Eryaman Halı Yıkama Kurutma Makinesi 0312 226 30 29
Eryaman halı yıkama da hedeflenen başarılı sonuçlara ulaşma noktasında kalifiye personel kadar, makineler de çok önemlidir. Bilindiği gibi halı yıkama makinesi olarak tam otomatik ve yarı otomatik makineler kullanılmakta. Bunların birbirlerine karşı avantaj ve dezavantajları malum. Tam otomatik halı yıkama makineleri iş gücünden ve zamandan tasarruf sağlarken, lekelere lokal müdahale şansı vermiyor. Bu sebeple halının belirli bir bölgesindeki leke yoğunluğuna da aynı işlemleri yapıyor. Yarı otomatik makineler, iş gücü ve personel acısından dezavantajlı iken, lekelere olan müdahale opsiyonu daha geniş.

Peki her mevsimde yapılan halı yıkama işlemlerinde, kurutmanın nasıl yapıldığını biliyor musunuz? Eryaman halı yıkama fabrikamızda halının kurutulması için özel ekipmanlar kullanılmakta. Halının hızlı bir şekilde kurutulabilmesi için en önemli araç sıkma makinesidir. Piyasada pek fazla kalmamış olsa da, eski tip sıkma makineleri çok sıkıntılıydı. Eryaman halı yıkama olarak biz bu tip sıkma makinesini kullanmıyoruz. Bu makineler hem iyi sıkmıyor ve hem de halılar katlanarak yerleştirildiği için uygun gelmiyordu. Eryaman halı yıkama da şuan kullanılan boru tipi sıkma makineleri hem çok pratik, hem de eskisine nazaran çok daha kısa sürede çok daha iyi bir sıkma yapıyor.

Halıların sıkıldığı bu makineler, halıları neredeyse kuru bir şekilde çıkarmaktadır. Sıkma sonrasında durulama suyundan da eser kalmamaktadır. Makineden çıkarılan halılar mevsimine göre belirli bir süre askılarda bekletilerek kurutulurlar.

Eryaman halı yıkama bu makineler sayesinde halılarınızı kolaylıkla kurutabilmektedir.

Bu sektör de benzer sanayi işlerinde olduğu gibi endüstriyel ilerlemelerden olumlu etki almış bir iştir ve özellikle yeni teknolojik imkanlar bu işin kalite standartını ciddi anlamda yükseklere taşımıştır. İşine önem veren bir kilim ve halı yıkama işletmesinin yüksek hijyen kalitesinde neticeler çıkarabilmesi için gerçekten önemli şeylerden biri de ağartıcı maddelerin değişik yapıdaki halılara hangi tekniklerle kullanılacağının tespitinin yapılmasıdır. Çünkü herkesin de bildiği gibi kaliteli bir şampuan kullanmak halı yıkama işinin kalitesini etkiler.

Makine şagi ya da yün halıların yıkanmasından hedeflenen başarılı neticeyi almak için özveri gerektiren kimi koşulların yerine getirilmesi gereklidir. Deneyimlerimize göre halıları yıkatırken kaliteli bir sonuç için öncelikle özen gösterilecek şey, halıların verileceği kuruluşun halı yıkama konusunda yeterli donanıma sahip bir yıkama fabrikası olmasına ihtiyaç olduğudur. Halıların yıkanmasında kullandığımız otomasyonlu sistemler ve güçlü deterjanlar yıkamayı en az hatayla sürdürmemize yardımcı oluyor. Bu vesileyle en başından beri Eryaman kilim ve halı yıkama olarak bu şartın bilincindeyiz ki, halıların yıkanmasında en çok kabul gören endüstriyel ekipmanları kullanma gayretindeyiz.

Halılarımızın gereken sürede kurutulmasında bu iş için yapılmış bir sıkma makinesi kullanmak kurumanın problemsiz halledilmesi için büyük önem arz etmektedir. Otomatik sıkma makinesiyle sıkılmış halı ve kilimler güneşte bekletilmeye gereksinim duyar ki güneşle dezenfeksiyon ancak bu yolla sağlanabilir. Tam anlamıyla kurumuş olan halı ve yolluklar son kontroller için kalite kontrol bölümüne sevk olunur ve bu kısımda leke kontrolleri ile beraber ambalaj uygulamaları yapılır. Tüm detaylı işlemleri sonuçlanan halı ve kilimler adreslere göre bir araya getirilecek biçimde toparlanıp, sevkiyat araçlarına yönlendirilir ve bundan sonra söz verilen zaman diliminde halılar adreslerine iade edilir. Teknolojik gelişmelerle birlikte günümüzde bir birinden farklı iki yıkama sistemi gündeme gelmiştir ki, bunlardan birisi elde yıkama şeklinde isimlendirilen sistem, ikincisiyse bantlı yıkama sistemiyle icra edilen yıkama sistemidir. Otomasyonlu halı ve kilim yıkama makinesiyle sürdürülen yıkama işinin eski usule göre fazlaca avantajı bulunur ve bu yararlardan en önemli olanı her halde çift taraflı yıkamadır.

Bu işlemlerde öncelikli adım, ücretsiz servisin söylendiği saatler içinde adresinizde bulunmasıdır ve bu iş ile alakalı ilave bir ücret verilmemelidir. Bu anlamda iyi bir halı yıkama ve overlok fabrikası mutlaka söz verdiği saatte verdiğiniz adrese gelir. Siz de kusursuz temizliğe azami derecede önem veren bir kimse iseniz kalite standartları üst seviyede olan deterjanlarla çalışan halı yıkama fabrikalarını tercih edin. Eryaman kaliteli halı ve kilim yıkamaya halıları eski tip veya bilgisayarlı yöntemle yıkatabilirsiniz ancak kaliteli deterjan kullanmak, temizliğin başarı seyrini kesin olarak etkilemektedir. Bu işlerde kaliteli bir sonuç için antibakteriyel şampuanlar ile uygulama yapmak yüksek öneme sahiptir.

Kilim ve halıları yıkayacak bir şirketin yıkama kalitesi, düzenli personel kadrosu ve elinde bulundurduğu temizlik deterjanlarının kalitesiyle ölçülür. Eryaman halı yıkama elemanları tarafından yıkama mekanına getirilmiş olan yıkanacak halılar karışmaması için leke türleri tespit edilerek gruplara ayrılır zira değişik özellikteki halılar aynı makinede yıkanmamalıdır.

Standartlara uygun hizmet almak isteyen bilinçli bir tüketici olarak eğer, olumsuz bir görüntüyle karşı karşıya gelmekten endişeleniyorsanız, halılarınızı temizleteceğiniz yıkama firmasını seçerken, bazı koşulları bilip dikkatli olmanız gerekiyor.