Eryaman Halı Yıkama Sistemleri 0312 226 30 29
Profesyonel halı yıkama fabrikalarına olan rağbetin artması ile birlikte, sektörel anlamada yapılan yatırımlar büyük bir ivme kazanmış ve halı yıkama ekipman ve makineleri çok gelişmiştir. Halı yıkama fabrikalarında endüstriyel makinelerle yapılan yıkama işlemlerinin, evlerde yapılan halı yıkama işlemlerine göre daha iyi olduğu gerçeği kabullenildikçe talep artmış, bu talebi karşılamak için tüm sektör seferber olmuştur.

Bu gelişmelerin en yoğun yaşandığı makine sektöründe her geçen gün yeni bir gelişme yaşanmakta, halı yıkama makinesi üreticileri sürekli yeni modeller çıkarmaktadırlar. Piyasada pek çok tip ve modelde halı yıkama makinesi olmakla birlikte, bu makineler evlerde kullanılanlardan çok farklıdırlar. İyi bir makine şüphesiz iyi bir yıkama yapan, lekelere en yoğun şekilde müdahale etme imkanı sunan, yıkama öncesi ve sonrası işlemlerde yardımcı rol oynayandır.

Temel olarak iki grupta inceleyebiliriz bu makineleri:

Birinci grup ve en çok terci edileni meçtir. Meç hem kullanım kolaylığı ve hem de ekonomik olması sebebi ile tercih ediliyor gibi görünse de, gerçekte meçin en iyi halı yıkama makinesi olduğunu düşünenlerin sayısal oranı diğerlerine göre fazladır. Meçi tercih eden işletmelerin temel mantığı lekelerin gözle görülebilir olması ve özel bölgelere özel müdahale imkanı sunuyor olmasıdır. Meçle yıkama yapan bir yıkamacı, lekeli bölgeleri önceden tespit ederek, bu bölgelere daha fazla ağırlık verebilmektedir. Sonuçta bu makine tam otomatik olmayıp, kullanan bir insana tabidir.

İkinci grupta yer alan makineler ise tam otomatik halı yıkama makineleridir. Bu makineler iş gücünden tasarruf edebilmek için kullanılmaktadırlar. Halının yıkanması ve sonrasında sıkılmaya hazır olarak rulo şekline getirilmesi işlemlerini yaparlar. Bu tip makineler pahalı olmasının yanı sıra, lekeli bölgeleri ayırt edebilme özellikleri olmadığından dolayı çok büyük rağbet görmezler.

Eryaman halı yıkama olarak halıların yıkanmasına büyük önem vermekteyiz. İster otomatik olsun, isterse meç. Her iki sistemi de profesyonel halı yıkama sistemleri içerisinde değerlendiriyoruz. Kaldı ki bu anlayışa sahip olunmadıkça bu iki sistemin de yapabileceği bir şey yoktur. Bu işte öncelik titiz hareket etmektedir.

Halı yıkamada birinci aşama halı yıkama servisinin beklenen gün ve saatte adresinize gelmesidir ve bu iş ile alakalı fazladan bir ücret verilmemelidir. Unutmayın memnun kalmayı umacağınız bir halı yıkama şirketi geç kalmadan söz verilen saat aralığında adresinizde olacaktır. Teknolojik gelişmelerle birlikte son yıllarda değişik iki halı ve kilim yıkama metodu uygulanmaya başlanmıştır ki, bunlardan birisi meç kullanarak yıkama şeklinde bilinen teknik, ikincisi de tam otomatik yıkama makinesi ile yapılan yıkama metodudur. Tam otomatik sistemli halı yıkama makineleriyle icra ettiğimiz yıkamanın önceki sisteme göre bir sürü avantajı bulunmaktadır ki, bu avantajların en önemli olanı zannediyorum daha detaylı yıkama yapılmasıdır.

Yıkama işlerinde yüksek kaliteye gerekli özeni gösteren bir kimse iseniz kalite belgeleri tam olan leke çıkarıcıları kullanan halı yıkama fabrikalarını tercih edin. Tecrübeler ortaya koyuyor ki yolluk ve halıları yıkatırken kaliteli bir netice için her şeyden önce dikkat edilmesi gereken konu, halıların verileceği fabrikanın lekelerin çıkarılması ve hijyen konusunda titiz bir temizlik işletmesi olması gerektiğidir. Standartlara uygun hizmet almak isteyen bir müşteri olarak eğer, gerekli beklentiyi karşılamayan bir neticeyle karşı karşıya gelmekten endişeliyseniz, yıkama işinizi vereceğiniz yıkama fabrikasını seçmeden evvel, bazı detayları bilmeniz gerekiyor.

Yeterli iş tecrübesine sahip bir kilim ve halı yıkama firmasının kusursuz bir netice çıkarabilmesi için belki de en önemli şeylerden biri de halı yıkama şampuanlarının çeşitli halılara hangi usullerle kullanılacağını tespit etmektir. Zira kabul etmek gerekir ki, yüksek düzeyde kaliteli leke gidericiler kullanabilmek bu işin kalitesini direkt olarak etkilemektedir. Kirlenen halıları yıkayan bir kuruluşun kalite göstergesi, tecrübeli personel ve bununla beraber, uygulamada kullandığı endüstriyel ekipmanların uygun standartlarda olmasıyla anlaşılabilir.

Halı ve kilim yıkamada kullandığımız bantlı sistemler ve güçlü arındırıcılar işimizi asgari hatayla yapmamıza yardım ediyor. Bundan ötürü her zaman Eryaman halı yıkama olarak bu ayrıntının bilincindeyiz ki, firmamızda kalitesiyle bilinen araç ve gereçleri kullanmayı prensip edinmiş durumdayız. Eryaman halı yıkama ücretsiz servisiyle yıkama bölümüne taşınmış olan halılar, karıştırılmadan özellikleri tespit edilerek ayrılır çünkü, tüm halılar aynı deterjanlarla yıkanmaz. Bu iş te benzer iş alanlarındaki gibi endüstriyel ilerlemelerden etkilenmiş bir iş koludur ve sanayi alanındaki yeni uygulamalar sektörün kalite standartını gerçekten üst seviyelere yükseltmiştir.

Yıkaması tamamlanmış halıların hedeflenen sürede kurumasının gerçekleşmesinde özel bir sıkma makinesi kullanılması, kurumanın beklenen başarıya ulaşması için çok önemlidir. Otomatik sıkma makinesinin sıktığı halılar yine de askıya asılmaya gereksinim duyar ki, iyi bir dezenfeksiyon bir tek bu şartla sağlanır. Gerektiği kadar kuruması gerçekleşen halı ve yolluklar kontrol edilmesi için sonuç birimine sevk olunur ve bu noktada halıların son kontrolü ile birlikte ambalaj işlemleri yapılır. Tüm detaylı işleri tamamlanmış olan halılar kayıt numaralarına göre bir araya getirilecek biçimde düzenlenip, sevkiyat birimine sevk edilir ve önceden anlaşılan zaman içerisinde halılar teslimat noktasına teslim edilir. Eryaman profesyonel halı ve yolluk yıkamaya yolluk ve halıları eski usullerle yahut tam otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz ancak kaliteli deterjan kullanımı, yıkamanın başarı seyrini çok büyük ölçüde belirler. Halı yıkama işlerinde kaliteli sonucu almak için bakterileri arındırabilen endüstriyel deterjanlar ile çalışmak oldukça önemlidir.

Halıların temizlenmesinden beklenen kaliteli sonucu sağlamak için özveri gerektiren belirli normları yerine getirmek çok önemlidir.