Halı yıkama şekil bozukluğuna sebep olmaz. Bu durum normal şartlar dahilindeki bir değerlendirmedir. şayet halılarınız uygun ekipmanlar ve uzman halı yıkama personeli tarafından yıkanıyor ise halılarınızda herhangi bir şekil bozukluğu olmaz. Çünkü hem en iyi halı yıkama tekniği uygulanır ve hem de çok fazla yıpranmış eski halılar eğer şekli açıdan bozulacak sa yıkamaya alınmaz. Oto yıkama ekipmanları ile bilinçsizce yapılan halı yıkama işlemlerinde halılar şekil bozukluğuna uğrayabilmektedir. Eryaman halı yıkama bu konuda yeterli tecrübe ve ekipmana sahiptir ve halılarınızın şekillerinin bozulmaması konusunda tam bir uzmandır.

Halı yıkamada ilk adım halı toplama aracının randevulaşılan zamanda halıları almaya gelmesidir ve servis ile ilgili herhangi bir para verilmemelidir. Zaten memnun kalmayı umacağınız bir yıkama firması bir şekilde sözleşilen saatte almaya gelir halıları. Kirlenmiş halımızı yıkayacak bir şirketin işçilik kalitesi, işini seven personel kadrosu ve bununla beraber kullandığı malzemelerin standartlara uygunluğuyla mukayese edilir.

Eryaman halı yıkama personelince yıkama bölümüne nakledilen halılar öncelikle iplik özelliklerine göre yıkamaya hazırlanır çünkü her halı aynı şekilde yıkanamaz. Hijyeni önemseyen bilinçli bir müşteri olarak eğer, sürpriz bir sonuçla karşı karşıya kalmaktan korkuyorsanız; yıkama yaptıracağınız yıkama firmasına halılarınızı yıkatırken bir kısım önemli kuralları göz ardı etmemeniz gerekiyor. Bu sayede kullandığımız yeni gereçler ve bunun yanında gelişmiş leke çözücüler yıkama işini asgari hatayla uygulamamıza imkan tanıyor. Bu sebeple ilk günden beri Eryaman halı yıkama fabrikası olarak bu ayrıntının farkında olduğumuz için halıların yıkanmasında kalitesiyle öne çıkmış yıkama makinelerini kullanıyoruz.

Teknolojinin geldiği noktada günümüzde farklı iki halı yıkama sistemi uygulanmaya başlanmıştır ki, bu metotlardan birisi manuel yıkama olarak bilinen sistem, diğeri ise otomatik makinelerle icra edilen yıkama sistemidir. Tam otomatik sistemli halı ve kilim yıkama makineleri ile yaptığımız yıkama işinin eski uygulamalara göre bir sürü avantajı sıralanabilir ve bunlar arasında en çok önem arz edeni sanıyorum halının arka yüzünün de yıkanmasıdır. Temiz olmasını istediğiniz halıların yıkama işleminden istenen başarılı neticeyi sağlamak için uzmanlık gerektiren kimi kuralları yerine getirmek gerekliliktir.

Yıkama sektörü de benzer işlerde olduğu gibi teknolojik gelişmelerden pozitif yönde etkilenmiş bir sektördür ki, teknolojik alandaki yeni teknik imkanlar sektörün kalitesini gerçekten yükseklere çıkartmıştır. Yeterli tecrübeye sahip bir halı, kilim ve yolluk yıkama firmasının yüksek kalitede sonuçlara varabilmesi noktasında belki de en önemli aşamalardan birisi de halı yıkama şampuanlarının hassas yapılı halılara hangi yöntemlerle uygulanacağıyla ilgili tecrübeli olmaktır. Zaten bilinmelidir ki tse belgeli bir halı yıkama şampuanı kullanıyor olmak hijyen gerektiren işlerin kalitesini doğrudan belirleyicidir. Eryaman profesyonel yolluk ve halı yıkamaya halı ve yollukları eski usullerle ya da otomatik sistemle yıkatabilirsiniz ama kullanılan deterjanların kalitesi, yıkamanın başarısını kesin olarak etkilemektedir. Bu işlerde istenen bir sonuç almak için yüksek hijyen gücü olan leke çıkarıcılar kullanmak olmazsa olmaz öneme sahiptir.

Yıkamadan sonra halıların hızlı bir şekilde kurumasının gerçekleşmesinde otomatik sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek, kurumanın beklenen başarıya ulaşması için çok önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesinde suyundan arındırılan halı ve kilimler yine de askıya asılmaya gereksinim duyar ki, bakterisiz yıkama sadece bu metotla sağlanabilir. Güneşli havada kuruması gerçekleşen halı ve yolluklar kontrol amacıyla denetim birimine alınır ve burada halıların son kontrolü ile birlikte paket ve parfümleme uygulamaları yapılır. Tüm detaylı kontrol aşamaları nihayete eren halılar kayıt makbuzlarına göre bir araya getirilecek biçimde gruplanıp, dağıtım araçlarına gönderilir ve böylece sözleşilen saatte halılar teslimat adresine teslim edilir. Tecrübeler ortaya koyuyor ki halı ve yollukları yıkatırken beklenen neticeyi almak için birinci olarak bilmek gereken şey, halılarımızı teslim edeceğimiz firmanın leke çıkarma ve temizlik konusunda son derece titiz bir kilim ve halı yıkama kuruluşu olması gerektiğidir.

Bu işlerde kusursuz hijyene önem veren biriyseniz standartlara uygun deterjan kullanan halı yıkama fabrikalarını tercih etmek mecburiyetindesiniz.