar kalıp kalmadığını kontrol ederler.

Bir halının yıkandıktan sonra, teslimata hazır hale gelmiş sayılması için muhakkak kalite kontrol standartlarından geçmiş olması gereklidir. Tüm titizliğimize rağmen yine de göz kaçan bir durum olursa,Eryaman halı yıkama olarak bu eksikliği giderme konusunda büyük bir özveri ile hizmetinizde olduğumuzu da bilmenizi isteriz.

Eryaman profesyonel halı yıkamaya halı ve kilimleri eski sistemle ya da tam otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz fakat kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak, halı yıkamanın neticesini önemli ölçüde etkileyen bir özelliktedir. Bu manada kaliteli neticeye ulaşmak için bakterileri arındırabilen temizleyiciler ile uygulama yapmak büyük önem arz etmektedir. Deneyimlerimize göre halı ve kilimleri yıkatırken yüksek kaliteli yıkama için öncelikle dikkat edilecek şey, halılarımızı teslim edeceğimiz fabrikanın halı yıkama konusunda özverili bir halı yıkama kuruluşu olması gerektiğidir.

Uzun süredir bu işi yapan bir halı ve kilim yıkama şirketinin hijyen kalitesi yüksek bir sonuca ulaşabilmesi için belki de en önemli kurallardan bir tanesi de leke çözücülerin değişik yapıdaki halılara hangi tekniklerle kullanılacağını bilmektir. Bu manada tahmin edersiniz ki piyasada tutulan leke çözücüler kullanmak temizlikle ilgili işlerin sonucunu doğrudan belirlemektedir. Yıkama yapacak bir fabrikanın yıkama kalitesi, özenli çalışan eleman kadrosu ve bununla beraber elinde bulundurduğu temizlik malzemelerinin kalite standartlarına uygunluğu ile tespit edilir. Kaliteden anlayan bir müşteriyseniz ve şayet, istenmeyen bir durumla karşı karşıya gelmekten endişeleniyorsanız; halılarınızı temizleteceğiniz halı yıkama firmasıyla seçerken bazı önemli detayları göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Makine sistemlerinin gelişmesiyle birlikte günümüzde iki türlü yıkama metodu gündeme gelmiştir ki, bu sistemlerden bir tanesi elle yıkama şeklinde isimlendirilen sistem, diğeri ise otomatik halı yıkama makinesiyle icra edilen yıkama modelidir. Otomatik halı yıkama makineleriyle icra edilen yıkamanın önceki sisteme göre bir sürü avantajı bulunmaktadır ki, bu faydalardan en mühimi belki de daha detaylı yıkamadır. Bu işte ilk aşama, halı toplama servisinin belirlenen saatte halıları almak için gelmesidir ve bu işlem ile alakalı fazladan bir para verilmemelidir. Kaldı ki kaliteli iş yapan bir halı yıkama işletmesi kesinlikle belirlenen zaman aralığında alacaktır halılarınızı.

Halı yıkama da öteki sanayi alanlarındaki gibi gelişen teknik ilerlemelerden pozitif etki almış bir iştir ve özellikle yeni teknik imkanlar işin standartını fazlaca üst seviyelere yükseltmiştir. Halı ve kilim yıkamada kullanılan otomasyonlu sistemler ve bununla birlikte geliştirilmiş sarf malzemeleri bu işleri en az hatayla yapmamıza imkan tanıyor. Bu nedenle eskiden beri Eryaman halı ve kilim yıkama şirketi olarak bu kritik noktanın bilincindeyiz ki, firmamızda en başarılı yıkama makinelerini kullanan bir firma olarak biliniyoruz. Halı ve yollukların yıkanmasından istenen sağlıklı neticeyi almak için tecrübe gerektiren bazı özel koşulların sağlanması zorunluluktur.

Şayet yüksek hijyene gerekli özeni gösteren bir kimse iseniz tse belgeli deterjanlar kullanan halı yıkama fabrikalarını tercih etmelisiniz. Eryaman halı yıkama personeli tarafından yıkama yapılacak yere nakledilmiş olan halı ve kilimler bir an evvel türleri göz önüne alınarak ayrılır çünkü her halı aynı deterjanlarla yıkanmaz.

Yıkamadan sonra halıların hızla kurumasının gerçekleşmesinde bu iş için yapılmış bir sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek, bu işin kalitesi için oldukça önemlidir. Otomatik sıkma makinesinden çıkan halı ve yolluklar yine de askıya asılmaya ihtiyaç duyar ki, bakterilerin yok olması bir tek bu yöntemle sağlanabilir. Gerektiği kadar kuruduğu gözlemlenen halılar kontrol maksadıyla denetim kısmına sevk olunur ve bu kısımda leke kontrolü ile beraber poşetleme işlemleri yapılır. Son kalan prosedürleri sonuçlanmış olan halı ve kilimler barkot numaralarına göre bir sıralama yapılacak biçimde ayrılıp, servis birimine aktarılır ve bundan sonra sözleşilen saatler arasında halılar ve yolluklar teslimat noktasına teslim edilir.