Eryaman halı yıkama uzmanınız olarak her işte olduğu gibi halı yıkamacılık işinde de profesyonellik gereklerinin tam olarak yerine getirilmesinin gerekliliği konusunda ısrarcıyız. Halılarınızın gerçekte sadece gözle algılanılan temizliğinin yapılmış olması hijyen kalitesi açısından yeterli olmamaktadır. Bir halı yıkandıktan sonra belki temiz görünüp görünmediği konusunda bir yargıya varılabilir ama çoğu zaman bu durum yanıltıcı olabilir. Kullanım şekli ve sıklığına göre de değişiklik göstermekle birlikte halı diplerinde üreyen bakteriler halı temizliğinde en fazla üzerinde durulması gereken konuların basında yer almaktadır. Eryaman halı yıkama olarak bu kalitenin bir çok şartın bir araya getirilmek sureti ile yakalanılabileceğini düşünüyoruz. Kalitenin iki temel şartından birincisi bu işi yapan kişinin profesyonel halı yıkama uzmanı olması diğeri ise, değişik halıların değişik halı yıkama makineleriyle yıkanabilirliği gereksinimine cevap verebilen bir tesiste bu işin yapılmasıdır. Bu iş bir uzmanlık işidir ve toz almadan, yıkamaya, kurutmadan havalandırmaya her aşaması deneyim gerektirir. Halılarınızı yıkatmak için Eryaman Halı Yıkama yı tercih edin, işinizi şansa bırakmayın.

Kilim ve halı yıkamada birinci aşama, halı toplama servisinin belirlenen süre içerisinde halıları almaya gelmesidir ve bu işlem ile alakalı artı bir para istenmemelidir. Bize göre disiplinli bir halı temizleme firması aşağı yukarı vaat ettiği saat aralığında halılarınızı teslim alır. Altını çizmek gerekirse kilim ve halıları yıkatırken istenen kaliteli neticeye varmak için özellikle dikkat edilecek şey, halıyı yıkayacak kuruluşun halı yıkama konusunda profesyonelliğe önem veren bir temizlik fabrikası olmasının gerekli olduğudur.

Kaliteden anlayan bir müşteriyseniz ve şayet, yetersiz bir sonuçla karşı karşıya kalmaktan tedirginseniz, yıkama işinizi vereceğiniz halı yıkama firmasını seçmeden evvel, bir kısım önemli kuralları bilerek dikkat etmeniz gerekiyor. Tecrübeli bir halı yıkama fabrikasının yüksek hijyen kalitesinde bir netice alabilmesi noktasında gerçekten önemli prensiplerden birisi de halı yıkama deterjanlarının farklı özelliklerdeki halılara hangi yöntemlerle uygulama yapılacağının bilinmesidir. Çünkü kabul etmek gerekir ki, standartlara uygun leke gidericiler kullanıyor olmak yıkamanın sonucunu doğrudan etkilemektedir. Özellikle temizliğe değer veren bir kimse iseniz piyasada tutulan deterjanlarla çalışan halı yıkama şirketlerini tercih edin.

Yıkanmış halıların çabucak kurutulmasında özel bir sıkma makinesi kullanmak kurutmanın problemsiz halledilmesi için ciddi önem teşkil etmektedir. Endüstriyel sıkma makinesinde sıkılan halılar gün ışığına ihtiyaç duyar ki bakterisiz kurutma ancak bu şartla sağlanır. Gerektiği kadar kuruduğu tespit edilen halı ve kilimler kontrol maksadıyla sonuç bölümüne sevk olunur ve bu bölümde leke kontrolü ile beraber ambalaj uygulamaları yapılır. Paketleme ve parfümleme aşamaları neticelenen halı ve yolluklar güzergahlara göre bir arada tutulacak biçimde ayrılıp, servis araçlarına yönlendirilir ve böylece önceden bilinen saatler arasında halılar sahiplerine iade edilir. Halı yıkama sektörü de benzer sektörler gibi gelişen teknolojiden etkilenmiş bir iş koludur ve endüstriyel alandaki son yenilikler temizliğin standartını gerçek manada üst düzeye taşımıştır.

Halıların temizliğini yapacak bir kuruluşun işçiliğindeki kalite, işini iyi bilen personel kadrosu ve uygulamada kullandığı deterjan ve leke çıkarıcıların kalitesinin yüksek olmasıyla ölçülür. Yeni halı yıkama makineleri sayesinde günümüzde iki tip halı ve kilim yıkama yöntemi kullanılmaya başlanmıştır ki, bu tekniklerden birisi elle yıkama olarak adlandırılan yöntem, diğeriyse bantlı yıkama sistemiyle icra edilen yıkama sistemidir. Bilgisayarlı halı yıkama makinesi ile icra edilen yıkamanın elde yapılan yıkamaya göre pek çok faydası gösterilebilir ve bu avantajlardan en önemlisi belki de personelden kaynaklanan hataların azalmasıdır. Hijyen sağlamada kullanılan yeni makineler ve artı olarak güçlü deterjanlar bu işi hatasız bir şekilde sürdürmemize yardımcı oluyor. Bundan ötürü senelerdir Eryaman halı yıkama fabrikası olarak bu hususun bilincindeyiz ki, yıkamada kalitesi en yüksek olan makineleri kullanmayı prensip edinmiş durumdayız.

Bir halının yıkama işleminden hedeflenen sağlıklı neticeyi elde etmek için özveri gerektiren belirli kuralların sağlanması gerekmektedir. Eryaman halı yıkama servis personelince yıkama alanına getirilmiş olan halılar bir birine karışmadan iplik özelliklerine bakılarak ayrı bölümlere aktarılır çünkü, tüm halılar aynı deterjanlarla yıkama yapılamamaktadır.

Eryaman halı yıkamaya kilim ve halıları manuel ya da ful otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz ama kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak, bu işin sonucunu önemli ölçüde etkileyen bir özelliktedir. Halı ve kilim yıkamada kaliteli neticeye ulaşmak için bakteri temizleme özelliği olan leke çıkarıcılar uygulamak yüksek öneme sahiptir.