Halı yıkama süreleri sizce neye bağlı olarak belirlenirı Acaba halıların yıkanması daha önceden hazırlanmış kurallara bağlı olarak mı yapılmalıdırı Yoksa değişen şartlar halı yıkama sürelerini de mi değiştirmektedirı Her halde değişen şartlara bağımlı olarak halıların yıkama süreleri de değişmektedir. Gerçek olan bir şey varsa o da halıların yıkanama sürelerinin iyi tayin edilmesinin gerekliliğidir.

Halıların yıkanma süresinin gelip gelmediği konusunda farklı düşünenler olabilir. Eryaman halı yıkama olarak elbette ki her düşünceye saygılıyız. Ancak iş sağlığa dayanıyorsa bu konuda fikir yürütmek ne derece doğrudur sizce? Eminim insanlar halıların diplerini analiz edebiliyor olsalardı bu görünüme razı olamaz, belki de halılarının yıkanma sürelerini yarı yarıya düşürürlerdi. Halıların dipleri bakteri yuvası olmaya tam anlamı ile müsaittir. Zamanla tabakalaşan kirler üzerinde bakterilerin üremesine izin vermemek için, halıların düzenli olarak halı yıkama uzmanı aracılığı ile yıkattırması gereklidir. Eryaman halı yıkama bu konuda tam anlamı ile profesyoneldir. Eğer bu sene fazla kirlenmedi yıkatmaya gerek yok diye düşünecek olursanız işiniz zor demektir. Halıların hijyenik yapısının sağlanması ve sürekliliği için mutlaka periyodik olarak halılarınızı yıkatmalısınız.

Eryaman halı yıkama olarak halıların yıkanma sürelerinin belirlenmesi konusunda sağlık gereksinimlerinin de göz önünde bulundurulmasının gerekliliğini bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Gelişen teknolojilerin halı yıkama sektöründe de kendisini göstermesi sayesinde artık kış yada yaz mevsimi fark etmeksizin halı yıkama yapabilmekteyiz.

Şayet kusursuz hijyene özen gösteren bir kimse iseniz markası belli olan leke gidericileri kullanan halı ve yolluk yıkama fabrikalarını tercih edin. Halı ve kilim yıkamada kullandığımız yeni cihazlar ve ilaveten üstün özellikli deterjanlar işimizi en az hatayla uygulamamıza olanak tanıyor. Bu anlamda eskiden beri Eryaman halı ve yolluk yıkama firması olarak bu kritik noktanın bilincindeyiz ve yıkama uygulamalarımızda en yüksek kalitedeki makine sistemlerini kullanıyoruz.

Eryaman otomasyonlu yolluk ve halı yıkamaya halı ve yollukları elde yahut tam otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz fakat leke çıkarıcı deterjanın kalitesi, yıkama işinin başarısını çok önemli oranda belirlemektedir. Bu manada istenen sonuca varmak için bakterileri arındırabilen leke çıkarıcılar kullanmak olmazsa olmaz öneme sahiptir. Halı ve yollukların temizlenmesinden hedeflenen kaliteli sonucu sağlamak için tecrübe gerektiren belirli koşullara uymak çok önemlidir. Halı yıkama işlerinde ilk aşama halıları alacak servisin söylenilen saatler içinde halıları almak için gelmesidir ki bu iş ile alakalı herhangi bir bedel talep edilmemelidir. Her halükarda disiplinli bir halı temizleme fabrikası kesin olarak anlaşılan saatte verilen adreste olur.

Fikir olması bakımından söylenebilir ki halı ve yollukları yıkatırken kaliteli bir sonuç için özellikle göz ardı edilmemesi gereken konu, halıların yıkattırılacağı işletmenin temizlik ve hijyen sağlamada tecrübeli bir halı yıkama şirketi olmasının gerekliliğidir. Eryaman halı yıkama işletmesindeki yıkama bölümüne taşınan halılar bir an önce dokuma türleri göz önüne alınarak ayrıştırılır zira farklı yapıdaki halılar birlikte yıkama yapılamaz.

Halılarının temizliğine önem veren birisiyseniz ve eğer, kalitesiz bir durumla karşılaşmaktan tedirginlik duyuyorsanız, halılarınızı vereceğiniz yıkama fabrikasına halılarınızı verirken bazı hususları bilerek dikkat etmeniz gerekiyor. Halıların hızlı bir şekilde kurutulmasında sanayi tipi bir sıkma makinesi kullanmak kurumanın kusursuz olması için çok önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesinde sıkılmış olan halılar yine de askıya asılmaya gereksinim duyar ki bakterilerin yok edilmesi tam anlamıyla bu şartla sağlanır. Güneşte kuruduğu tespit edilen halılar son kontrollerin yapılması için kontrol noktasına alınır ve bu noktada lekelerin kontrolü ile beraber paket çalışmaları yapılır. Bütün önemli prosedürleri sonuçlanmış olan halı ve yolluklar kayıt makbuzlarına göre bir araya getirilecek biçimde planlanıp, dağıtım elemanlarına teslim edilir ve böylece söylenilen saatler içerisinde halılar ve yolluklar müşterilere sevk edilir. Yeni gelişen makinelerle birlikte günümüzde farklı iki halı ve kilim yıkama metodu gündeme gelmiştir ki, bunlardan birincisi elde yıkama diye bilinen teknik, ikincisi ise tam otomatik sistemlerle icra edilen yıkama sistemidir. Çok programlı otomatik halı ve kilim yıkama makinesiyle icra edilen yıkama işlemlerinin elde yapılan yıkamaya göre pek çok faydası vardır ve bunların en mühimi zannederim iki taraflı yıkamadır.

Halıların temizliğini yapacak bir işletmenin kalite göstergesi, deneyimli bir çalışma ekibi ve bununla beraber elinde bulundurduğu temizlik malzemelerinin kalitesiyle mukayese edilir. Deneyimli bir kilim ve halı yıkama şirketinin yüksek kalitede bir sonuca varabilmesi noktasında hassasiyet gerektiren kurallardan bir tanesi de deterjanların çeşitli halılara ne tür usullerle uygulama yapılacağıyla alakalı bilgi sahibi olmaktır. Zaten kabul edilmelidir ki, standartlara uygun bir halı şampuanı kullanıyor olmak yıkamanın sonucunu doğrudan belirleyicidir.

Halı yıkama sanayisi de piyasadaki diğer sanayi dallarındaki gibi mühendislikteki gelişmelerden nasibini almış bir iştir ve sanayi alanındaki yeni teknolojik imkanlar yıkamanın niteliğini fazlaca üst seviyelere taşımıştır.