Halılar için belirlenmiş sabit bir yıkama süresi yoktur. Bir halının ne zaman yıkanacağı konusu halının kullanım şekli ve yoğunluğuna pararlel olarak değiğiklik göstermektedir. Yine de halım fazla kirlenmedi düşüncesi ile bir yıldan daha fazla bir süre halının yıkanmaması kabul edilemez. Zira halılar bu süre zarfında üzerine düşen tozları diplerine taşımış ve bakteriyel üreme başlamış olur. Eryaman halı yıkama olarak tavsiyemiz halılarınızı en azından senede bir kere uzman halı yıkama fabrikamıza yıkatmanız yönündedir. Halı Yıkama Eryaman firmamızda yıkadığımız bir çok halının kurutulma işlemi, üzeri kapalı, yanları açık olan tamamen çabuk kurutma için tasarlanmış kısımlarda yapılmaktadır. Halı yıkama Eryaman olarak biliyoruz ki, halının kurutulma işlemleri de halı yıkamanın bir parçası olarak son derece önem teşkil eder.

Çünkü halı kurutma üzerine yapılan çeşitli araştırmalar da gösteriyor ki bu işlem son derece ciddiye alınması gereken bir işlemdir. Halı Yıkama Eryaman fabrikamızın da bildiği ve bilimsel çevrelerden de gelen bazı sonuçlara göre, çeşitli bakteri türleri yalnızca güneş ışınlarıyla yok olmaktadırlar.

Halı Yıkama Eryaman olarak bir çok kez de gündeme getirdiğimiz, halı yıkamada bakteriyel arınma son derece önem arz eden bir konudur. Halı yıkama Eryaman fabrikamız bu bakteriyel arınmanın bir bölümünü yıkama aşamasında antibakteriyel halı yıkama şampuanları yardımıyla sağlayarak, bir bölümünüde kurutma sırasında yapmaktadır.

Halı Yıkama Eryaman firmamızın kurutma bölümü adeta doğal bir kurutucuya benzeyen bir sistem olarak yapılmıştır. Bu kurutma sistemimiz hem belirli miktarda güneş alırken, hemde aynı zamanda da belirli miktarda rüzgar almaktadır. Bu şekilde, yıkamış olduğumuz halıları kurutarak teslimatlarını gerçekleştiriyoruz.

Halı yıkama sistemlerindeki gelişmelerle beraber günümüzde iki değişik halı ve kilim yıkama sistemi ortaya çıkmıştır ki, bunlardan birincisi elle yıkama olarak tarif edilen sistem, diğeriyse bantlı yıkama sistemiyle icra edilen yıkama modelidir. Bilgisayarlı halı ve kilim yıkama makinesiyle icra edilen yıkama işinin meçle yıkamaya göre fazlaca yararı mevcuttur ki, bu faydaların en önemlisi sanırım halının tersinin de yıkanmasıdır. Altını çizmeliyiz ki halıları yıkatırken beklentilerinizin karşılanması için birinci olarak göz önünde tutulacak şey, yıkama işini vereceğimiz fabrikanın lekelerin çıkarılması ve hijyen konusunda tecrübe sahibi bir halı yıkama firması olmasının gerekli olduğudur.

İşini bilen bir halı ve kilim yıkama şirketinin başarısı seviyesi yüksek bir hizmet verebilmesi için belki de en önemli şartlardan bir tanesi de deterjan ve leke çıkarıcı maddelerin hassas yapılı halılara hangi usullerle uygulanacağıyla alakalı bilgi sahibi olmaktır. Zaten kabul edilmelidir ki, kalitesiyle tanınan bir şampuan kullanmak temizlikle alakalı işlerin kalitesini doğrudan belirler. Halı yıkamacılık ta başka sanayi alanlarındaki gibi mühendislikteki gelişmelerden olumlu etki almış bir iş alanıdır ki, mühendislik alanındaki son dönemdeki gelişmeler işin standartını gerçek anlamda arttırmıştır. Yıkanmış halıların biran evvel kurumasının sağlanmasında sıkma makinesiyle nem almak kurutmanın istenen başarıya ulaşması için çok önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesinde suyundan arındırılan halı ve kilimler gün ışığına gereksinim duyar ki bakterisiz kurutma tam olarak bu sayede sağlanabilir. Kurutmalıklarda kuruyan halılar kontrol edilmesi maksadıyla denetim bölümüne getirilir ve bu kısımda tarama, fırçalama ile birlikte ambalajlama ve parfümleme işlemleri yapılır. Tüm detaylı kontrol aşamaları da sonuçlanan halı ve yolluklar kayıt fişlerine göre bir sıralama yapılacak biçimde ayrılıp, sevkiyat araçlarına sevk edilir ve bundan sonra önceden anlaşılan zamanda halılar ve yolluklar müşterilere sevk edilir.

Halı temizliğinde titiz bir müşteri olarak eğer, yeterince kaliteli olmayan neticelerle karşı karşıya kalmaktan tedirginlik içerisindeyseniz; halı yıkama işinizi vereceğiniz halı yıkama firmasına iş yaptırırken bazı önemli koşulları bilerek dikkat etmeniz gerekiyor. Eryaman hijyenik yolluk ve halı yıkamaya halıları elle yahut otomatik teknikle yıkatabilirsiniz ancak deterjan kalitesi, halı yıkamanın kalite oranını kesin olarak etkilemektedir. Bu anlamda başarılı bir neticeye varmak için temizleme gücü yüksek temizleyiciler ile yıkama yapmak yüksek öneme sahiptir.

Yıkama işlerinde yüksek hijyene özen gösteren bir kimse iseniz iyi leke gidericileri kullanan halı ve yolluk yıkama işletmelerini tercih etmek zorundasınız. Artık kullanılmaya başlanılan yeni makineler ve ilaveten üstün özellikli leke çıkarıcılar bu mesleği kusursuz biçimde tatbik etmemize imkan tanıyor. Bu saydıklarımızdan dolayı senelerdir Eryaman halı yıkama şirketi olarak bunun farkındayız ki, yıkamada en iyi araç ve gereçleri kullanıyoruz. Eryaman halı yıkama fabrikasındaki yıkama yapılacak yere alınan halılar, karışmaması için cinslerine bakılarak ayrı yerlere aktarılır zira her halı aynı makinede yıkama yapılamamaktadır.

Temizlenmesi gereken halılarınızın yıkama işleminden istenen kaliteli neticeyi elde etmek için deneyim gerektiren bir çok normlara uymak son derece önemlidir. Yıkama yapacak bir şirketin yaptığı işteki kalite, disiplinli çalışan bir ekip ve kullandığı malzemelerin standartlara uygunluğuyla ölçülür.

Yıkamada ilk aşama, ücretsiz servis aracının gelmesi gereken saatler arasında halılarınızı almaya gelmesidir ve servis için herhangi bir para istenmemelidir. Zaten iyi iş yapan bir halı temizleme şirketi mutlaka belirtilen saatte verilen adreste olur.