Eryaman halı yıkama halılarınızı yılların verdiği tecrübe ile ve en uygun ekipmanlarla yıkayarak bu sözde halı yıkamacılardan kendisini ayırmış bir firmadır. Genellikle yaz aylarında halı yıkama sezonu hızlandığında, aslında halı yıkama işinde tecrübesi olmayan hatta halı yıkama ekipmanları dahi olmayan bazı oto yıkamacıların da bu işe soyunduğunu görüyoruz. Oto yıkama firmaları halı yıkama konusunda hijyen gereksinimlerini maalesef yerine getirememektedir. Oto yıkama tesislerinde araçların kirlerinin halılara bulaşma riski yüksektir. Ayrıca oto yıkama istasyonlarında halı yıkama konusunda deneyimli personel bulmakta sorundur. Eryaman halı yıkama hijyen kalitesine son derece önem vermekte olup, bünyesinde hem tecrübeli halı yıkama uzmanları bulundurur ve hem de profesyonel halı yıkama makineleri ile bu işi yapar. Eskiden beri gerçek halı yıkamacılar bu oto yıkamacılar yüzünden prestij kaybı yaşamaktadır. Değişen yaşam koşulları, artan rekabet, bilinçli tüketici toplumunun katılımı ile artık müşteriler eskiye nazaran daha özenle seçiyor halılarını yıkattıracağı firmayı. Her işte olduğu gibi bu işte de kalitenin yakalanması bilinçli tüketici ile mümkündür. Halı yıkama kültürünün her geçen gün daha oturuyor olması, sahte halı yıkamacıların piyasadan tamamen silineceği konusunda bizleri ümitlendirmektedir.

Tecrübelerimize göre halı ve yollukları yıkatırken arzu edilen netice için her şeyden evvel bilinmesi gereken şey, halı yıkama işimizi görecek işletmenin temizlik ve hijyen sağlamada kabiliyetli bir halı yıkama kuruluşu olmasının gerekliliğidir. Halı yıkama da benzer sanayi işlerindeki gibi gelişen teknik ilerlemelerden olumlu yönde etkilenmiş bir sektördür ki, teknolojik alandaki yeni teknolojik imkanlar işin kalite standartını gözle görülür biçimde yükseklere taşımıştır.

Özellikle kusursuz temizliğe gerekli özeni gösteren biriyseniz piyasada geçerli deterjanlarla çalışan halı yıkama işletmelerini seçmek zorundasınız. Eryaman otomatik halı yıkamaya halı ve yollukları manuel veya otomatik teknikle yıkatabilirsiniz fakat kaliteli deterjan kullanmak, yıkamanın kalite derecesini direkt olarak etkilemektedir. Bu anlamda kaliteli sonuca varmak için bakterileri temizleyebilen temizleyiciler kullanmak son derece önemlidir. Özellikle kullandığımız yeni cihazlar ve buna ek olarak yeni nesil arındırıcılar işimizi en az hatayla yapmamıza imkan sağlıyor. Bu saydıklarımızdan dolayı her daim Eryaman kilim ve halı yıkama şirketi olarak bu önemli durumun bilincindeyiz ki, fabrikamızda en geçerli makine ve ekipmanları kullanma eğilimindeyiz.

Yıkamadan sonra halıların çabuk bir şekilde kurumasının sağlanmasında bu işe özel bir sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek, kurutmanın problemsiz halledilmesi için ciddi önem teşkil etmektedir. Sanayi tipi sıkma makinesinde sıkılan halı ve kilimler yine de askıya asılmaya gereksinim duyar ki, bakterisiz yıkama tam olarak bu sayede sağlanabilir. Gün ışığında kuruması gerçekleşen halı ve yolluklar kontrol edilmesi için kontrol alanına alınır ve bu bölümde fırçalama ile beraber ambalaj işlemleri yapılır. Son kontrol işlemleri sonuçlanan halılar dağıtım güzergahlarına göre bir sıralama yapılacak biçimde gruplara ayrılıp, sevkiyat araçlarına gönderilir ve randevulaşılan saatler arasında halı ve kilimler adreslerine verilir. Temizlikte titiz birisi olarak eğer, yetersiz durumlarla karşı karşıya kalmaktan endişe duyuyorsanız; halılarınızı yıkatacağınız yıkama fabrikasını tercih ederken bazı önemli kuralları araştırmalısınız.

Halı ve kilim yıkamada başlangıç aşaması halı toplama servisinin önceden belirlenen sürede vereceğiniz adrese gelmesidir ki bu iş ile ilgili ek bir bedel talep edilmemelidir. Bu anlamda özverili bir halı temizleme işletmesi geç kalmadan belirtilen saat aralığında adresinizde olacaktır. Halı yıkamadaki gelişmeler sayesinde son dönemde iki değişik halı ve kilim yıkama sistemi izlenmeye başlanmıştır ki, bu tekniklerden bir tanesi elle yıkama şeklinde tarif edilen yöntem, ikincisi de otomatik sistemle yapılan yıkama sistemidir. Çok programlı otomatik halı ve kilim yıkama makineleri ile sürdürülen yıkama işinin eski usule göre bir sürü avantajı sıralanabilir ve bu avantajlardan en mühimi zannederim daha detaylı yıkama yapılmasıdır. Eryaman halı yıkama elemanları tarafından yıkama alanına alınan yıkanacak halı ve kilimler, bir birine karışmadan dokuma türleri göz önüne alınarak yıkamaya hazır hale getirilir çünkü bütün halılar aynı ekipmanlarla yıkanamaz.

Halılarımızı yıkayacak bir şirketin yıkama kalitesi, bilgili bir çalışma ekibi ve bununla beraber, kullandığı makinelerin standartlara uygunluğuyla ölçülür. Yoğun kullanılan halıların yıkanmasından istenen hijyenik neticeyi kazanmak için profesyonellik gerektiren bir takım normlara uymak gerekliliktir.

Yılların deneyimine sahip bir halı yıkama işletmesinin yüksek kalitede neticelere ulaşabilmesi için belki de en önemli ilkelerden bir tanesi de ağartıcı maddelerin çeşitli halılara hangi metodlarla uygulama yapılacağı konusunda deneyimli olmaktır. Bu noktada ortada olan bir gerçektir ki standartlara uygun bir şampuan kullanabilmek bu işin kalitesini doğrudan etkileyicidir.