Eryaman Halı Yıkama Ölçme İşlemi 0312 226 30 29
Eryaman halı yıkama fabrikası olarak, halı yıkama işlemi için çağırıldığımızda ilk önce aldığımız halıların ölçülerini hesaplarız. Halı yıkama işlemlerinde ücretler metre kare hesabı ile yapılmaktadır. Halı yıkama birim fiyatı ile halılarınızın metre karesi çarpılarak ücretin ne kadar tuttuğunu hesaplarız. Halı yıkama fabrikamıza ulaşan halılarınız eryaman halı yıkama tarafından cins ve yapılarına göre ayrılırlar. Farklı yapıdaki halıların yıkama teknikleri ve kullanılan ekipmanlar farklı olabilmektedir. Halı yıkama işleminde kaliteyi sağlamak için bu ayırma işlemine muhakkak ihtiyaç vardır. Eryaman halı yıkama da ayırma işlemi, birde lekelere göre yapılır. Farklı lekeler farklı tekniklerle çıkarılabilirler. Ayrıca bir halıdaki lekenin diğer halıya bulaşmaması için halılar leke profillerine göre de ayrılırlar.

Eryaman halı yıkama ücretsiz servisiyle yıkama alanına naklolunan yıkanacak halılar bir birine karışmadan türlerine göre farklı alanlara alınır çünkü farklı türdeki halılar aynı şekilde yıkanamaz. Eryaman otomatik sistem halı yıkamaya halıları eski tip veya otomasyonlu teknikle yıkatabilirsiniz ama deterjan seçimi, yıkamanın sonucunu çok önemli oranda değiştiren bir özelliktedir. Temizlik işlerinde kaliteli bir sonuç almak için ciddi arındırma gücü olan temizleyiciler ile uygulama yapmak oldukça önemlidir.

Halı yıkamadaki gelişmeler sayesinde günümüzde iki değişik halı ve kilim yıkama tekniği kullanılmaya başlanmıştır ki, bu sistemlerden ilki meçle elde yıkama diye tabir edilen sistem, ikincisi ise otomatik makinelerle yapılan yıkama türüdür. Otomatik bantlı sistem halı ve kilim yıkama makinesiyle sürdürülen yıkama işlemlerinin manuel yıkamaya göre bir çok yararı gündeme gelir ki, bu avantajların en dikkat çekicisi belki de personel hatalarının en aza indirilmesidir. Bu işlerde hijyen kalitesine özen gösteren biriyseniz piyasada tutulan leke gidericileri kullanan halı yıkama şirketlerini seçmek mecburiyetindesiniz. İşletmemizde kullandığımız otomasyonlu sistemler ve artı olarak üstün özellikli arındırıcılar işimizin gereğini en az riskle yapmamıza yardım ediyor. Bundan ötürü her daim Eryaman halı yıkama fabrikası olarak bu konunun bilincindeyiz ki, halı yıkamada kalitesi en yüksek olan makine ve ekipmanları kullanıyoruz.

İşinde tecrübe kazanmış bir kilim ve halı yıkama işletmesinin başarılı sonuçlara ulaşabilmesi için gerekli kurallardan birisi de halı yıkama deterjanlarının hassas yapılı halılara hangi metodlarla uygulanacağı konusunun bir kalite standartına kavuşturulmasıdır. Çünkü hepimizin bildiği gibi, kalitesiyle tanınan deterjanlar kullanabilmek yıkama işinin kalitesini kesin olarak belirleyici özelliktedir. Halı ve kilim yıkamada başlangıç aşaması, halı toplama aracının belirlenen saatler arasında yıkanacak malzemeyi almasıdır ki bu iş ile ilgili ekstra bir ücret talep edilmemelidir. Zaten özverili bir halı temizleme kuruluşu kesin olarak belirlenen saat aralığında alır halıları.

İyi hizmet almak isteyen birisiyseniz ve şayet, hoş olmayan sonuçlarla karşı karşıya kalmaktan korkuyorsanız halılarınızı temizleteceğiniz yıkama firmasını tercih ederken, bazı kuralları bilmeniz gerekiyor. Temiz olmasını istediğiniz halıların temizlenmesinden beklenen hijyenik sonucu elde etmek için profesyonellik gerektiren bir takım normların yerine getirilmesi gereklidir. Bu iş te öteki iş alanlarındaki gibi teknolojik gelişmelerden fayda sağlamış bir iştir ki, endüstriyel alandaki son yenilikler bu işin kalite standartını gerçek anlamda üst düzeye taşımıştır.

Tecrübeler ortaya koyuyor ki halıları yıkatırken kaliteli bir sonuç için birinci olarak özen gösterilecek şey, halıların verileceği firmanın hijyenik yıkamada uzmanlık kazanmış bir halı yıkama firması olmasındaki mecburiyettir. Halıların hedeflenen sürede kurumasının gerçekleşmesinde sanayi tipi bir sıkma makinesiyle halıyı sıkmak, kurumanın hedeflenen başarıya ulaşması için son derece önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesinden alınan halılar askıda bekletilmeye ihtiyaç duyar ki, antibakteriyel kurutma bir tek bu yolla sağlanır. Gerektiği kadar kuruması tamamlanan halı ve yolluklar kontrol edilmesi için denetleme masasına getirilir ve bu noktada tarama ile birlikte paket çalışmaları yapılır. Ambalajlama işlemleri neticelenen halılar numaralarına göre bir araya getirilecek biçimde ayrılıp, dağıtım birimine gönderilir ve bundan sonra söz verilen saatler içinde halılar ve yolluklar adreslerine ulaştırılır.

Halıların temizliğini yapacak bir kuruluşun yaptığı işteki kalite, bilgili ve tecrübeli eleman kadrosu ve bununla birlikte, kullandığı temizlik deterjanlarının kalite standartlarına uygunluğu ile anlaşılabilir.