Eryaman Halı Yıkama Leke Çıkarma 0312 226 30 29
Eryaman halı yıkama olarak özellikle belirtmek isteriz ki; halı yıkama işi leke çıkarma işi değildir sadece. Her lekenin çıkarılamayacağını bayanlar çok iyi bilirler. Bazı lekelerin çıkarılabilmesi için çok sert leke çıkarıcı kimyasalların kullanılması gerekebilmektedir. Bu sert leke çıkarıcı maddelere her tür dokuma ürün dayanamaz. Gerek dokuma özellikleri, gerekse renkleri leke çıkarıcı ile uyumlu olmalıdır.

Eryaman halı yıkama fabrikamıza getirilen halılar içerisinde yapısal özellikleri bakımından çok narin veya çok çabuk renk atan halılar da olmaktadır. Örneğin bir Isparta halısı. Bu halı çok kolay renk veren bir halı tipidir. Eryaman halı yıkama olarak bu tür halıların yıkanması konusunda çok titiz davranıyoruz. Bu halıların üzerinde çok zorlayıcı bir leke varsa eğer, işimiz çok zor. Zira fazla zorlayacak olduğumuzda hemen renkleri solar ve bir birine karışır. Yıkama konusunda narin davrandığımız bir diğer halı modeli de Nepal halılardır. Özellikle açık renkli olan bu halı tipi oldukça narin bir yapıya sahiptirler. İşte bu türdeki halıların yıkanmasında da oldukça dikkatli davranmaktayız. Gel gelelim çıkarılması çok güç olan lekeler bu tip halılar üzerinden tam olarak çıkarılamayabilir. Bu tür durumları müşteri ile paylaşarak bir hal tarzı benimser Eryaman halı yıkama.

Eryaman halı yıkama olarak yinelemek isteriz ki halı yıkama işi leke çıkarma işi değildir sadece. Çıkarılması imkanlar dahilinde mümkün olmayan halılar sert leke çıkarıcı maddelerle çalışıldığında daha kötü sonuçlar alınabilmektedir. Halılarınız üzerinde çıkarılması güç lekelerle ilgili Eryaman halı yıkama ya önceden danışabilirsiniz.

Yıkama sektörü de benzer işlerde olduğu gibi gelişen teknik ilerlemelerden fayda görmüş bir iş alanıdır ve mühendislik alanındaki son dönem yenilikleri yıkamanın kalite standartını hakikaten üst düzeye taşımıştır. Eryaman halı yıkamaya kilim ve halıları eski usulle ya da bilgisayarlı sistemle yıkatabilirsiniz fakat kullanılan deterjanların kalitesi, halı yıkama işinin kalite oranını net olarak değiştirmektedir. Bu işlerde kaliteli sonucu elde etmek için antibakteriyel özellikte leke çıkarıcılar kullanmak son derece önemlidir.

İşinde tecrübeli bir kilim ve halı yıkama şirketinin başarısı seviyesi yüksek bir sonuca ulaşabilmesi için gerekli hususlardan biri de deterjanların farklı halılara hangi yöntemlerle uygulama yapılacağı konusunun bir standarta bağlanmasıdır. Bu noktada tahmin edersiniz ki, kalite standartları üst seviyede olan deterjanlar kullanıyor olmak temizlikle alakalı işlerin sonucunu etkileyici niteliktedir. Yün şagi yahut makine halılarının yıkama işleminden istenen kaliteli neticeyi almak için tecrübe gerektiren özel koşullara uyulması olmazsa olmazdır. Eryaman halı yıkama personeli tarafından yıkama yapılacak yere alınan halılar, öncelikle dokuma türleri göz önüne alınarak farklı alanlara alınır çünkü farklı türdeki halılar birlikte yıkanamaz.

Halıların yıkatılmasında birinci aşama, servis aracının söz verdiği saatte halıları almasıdır ve bu işlem ile ilgili fazladan bir ücret alınmamalıdır. Her halükarda kaliteli bir halı yıkama ve overlok firması bir şekilde beklenen sürede alır halıları. Yıkama işi bitirilen halıların hedeflenen sürede kurumasının sağlanmasında sanayi tipi bir sıkma makinesiyle nem almak, bu işin başarılı olması için son derece önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesiyle sıkılmış halı ve kilimler yine de askıya asılmaya gereksinim duyar ki, bakterilerin yok edilmesi tam manasıyla bu koşulla sağlanır. Tam anlamıyla kuruduğu anlaşılan halılar kontrol edilmesi için denetim bölümüne sevk edilir ve bu masada halıların son kontrolü ile beraber ambalajlama ve parfümleme çalışmaları yapılır. Son prosedürleri nihayete eren halı ve kilimler adreslere göre bir araya getirilecek şekilde gruplara ayrılıp, servis araçlarına sevk edilir ve bundan sonra önceden anlaşılan gün ve saatte halılar müşterilere sevk edilir.

Teknolojik destek sayesinde son yıllarda iki ayrı halı ve kilim yıkama yöntemi izlenmeye başlanmıştır ki, bunlardan birisi meçle yıkama şeklinde adlandırılan teknik, diğeriyse bantlı yıkama sistemiyle yapılan yıkama tipidir. Otomatik bantlı sistem halı yıkama makinesi ile yapılan yıkamanın eski tip yıkamaya göre fazlaca faydası bulunur ki, bunlar arasında en mühim olanı belki de halının çift taraflı yıkanmasıdır. İş yerimizde kullanılan otomasyonlu sistemler ve geliştirilmiş deterjanlar mesleğimizi en iyi şekilde sürdürmemize olanak tanıyor. Bundan ötürü en başından beri Eryaman halı ve yolluk yıkama fabrikası olarak bu kritik noktanın bilincindeyiz ki, firmamızda kalitesi en yüksek olan otomasyon sistemlerini kullanma eğilimindeyiz. Deneyimlerimize göre kilim ve halıları yıkatırken arzu edilen netice için ilk olarak bilmek gereken şey, kilim ve halıların yıkatılacağı firmanın temizlik konusunda deneyim ve tecrübe sahibi bir temizlik kuruluşu olmasının gerekliliğidir.

Kaliteden anlayan birisi iseniz ve şayet, gerekli beklentiyi karşılamayan bir durumla karşılaşmaktan korku duyuyorsanız, halı yıkama işinizi vereceğiniz yıkama firmasını tercih ederken bir takım ayrıntıları göz ardı etmemeniz gerekiyor. Kilim ve halıları yıkayacak bir kuruluşun yıkama kalitesi, işine önem veren bir çalışma ekibi ve bununla birlikte, kullandığı temizlik deterjanlarının kalitesinin yüksek olmasıyla bilinir.

Yıkama işlerinde kusursuz temizliğe bakan bir kimse iseniz standartlara uygun deterjanlarla çalışan halı ve yolluk yıkama şirketlerini seçmek durumundasınız.