Eryaman halı yıkama, halı yıkama aşlamalarının ilki olan toz alma işlemini çok önemsemektedir. Halılar yıkanmaya başlamadan evvel muhakkak toz alma işleminden geçirilmelidirler. Toz alma işlemi iyi yapılan halılar yıkanırken kolayca lekelerinden ayrılırlar. Halı yıkama yapılırken toz alma işleminin yapılmaması sonraki aşamaları da oldukça zorlaştırmaktadır. Evlerde de halıların tozları alınır. Bu işlem genellikle çırpma yada dövme şeklinde uygulanır ki, Eryaman halı yıkama olarak kesinlikle tasvip etmediğimiz bir davranıştır. Zira çırpılan veya dövülen halılar kısa zamanda yıpranırlar. Halıların toz alma işlemi profesyonel halı yıkama fabrikalarındaki toz alma makinelerinde, halılara herhangi bir zarar vermeden yapılır.

Firmamızda kullandığımız bantlı sistemler ve bunun yanında gelişmiş sarf malzemeleri işimizin gereğini en iyi şekilde uygulamamıza yardım ediyor. Saydığımız bu sebeplerden dolayı en başından beri Eryaman kilim ve halı yıkama olarak bu önemli durumun bilincindeyiz ki, işletmemizde en kaliteli endüstriyel makineleri kullanıyoruz. Halı yıkayacak bir firmanın kalite standartı, bilgili personel ve kullandığı ekipmanların yüksek kalitede olmasıyla anlaşılır.

Tecrübeler gösteriyor ki kilim ve halıları yıkatırken arzu edilen netice için her şeyden evvel önem verilecek şey, halı yıkama işimizi görecek işletmenin temizlik konusunda becerikli bir halı ve kilim yıkama kuruluşu olması gerektiğidir. Halıların istenen sürede kurutulmasında otomatik sıkma makinesinden yardım almak, bu işin kalitesi için son derece önemlidir. Sıkma makinesinden alınan halılar gün ışığına ihtiyaç duyar ki, güneşle dezenfeksiyon tam olarak bu yolla sağlanabilir. Yeterli miktarda kuruması gerçekleşen halı ve kilimler kontrol maksadıyla son kontrol masasına taşınır ve burada leke kontrolleri ile beraber ambalajlama ve parfümleme çalışmaları yürütülür. Tüm detaylı kontrol işleri de tamamlanan halı ve yolluklar dağıtım güzergahlarına göre bir araya getirilecek şekilde düzenlenip, servis araçlarına teslim edilir ve böylece belirlenen saatte halı ve yolluklar teslimat noktasına sevk edilir. Eryaman halı yıkama firmasındaki yıkama bölümüne taşınan halılar bir an önce dokuma özelliklerine bakılarak yıkamaya hazır hale getirilir zira bütün halılar birlikte yıkama yapılamamaktadır.

Yıkamacılık ta başka sektörlerde olduğu gibi gelişen teknik ilerlemelerden pozitif etki almış bir iştir ve mühendislik alanındaki son yenilikler temizliğin niteliğini gerçekten çok üst düzeye taşımıştır. Makine şagi ya da yün halıların yıkanmasından amaçlanan hijyenik neticeyi sağlamak için özen gerektiren bir sürü şartları yerine getirmek olmazsa olmaz önem arz etmektedir.

Eryaman profesyonel yolluk ve halı yıkamaya kilim ve halıları eski usullerle ya da otomasyonlu sistemle yıkatabilirsiniz ancak antibakteriyel deterjan kullanımı, yıkamanın sonucunu önemli oranda değiştirir. Zira başarılı sonucu elde etmek için yüksek hijyen gücü olan temizleyiciler ile çalışmak oldukça önemlidir. Halı temizliğine özen gösteren bilinçli bir müşteri olarak eğer, düşük kaliteli bir sonuçla karşı karşıya kalmaktan korkuyorsanız, halılarınızı temizleteceğiniz yıkama firmasına halılarınızı verirken, bazı detayları araştırmanız gerekiyor. Siz de hijyen kalitesine azami derecede önem veren biriyseniz kalite belgeleri tam olan deterjanlar kullanan halı ve yolluk yıkama fabrikalarını tercih edin.

Halı yıkamada ilk aşama servis aracının randevulaşılan zaman içerisinde halıları almaya gelmesidir ki servis için herhangi bir bedel alınmamalıdır. Bu manada özverili bir halı temizleme işletmesi kesinlikle belirtilen zamanda alacaktır halılarınızı. İlerleyen teknoloji ile beraber son yıllarda bir birinden farklı iki halı yıkama sistemi izlenmeye başlanmıştır ki, bu sistemlerden ilki manuel yıkama şeklinde adlandırılan sistem, ikincisi ise otomatik makinelerle yapılan yıkama sistemidir. Otomasyonlu halı yıkama makinesi ile yaptığımız yıkamanın elle yıkamaya göre fazlaca avantajı gündeme gelir ve bunlar arasında en çok önem arz edeni sanırım halının tersinin de yıkanmasıdır.

İşinde başarılı bir kilim ve halı yıkama firmasının başarısı seviyesi yüksek bir sonuca ulaşabilmesi için önemli hususlardan birisi de deterjanların hassas halılara ne tür tekniklerle uygulanacağının netleştirilmesidir. Bu noktada herkesin de bildiği gibi tse belgeli bir şampuan kullanmak halı ve kilim yıkamanın sonucunu doğrudan etkileyicidir.