Halıların kurutulması bol güneşli ve sıcak yaz aylarında kolaylıkla gerçekleşmektedir. Halıların kuruması çamaşırların kurumasından çok daha fazla zaman almaktadır. Hele yağışlı ve soğuk kış günlerinde halıların kurutulması tam bir sorun haline dönüşmektedir. İşte bu sorunu ortadan kaldırmak amacı ile halı kurutma odaları kullanılmaktadır. Bu halı kurutma odalarının özelliği brülörle sıcak hava üflenmesinden mütevellit bir sıcaklığa sahip olmasındandır. Isıtıcı ile oluşturulan ortamda halı kurutma işlemleri çok daha hızla gerçekleşmektedir. Halıların nemli olarak bekletilmemesi gerektiğini hemen herkes bilmektedir. Eryaman halı yıkama halıları santrifüj makinesinden çıktıktan hemen sonra kurutma askılarına alır. Çünkü nemli şekilde bekletilen halılar kokmaya başlar.

İşinde tecrübeli bir halı, kilim ve yolluk yıkama fabrikasının başarısı seviyesi yüksek bir sonuca varabilmesi için önemli aşamalardan bir tanesi de ağartıcı maddelerin çeşitli halılara hangi tekniklerle kullanılacağının bilinmesidir. Çünkü hepimizin bildiği gibi piyasada tutulan leke çıkarıcı maddeler kullanmak halı yıkama işinin kalitesini etkileyici ve belirleyicidir. Halı ve yollukların hızla kurumasının sağlanmasında bu iş için yapılmış bir sıkma makinesinin kullanılması kurumanın problemsiz halledilmesi için son derece önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesiyle sıkılmış halılar güneşle kurutulmaya ihtiyaç duyar ki güneş dezenfeksiyonu bir tek bu sayede sağlanabilir. Özel ortamlarda kuruması gerçekleşen halılar kontrol işlemleri için kontrol birimine sevk edilir ve bu kısımda halıların son kontrolü ile beraber parfümleme ve ambalajlama çalışmaları yapılır. Tüm detaylı kontrol aşamaları da nihayete eren halı ve kilimler sahiplerine göre bir araya getirilecek biçimde toparlanıp, dağıtım araçlarına verilir ve böylece belirlenen zamanda halı ve kilimler teslimat adresine teslim edilir.

İyi hizmet almak isteyen bir kimse olarak eğer, hijyen koşullarını sağlamayan bir neticeyle karşılaşmaktan çekiniyorsanız halı yıkama işinizi vereceğiniz yıkama fabrikasına halılarınızı yıkatırken, bazı önemli ayrıntıları bilmelisiniz. Eryaman son sistem kilim ve halı yıkamaya halı ve kilimleri eski sistem ya da bantlı sistemle yıkatabilirsiniz fakat halı yıkama deterjanının kalitesi, temizliğin kalite derecesini büyük ölçüde belirler. Halı ve kilim yıkamada başarılı sonucu almak için antibakteriyel özelliği olan endüstriyel deterjanlar kullanmak son derece önemlidir. Halı yıkamadaki gelişmeler sayesinde son yıllarda iki değişik halı ve kilim yıkama metodu izlenmeye başlanmıştır ki, bu metotlardan ilki meç kullanarak yıkama olarak bilinen sistem, ikincisi ise tam otomatik yıkama makinesi ile icra edilen yıkama metodudur. Otomasyonlu halı ve kilim yıkama makinesiyle yaptığımız yıkama işinin eski usule göre bir çok faydası ortaya çıkar ve bunlar arasında en önemlisi belki de personel hatalarının en aza indirilmesidir.

Evlerde kullanılan halıların temizlenmesinden istenen kaliteli sonucu almak için özen gerektiren özel normları oluşturmak gerekmektedir. Halı yıkama işlerinde öncelikli aşama halı yıkama servisinin söz verdiği saatler arasında halıları almasıdır ki bu işlem için ekstra bir ücret talep edilmemelidir. Zaten kaliteli bir temizlik şirketi bir şekilde beklenen sürede adresinizde olur.

Tecrübeler ortaya koyuyor ki halı ve kilimleri yıkatırken sonradan üzülmemek için ilk önce göz ardı edilmemesi gereken konu, halıyı yıkayacak firmanın yıkama ve leke çıkarmada bilgili bir temizlik firması olmasındaki mecburiyettir. Yıkama işleri de başka sektörler gibi teknik gelişmelerden olumlu yönde etkilenmiş bir iş alanıdır ki, sanayi alanındaki yeni teknolojik imkanlar işin kalitesini gözle görülecek derecede üst seviyelere yükseltmiştir. Yıkamada uyguladığımız yeni teknikler ve ilaveten özel üretim leke çıkarıcılar işimizi en az hatayla sürdürmemize imkan tanıyor. Bu nedenle yıllardır Eryaman halı yıkama şirketi olarak bu önemli konunun farkında olduğumuz için yıkama uygulamalarımızda kalitesiyle bilinen makine ve ekipmanları kullanmaya gayret ediyoruz.

Kirlenmiş halımızı yıkayacak bir firmanın işçiliğindeki kalite, tecrübeli personel ve bununla beraber kullandığı deterjanların uygun kalitede olmasıyla mukayese edilir. Eryaman halı yıkama servisiyle yıkama mekanına taşınmış olan yıkanacak halılar ilk olarak lekeleri göz önüne alınarak bölümlere ayrılır çünkü farklı özellikteki halılar aynı malzemelerle yıkama yapılamaz.

Siz de hijyen kalitesine gerekli özeni gösteren biriyseniz kalitesiyle tanınan deterjanlarla çalışan halı ve yolluk yıkama fabrikalarını seçmek durumundasınız.

Eryaman halı yıkama fabrikamızda halılarınız yıkama işleminin hemen ardından kurutmaya alınırlar. Halılar yıkamadan sonra derhal kurumaya alınmalı, nemli şekilde fazla bekletilmemelidir. Eryaman halı yıkama tesisimizde halıların kurutulması için özel alanlar bulunmaktadır. Halıların hemen kurumaya alınmasının sebebi, uzun süre ıslak veya nemli şekilde bekletilen halıların kokuğmaya başlamasındandır. Kış mevsimlerinde uygun olmayan hava şartlarında halı kurutma işlemleri, özel olarak hazırlanan halı kurutma odalarında yapılırlar. Bu halı kurutma odaları brülörle sıcak hava üflenmek sureti ile ısıtılırlar.