Eryaman Halı Yıkama Su Tasarrufu Uzman Halı Yıkama 0312 226 30 29
Eryaman halı yıkama su kaynaklarımızın etkin biçimde kullanılması ve su kaynaklarımızın tüketilmemesi konusunda herkesi daha fazla duyarlı olmaya çağırıyor. Eryaman halı yıkama fabrikamızda su tasarrufu konusunda üzerimize düşeni yapıyoruz. Su ve kanalizasyon idaresi yetkililerince yapılan açıklamalar evlerde yapılan halı yıkamalarda çok daha fazla su tüketiminin olduğunu gözler önüne seriyor. Küresel ısınmanın hızla arttığı, mevsimlerin dengesinin bozulduğu bu asırda, suyun önemi bir kat daha fazla kendisini belli ediyor. Halıların evlerde bilinçsizce yıkanması sonucu meydana gelen su israfının boyutları ürkütücü bir hal almaya başlamışken, imdada profesyonel halı yıkama fabrikaları yetişti. Peki halı yıkama fabrikalarında halılar susuz mu yıkanıyorı Yoksa tasarruf olsun diye gereğinden az miktarda bir su mu kullanılıyorı Elbette hayır. Profesyonel halı yıkama fabrikalarının su tasarrufuna katkıda bulunmasının en büyük sebebi şehir şebekesine bağlı su kaynaklarını kullanmıyor olmalarındandır. Eryaman halı yıkama halılarınızı doğal kaynak suyu ile yıkamaktadır. Eryaman halı yıkama kendi imkanları ile çıkarttığı doğal kaynak suyu ile halılarınızı yıkar ve şehir şebekesi suyunu kullanmayarak su tasarrufuna katkı sağlar.

İyi bir halı, kilim ve yolluk yıkama işletmesinin yüksek kalitede bir sonuç alabilmesi noktasında hassasiyet gerektiren ilkelerden biri de leke çözücülerin farklı özelliklerdeki halılara hangi metodlarla uygulanacağı konusunda bilgili olmaktır. Zaten ortada olan bir gerçektir ki, piyasada geçerli leke çözücüler kullanabilmek temizlikle alakalı işlerin sonucunu direkt olarak belirler. Halı ve kilim yıkamada kullandığımız bantlı sistemler ve bunu destekleyen geliştirilmiş şampuanlar bu işleri en az hatayla tatbik etmemize yardım ediyor. Bundan dolayı bizler de Eryaman halı yıkama şirketi olarak bu önemli konunun bilincindeyiz ki, firmamızda en iyi endüstriyel ekipmanları kullanıyoruz.

Halı ve kilim yıkamada ilk aşama, halıları alacak servisin önceden belirlenen sürede vereceğiniz adrese gelmesidir ve bu iş ile alakalı ekstradan bir ödeme istenmemelidir. Her halükarda kaliteye önem veren bir halı yıkama şirketi aşağı yukarı anlaşılan zamanda halılarınızı teslim alır. Halı yıkama sektörü de diğer sektörlerde olduğu gibi teknik gelişmelerden olumlu etki almış bir iştir ki, sanayi alanındaki son gelişmeler işin standartını fazlaca üst seviyelere taşımıştır. Eğer yüksek hijyene bakan biri iseniz kaliteli deterjanlar kullanan halı yıkama firmalarını tercih etmeniz gerekir.

Eryaman halı yıkama personelince yıkama bandına taşınan halı ve kilimler bir an önce leke türleri tespit edilerek gruplara ayrılır çünkü, bütün halılar aynı makineyle yıkanamaz. Yıkanmış halıların gerekli zamanda kurumasının sağlanmasında bu iş için yapılmış bir sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek, kurumanın hedeflenen başarıya ulaşması için ciddi önem teşkil etmektedir. Otomatik sıkma makinesinde suyundan arındırılan halı ve yolluklar gün ışığına ihtiyaç duyar ki, güneş dezenfeksiyonu ancak bu şartla sağlanabilir. Güneşte kuruyan halılar kontrol edilmek üzere sonuç noktasına alınır ve bu alanda halıların son kontrolü ile birlikte paket ve parfümleme çalışmaları yürütülür. Son kalan işlemleri de nihayete eren halı ve kilimler adreslere göre bir arada tutulacak şekilde ayrılıp, dağıtım çalışanlarına aktarılır ve randevulaşılan zamanda halı ve yolluklar teslimat adresine dağıtılır.

Eryaman son sistem halı yıkamaya halı ve yollukları eski tip yahut ful otomatik teknikle yıkatabilirsiniz fakat kullanılan deterjanların kalitesi, halı yıkamanın başarısını net olarak belirleyicidir. Bu anlamda başarılı neticeye ulaşmak için bakterileri arındırabilen temizleyiciler ile yıkama yapmak gerekmektedir. Yün şagi yahut makine halılarının yıkanmasından beklenen başarılı sonucu sağlamak için deneyim gerektiren bir takım şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Kaliteli hizmet almak isteyen birisiyseniz ve şayet, hoş olmayan durumlarla karşılaşmaktan korku duyuyorsanız; halılarınızı temizleteceğiniz halı yıkama fabrikasına halılarınızı yıkatırken bazı önemli detayları bilmelisiniz.

Tecrübeler gösteriyor ki halı ve yollukları yıkatırken beklenen kaliteye ulaşmak için göz önünde tutulacak şey, yıkama işini vereceğimiz kuruluşun hijyenik yıkamada beceri kazanmış bir halı ve kilim yıkama fabrikası olması gerektiğidir. Kilim ve halıları yıkayacak bir şirketin yıkama kalitesi, tecrübeli bir çalışma ekibi ve bununla birlikte elinde bulundurduğu temizlik deterjanlarının kalite standartlarına uygunluğu ile ölçülebilir.

Teknolojik gelişmelerle birlikte günümüzde iki değişik halı ve kilim yıkama tekniği geliştirilmiştir ki, bu tekniklerden birincisi elde yıkama diye anılan yöntem, diğeri ise otomatik halı yıkama makinesiyle icra edilen yıkama sistemidir. Çok programlı otomatik halı yıkama makinesi ile sürdürdüğümüz yıkama işlemlerinin elle yıkamaya göre bir çok faydası vardır ve bunlardan en dikkat çekicisi her halde daha detaylı yıkamadır.