Eryaman halı yıkama fabrikamıza getirdiğimiz halılar öncelikle lekelerine göre ve daha sonrada yapılarına göre ayırılırlar. Ayırma işlemi profesyonel halı yıkama tekniklerinin bir parçasıdır. Halıların imalat özelliklerinin bir birinden farklı olması halıların yıkanma tekniğini belirleyeceğinden dolayı, halılar yapısal özelliklerine göre ayırılırlar. Bu işlem aynı zamanda halıların yıkanma esnasında yıpranmaması için bir sigorta görevi görmektedir. Böylelikle narin yıkama yapılacak olan halılar ayrılmış olurlar. Bir diğer ayırma metodu da halılar üzerindeki gözle görülür leke profiline göre yapılan ayırmadır. Bu ayırma işlemi de halı yıkama elemanlarının işini kolaylaştırmak bakımından önemlidir. Eryaman halı yıkama fabrikamızdan tüm anlamı ile temizlenmemiş bir halının çıkması söz konusu değildir. Bu yüzden hangi halıda ne tür bir leke olduğunu bilmek işimizi oldukça kolaylaştırır.Bir halı üzerinde örneğin çay lekesi gibi çıkması zor olan bir leke varsa, bu halının lekesi üzerinde ekstra olarak durmak şarttır. Şayet bu halı için ekstra özen gösterilmezse tam anlamı ile temizlenmiş olamayacaktır. İşte bu tür durumları ortadan kaldırmak için hangi halının hangi leke profiline sahip olduğunu önceden tespit eder ve o lekeye özel leke çıkarıcılar ve ekipmanlarla müdahale ederiz.

Eryaman halı yıkama firmasındaki yıkama bölümüne getirilmiş olan halılar, ilk olarak cinsleri tespit edilerek ayrılır çünkü, farklı özellikteki halılar aynı makine ve deterjanla yıkama yapılamaz. Bu işlerde kaliteye değer veren biriyseniz kaliteli deterjanlar kullanan halı yıkama işletmelerini tercih etmek zorundasınız.

Kıymetli halılarınızın temizlenmesinden istenen başarılı neticeyi kazanmak için uzmanlık gerektiren bir çok normları oluşturmak gerekmektedir. Temizlikten ödün vermeyen biriyseniz ve eğer, beklenmeyen sonuçlarla karşılaşmaktan tedirginlik içerisindeyseniz; yıkama yaptıracağınız yıkama firmasına halılarınızı yıkatırken bir kısım önemli şeyleri araştırmanız gerekiyor. Özellikle söylemek gerekir ki halı ve yollukları yıkatırken kaliteli bir sonuç için göz önünde bulundurulması gereken şey, halıları yıkayacak firmanın temizlik ve hijyen sağlamada profesyonellerden oluşan bir halı ve kilim yıkama firması olmasına ihtiyaç olduğudur.

Halı yıkama işlerinde öncelikli adım, ücretsiz servisin söz verdiği sürede halıları almak için gelmesidir ve bu işlem ile alakalı ekstradan bir ödeme talep edilmemelidir. Bu manada kaliteli bir halı temizleme fabrikası kesin olarak söz verdiği saatte halılarınızı teslim alır. İşinde tecrübeli bir halı yıkama fabrikasının başarısı seviyesi yüksek bir hizmet verebilmesi için önemli prensiplerden bir tanesi de leke çıkarıcıların farklı özelliklerdeki halılara hangi tekniklerle uygulama yapılacağına karar vermektir. Bu manada herkes bilir ki, kalite standartları üst seviyede olan bir halı yıkama deterjanı kullanıyor olmak temizlikle ilgili işlerin kalitesini direkt olarak etkilemektedir.

Halı yıkama sanayisi de diğer sanayi alanlarındaki gibi endüstriyel ilerlemelerden etkilenmiş bir iş koludur ve sanayi alanındaki yeni uygulamalar yıkamanın kalite standartını son derece üst seviyelere taşımıştır. Kirlenen halıları yıkayan bir fabrikanın işçiliğindeki kalite, disiplinli bir çalışma ekibi ve bununla birlikte uygulamada kullandığı temizlik malzemelerinin yeterliliğiyle anlaşılabilir. Eryaman kilim ve halı yıkamaya halı ve yollukları eski usulle ya da bantlı teknikle yıkatabilirsiniz ama deterjan seçimi, bu işin başarı seyrini çok önemli oranda değiştirir. Halıların yıkanmasında olumlu bir sonuç almak için antibakteriyel özellikte temizlik malzemeleri ile uygulama yapmak son derece önemlidir.

Teknolojinin geldiği noktada son senelerde iki farklı halı yıkama metodu uygulanmaya başlanmıştır ki, bunlardan birincisi elle yıkama olarak tabir edilen yöntem, diğeriyse tam otomatik sistemlerle sürdürülen yıkama metodudur. Otomatik bantlı sistem halı ve kilim yıkama makinesiyle icra edilen yıkamanın eski usule göre bir çok yararı gözlemlenir ve bunların en önemlisi her halde daha detaylı yıkamadır. Halıların hedeflenen sürede kurumasının gerçekleşmesinde sanayi tipi bir sıkma makinesinden yardım almak kurutmanın problemsiz halledilmesi için çok önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesinden çıkarılan halı ve kilimler gün ışığına gereksinim duyar ki bakterisiz yıkama yalnızca bu koşulla sağlanır. Kurutmalıklarda kuruması gerçekleşen halılar kontrol işlemleri için son denetim alanına sevk edilir ve bu noktada leke kontrolleri ile birlikte parfümleme ve ambalajlama uygulamaları yapılır. Paket prosedürleri neticelenen halılar müşteri adreslerine göre bir sıralama yapılacak şekilde gruplanıp, servis araçlarına sevk edilir ve böylece sözleşilen zamanda halı ve kilimler adreslerine teslim edilir.

Temizlik sağlamada kullandığımız yeni cihazlar ve buna ek olarak üstün özellikli arındırıcılar işimizi kusursuz bir şekilde tatbik etmemize imkan sağlıyor. Bu sebeple bizler de Eryaman kilim ve halı yıkama olarak bu önemli durumun farkındayız ve piyasada bulunan en iyi bilinen otomatik makineleri kullanan bir firma olarak biliniyoruz.