Ne dersiniz çocuklarımızın sağlığını riske atmaya değer mi? Uygunsuz şartlarda halı yıkama işi yapmaya çalışan firmalar, esas işi oto yıkama olan firmalar, gerekli hijyen standartlarına sahip olmayan işletmeler sadece halılarınızın gözle görülür lekelerini çıkarırlar. Oysa ki halı yıkama işinde amaçlanan en önemli fayda bakteriyel arınmadır. Kendi mekanları zaten bakteri yuvası olan bir halı yıkamacı, halılarınızı ne kadar temiz yıkayabilir ki? Halılarınızı mutlaka uzman bir halı yıkama fabrikasında yıkatın.Eryaman halı yıkama hijyen kalitesi bakımından son derece titizdir. Asla bir oto yıkama mekanı değildir. Halılarınızı Eryaman halı yıkama ya yıkatın içiniz rahat olsun. Kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını riske atmayın.

Halı yıkayacak bir kuruluşun kalite standartı, işini iyi bilen bir ekip ve bununla beraber kullandığı deterjan ve leke çıkarıcıların kalitesiyle mukayese edilir. Eryaman halı yıkama servis personeli tarafından yıkama birimine alınan halılar çabucak özelliklerine göre ayrı bölümlere alınır çünkü her halı aynı teknikle yıkama yapılamaz.

Bu iş te diğer sanayi sektörlerindeki gibi ilerleyen teknolojiden fayda görmüş bir iş alanıdır ki, endüstriyel alandaki son gelişmeler yıkamanın kalitesini hakikaten çok üst düzeye taşımıştır. Halı ve kilim yıkamada öncelikli adım, ücretsiz servisin söylenilen gün ve saatte adresinizde bulunmasıdır ve servis ile ilgili ekstra bir ücret alınmamalıdır. Bu anlamda disiplinli bir yıkama şirketi kesin olarak söz verilen saatte adresinizde olur. Hijyen kazandırmada kullandığımız otomasyonlu sistemler ve artı olarak üstün özellikli sarf malzemeleri yıkama işini asgari hatayla yapmamıza imkan veriyor. Bundan ötürü eskiden beri Eryaman halı yıkama fabrikası olarak bu kritik noktanın bilincindeyiz ve halıların yıkanmasında en kaliteli otomasyon sistemlerini kullanmaya çalışıyoruz.

Eğer kusursuz temizliğe gerekli özeni gösteren biri iseniz kalite belgeleri tam olan deterjan kullanan halı ve kilim yıkama şirketlerini tercih etmelisiniz. Birikimlerimiz gösteriyor ki halıları yıkatırken iyi bir yıkama için özellikle bilinmesi gereken şey, kilim ve halıların yıkatılacağı firmanın temizlik ve hijyen sağlamada profesyonelliğe önem veren bir halı yıkama firması olmasındaki mecburiyettir.

Halı ve yollukların istenen sürede kurumasının sağlanmasında endüstriyel sıkma makinesiyle nem almak, kurumanın başarılı olması için büyük önem teşkil etmektedir. Sıkma makinesinde sıkılmış olan halı ve kilimler güneşte bekletilmeye gereksinim duyar ki, antibakteriyel yıkama ancak bu şartla sağlanabilir. Yeterli miktarda kuruduğu gözlemlenen halı ve kilimler kontrol edilmesi için son denetim kısmına alınır ve bu birimde halıların son kontrolü ile beraber ambalaj çalışmaları yürütülür. Bütün işleri neticelenen halı ve kilimler dağıtım yerlerine göre bir araya getirilecek biçimde ayrıştırılıp, servis araçlarına verilir ve sözleşilen zamanda halılar ve yolluklar sahiplerine dağıtılır. Profesyonel bir halı, kilim ve yolluk yıkama firmasının yüksek kalitede neticelere varabilmesi noktasında belki de en önemli hususlardan bir tanesi de halı yıkama şampuanlarının farklı özelliklerdeki halılara ne tür metodlarla kullanılacağının kararına varmaktır. Zaten ispatlanmış bir gerçektir ki iyi bir şampuan kullanmak yıkamanın kalitesini doğrudan etkilemektedir. Eryaman antibakteriyel yolluk ve halı yıkamaya halıları manuel yahut ta bantlı teknikle yıkatabilirsiniz ama iyi deterjan kullanmak, halı yıkama işinin kalite derecesini çok büyük ölçüde değiştiren bir özelliktedir. Halı ve kilim yıkamada başarılı neticeyi elde etmek için antibakteriyel özellikte temizlik malzemeleri kullanmak çok önemlidir.

Salon ve oda halılarının temizlenmesinden amaçlanan sağlıklı sonucu elde etmek için deneyim gerektiren kimi şartlara uyulması gereklidir. Yeni gelişen makinelerle birlikte son dönemde iki çeşit yıkama tekniği geliştirilmiştir ki, bu sistemlerden bir tanesi elle yıkama şeklinde bilinen yöntem, diğeriyse tam otomatik yıkama makinesi ile yapılan yıkama modelidir. Otomatik programlı halı yıkama makineleriyle sürdürdüğümüz yıkama işlemlerinin meçle yapılan yıkamaya göre bir çok yararı listelenebilir ki, bu avantajlardan en mühim olanı her halde halının arka yüzünün de yıkanmasıdır.

Halı temizliğinde titiz bir müşteri olarak şayet, yeterince kaliteli olmayan durumlarla karşılaşmaktan tedirginlik içerisindeyseniz, yıkama yaptıracağınız halı firmasını seçerken, bazı önemli konuları bilip dikkatli olmanız gerekiyor.