Eryaman halı yıkama profesyonel bir halı yıkama ve overlok fabrikası olup, halı yıkama standartlarına uyarak çalışır. Halı yıkama standartları halı yıkamanın her aşaması için geçerlidir. Bu standartları her aşamada oturtmadınız sürece yeterli hijyen kalitesini yakalayamazsınız. İşte Eryaman halı yıkama olarak özellikle de bu standartlar vesilesi ile evlerde halı yıkama yapılmaması konusunda ısrarcıyız. Eryaman halı yıkama olarak nakliyeden, yıkamaya, ambalajlamadan parfümlemeye her aşamada bu standartları koruyoruz.

 

Profesyonel halı yıkama işlemleri belirli standartlar dahilinde yapılmalıdır. Eryaman halı yıkama olarak bu konuda fazlaca hassasız. Halı yıkamanın ilk aşaması halıların halı yıkama fabrikasına nakledilmesi olduğuna göre, halılarınızı taşıyan araçların halıların şeklini bozmayacak özellikte istiflemeye uygun olması gerekiyor. Halı yıkama makinelerinin çeşitli halı tiplerine uygun özellikte yıkama aparatlarına sahip olması gerekiyor. Yıkama işlemlerinin yapıldığı mekan ve ekipmanların sık sık dezenfekte edilmesi gerekiyor. Eryaman halı yıkama halı yıkamada hijyen kalitesine son derece dikkat etmektedir. Halıların kurutma ortamlarının düzenli olması geriyor. Her hangi bir şekilde dışardan toz ve kir almayacak biçimde konumlandırılması gerekiyor. Halıların halı yıkama ekipmanları dışındaki araçlarla yıkanmaması gerekiyor. Halıların yıkama öncesi ve sonrasında nakliye edilirken rulo şeklinde, kat izi verilmeden sarılmaları gerekiyor. Halılar kuruduktan sonra derhal paketlenirler. Siz halınızı teslim aldıktan sonra bu paketler içinde çok uzun süre havasız bırakmasanız daha iyi olur.

Sonuç itibarı ile Eryaman halı yıkama gerekli halı yıkama standartlarını sağlamış, tecrübeli bir firmadır. Bu standartlar sayesinde güven duyulan bir firma olmayı hak etmiş durumdayız.

Hijyene önem veren bir kimse olarak şayet, istenmeyen sonuçlarla karşılaşmaktan endişeliyseniz, halı yıkama işinizi vereceğiniz halı yıkama firmasına halılarınızı verirken, bazı önemli ayrıntıları bilmeniz gerekiyor. Halı yıkama da benzer sektörler gibi endüstriyel ilerlemelerden olumlu etki almış bir iştir ve endüstriyel alandaki son dönem yenilikleri bu işin kalite standartını gerçekten çok üst düzeye çıkartmıştır.

İlerleyen teknoloji ile beraber bu gün değişik iki yıkama sistemi gündeme gelmiştir ki, bunlardan birisi elde yıkama diye isimlendirilen teknik, ikincisi ise otomatik makinelerle icra edilen yıkama tipidir. Otomatik bantlı sistem halı yıkama makinesi ile yaptığımız yıkama işinin meçle yıkamaya göre bir çok faydası ortaya çıkar ki, bu avantajların en mühimi sanırım personelden kaynaklanan hataların azalmasıdır. Eryaman halı yıkama servis personelince yıkama birimine taşınan halılar, öncelikle iplik özelliklerine bakılarak ayrılır çünkü, farklı yapıdaki halı ve kilimler aynı şekilde yıkama yapılamamaktadır. Yeterli iş tecrübesine sahip bir kilim ve halı yıkama firmasının hijyen kalitesi yüksek bir sonuca varabilmesi için gerekli konulardan birisi de leke çözücü malzemelerin farklı halılara ne tür yöntemlerle uygulama yapılacağını bilmektir. Bu anlamda iyi bilinmelidir ki, kalite belgeleri tam olan bir şampuan kullanıyor olmak yıkamanın kalitesini etkileyici özelliktedir.

Şayet kusursuz hijyene gereken önemi veren biriyseniz piyasada tutulan şampuanları kullanan halı ve kilim yıkama şirketlerini seçmek mecburiyetindesiniz. Eryaman son sistem yolluk ve halı yıkamaya halı ve yollukları eski usullerle veyahut otomasyonlu teknikle yıkatabilirsiniz ama antibakteriyel deterjan kullanımı, halı yıkamanın başarısını çok önemli oranda etkiler. Kaldı ki kaliteli sonucu almak için ciddi hijyen sağlayan temizleyiciler uygulamak olmazsa olmaz öneme sahiptir.

Özellikle kullandığımız bantlı sistemler ve artı olarak anbibakteriyel leke çözücüler mesleğimizi neredeyse sıfır hatayla tatbik etmemize imkan tanıyor. Bu nedenlerden dolayı her daim Eryaman halı ve yolluk yıkama olarak bu konunun bilincindeyiz ki, halıların yıkanmasında en iyi makine ve ekipmanları kullanıyoruz. Yıkamada birinci aşama, firma aracının söylenilen saatte halılarınızı almaya gelmesidir ve bu iş için ilave bir ücret talep edilmemelidir. Her halükarda özverili bir halı yıkama ve overlok işletmesi geç kalmadan belirlenen zaman aralığında halılarınızı teslim alır. Kilim ve halıları yıkayacak bir şirketin ortaya koyduğu kalite, bilgili ve tecrübeli eleman kadrosu ve kullandığı deterjanların yüksek kalitede olmasıyla ölçülebilir.

Kıymetli halılarınızın yıkama işleminden istenen sağlıklı neticeyi almak için deneyim gerektiren bir takım koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir. Birikimlerimiz gösteriyor ki halı ve yollukları yıkatırken istenen kaliteli neticeye varmak için öncelikle dikkatli olunacak konu, halı yıkama işimizi görecek fabrikanın hijyen kalitesi konusunda son derece titiz bir temizlik fabrikası olmasının gerekliliğidir.

Yıkama işi bitirilen halıların hızla kurutulmasında bir sıkma makinesi kullanılması kurumanın hedeflenen başarıya ulaşması için ciddi önem teşkil etmektedir. Otomatik sıkma makinesinde suyu alınan halılar gün ışığına gereksinim duyar ki bakterilerin yok olması yalnızca bu sayede sağlanabilir. Yeterli oranda kuruması gerçekleşen halı ve kilimler kontrol edilmek üzere son kontrol masasına sevk edilir ve bu birimde leke kontrolü ile birlikte parfümleme ve ambalajlama çalışmaları yapılır. Kontrol aşamaları da tamamlanan halı ve kilimler mahallelere göre bir arada tutulacak biçimde ayrılıp, dağıtım elemanlarına gönderilir ve böylece söylendiği zaman içerisinde halılar teslimat noktasına ulaştırılır.