Eryaman Şehit Osman Avcı Mahallesi Antibakteriyel Halı Yıkama 0312 226 30 29
Halı yıkama tecrübe ve emek isteyen bir iş koludur. İşin temelinde temizlik ve hijyen olunca, kalite gereksinimleri de hat safhada oluyor. Eryaman Şehit Osman Avcı Mahallesi bölgesinden halı vermek için firmamızı arayabilirsiniz.

Yeni halı yıkama makineleri sayesinde son yıllarda iki türlü yıkama metodu ortaya çıkmıştır ki, bu tekniklerden bir tanesi meçle elde yıkama olarak adlandırılan yöntem, diğeri ise otomatik sistemle icra edilen yıkama sistemidir. Bantlı halı ve kilim yıkama makineleri ile yaptığımız yıkamanın meçle yıkamaya göre bir çok yararı ortaya çıkar ki, bu avantajlardan en önemli olanı zannederim yıkama kalitesinin daha yüksek olmasıdır. Yıkandıktan sonra halıların gerekli zamanda kurutulmasında sıkma makinesinden yardım almak kurumanın sorunsuz olması için çok önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesiyle sıkılmış halı ve kilimler gün ışığına ihtiyaç duyar ki bakterisiz yıkama tam olarak bu koşulla sağlanır. Tam anlamıyla kuruduğu anlaşılan halılar son kontrollerin yapılması için sonuç bölümüne sevk olunur ve bu bölümde tarama, fırçalama ile beraber paketleme çalışmaları yapılır. Son kontrol işlemleri tamamlanmış olan halı ve kilimler kayıt numaralarına göre bir sıralama yapılacak biçimde gruplara ayrılıp, sevkiyat araçlarına sevk edilir ve bundan sonra önceden anlaşılan zamanda halılar ve yolluklar teslimat adresine iade edilir. Temizliğe önem veren birisi olarak şayet, düşük kaliteli bir neticeyle karşılaşmaktan endişeliyseniz, yıkama yaptıracağınız halı firmasını tercih ederken bazı koşulları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Yıkama işleri de başka sanayi sektörlerindeki gibi gelişen endüstriden nasibini almış bir iş alanıdır ve özellikle yeni teknikler sektörün kalite standartını gerçek anlamda üst düzeye çıkartmıştır.

Son zamanlarda uyguladığımız yeni teknikler ve buna ek olarak yeni nesil leke çözücüler bu işi hatasız bir şekilde yapmamıza imkan sağlıyor. Bu vesileyle yıllardır Eryaman halı ve yolluk yıkama fabrikası olarak bu durumun bilincindeyiz ve halıları yıkarken kalitesi en yüksek olan otomatik makineleri kullanmaya devam ediyoruz. Eryaman halı yıkama servisiyle yıkama birimine getirilmiş olan halılar, ilk olarak iplik özellikleri tespit edilerek ayrıştırılır zira bütün halılar aynı makinede yıkanamaz.

Halı ve kilim yıkamada birinci aşama, halıları alacak servisin önceden belirlenen saatler arasında halıları almasıdır ki bu iş için ekstra bir ödeme istenmemelidir. Bu manada işinde kurumsallaşmış bir halı yıkama ve overlok işletmesi geç kalmadan söz verdiği saatte almaya gelir halıları. Bakteri tutma özelliği olan halıların temizlenmesinden istenen hijyenik neticeyi kazanmak için profesyonellik gerektiren bir takım kurallara uyulması gereklidir. Eryaman kilim ve halı yıkamaya kilim ve halıları eski tip yahut ful otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz fakat kaliteli deterjan kullanımı, bu işin kalite derecesini büyük oranda değiştirir. Bu manada kaliteli sonucu almak için bakterileri arındırabilen leke gidericiler ile uygulama yapmak büyük öneme sahiptir. Yıkama yapacak bir kuruluşun yaptığı işteki kalite, işinde uzmanlaşmış eleman kadrosu ve elinde bulundurduğu malzemelerin kalite standartlarına uygunluğu ile tespit edilir.

Uzun süredir bu işi yapan bir halı ve kilim yıkama firmasının kaliteli neticeler çıkarabilmesi noktasında önemli prensiplerden birisi de deterjan ve leke çıkarıcıların farklı özelliklerdeki halılara ne tür metodlarla uygulanacağı konusunu netleştirmektir. Bu noktada kabul edilen bir gerçektir ki piyasada tutulan bir deterjan kullanmak halı yıkamanın kalitesini etkileyici niteliktedir. Deneyimlerimize göre kilim ve halıları yıkatırken kaliteli bir sonuç için göz önünde tutulacak şey, halıları yıkayacak firmanın temizlik konusunda yeterli beceriye sahip bir kilim ve halı yıkama fabrikası olmasındaki gerekliliktir. Halı yıkamada temizlik kalitesine bakan bir kimse iseniz tse belgeli leke çıkarıcıları kullanan halı yıkama firmalarını tercih etmek mecburiyetindesiniz.