Eryaman’da Kaliteli ve Garantili Halı Yıkama Firmaları 0312 226 30 29
Eryaman bölgesinde kaliteli ve garantili halı yıkama işlemlerimizi uzun yıllardır devam ettiriyoruz.

Eryaman otomatik sistem halı yıkamaya halı ve kilimleri eski sistemle yahut otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz ama deterjan kalitesi, temizliğin kalitesini büyük ölçüde etkileyen bir özelliktedir. Halıların yıkanmasında başarılı bir sonuç almak için bakterisiz bir hijyen sağlayan halı yıkama şampuanları kullanmak büyük önem arz etmektedir. İlerleyen teknoloji ile beraber günümüzde iki çeşit yıkama tekniği izlenmeye başlanmıştır ki, bu tekniklerden birisi meç kullanarak yıkama diye adlandırılan sistem, ikincisi de tam otomatik sistemlerle yapılan yıkama türüdür. Tam otomatik sistemli halı ve kilim yıkama makinesiyle sürdürülen yıkamanın elle yıkamaya göre pek çok faydası görülür ki, bu avantajlardan en fazla önemli olanı her halde daha detaylı yıkamadır. Yıkamada birinci aşama, halı yıkama servisinin beklenen saatte halıları almak için gelmesidir ve servis ile ilgili ekstra bir para alınmamalıdır. Her halükarda iyi bir halı yıkama ve overlok firması hızlıca ve söz verdiği zaman aralığında alır halıları. Eryaman halı yıkama ücretsiz servisiyle yıkama bandına nakledilen yıkanacak halı ve kilimler, öncelikle iplik özellikleri tespit edilerek farklı bölümlere ayrılır çünkü farklı yapıdaki halı ve kilimler aynı malzemelerle yıkanmamalıdır.

Halıların yıkanmasından hedeflenen kaliteli neticeyi elde etmek için uzmanlık gerektiren belirli şartlara uyulması olmazsa olmazdır. Halıları temizleyecek bir şirketin işçilik kalitesi, işine önem veren personel ve bununla beraber kullandığı temizlik deterjanlarının kalitesiyle mukayese edilir.

Şayet hijyen kalitesine gereken önemi veren biri iseniz iyi leke gidericileri kullanan halı yıkama fabrikalarını tercih etmek durumundasınız. Halı yıkama işi de başka sektörlerde olduğu gibi gelişen teknik ilerlemelerden etkilenmiş bir iş alanıdır ve teknolojik alandaki yeni teknikler temizliğin niteliğini son derece üst seviyelere taşımıştır. Profesyonel bir halı, kilim ve yolluk yıkama işletmesinin başarısı seviyesi yüksek sonuçlara ulaşabilmesi için önemli konulardan bir tanesi de halı yıkama şampuanlarının çeşitli halılara hangi usullerle uygulanacağı konusunu bilmektir. Çünkü bilinen bir gerçektir ki, tse belgeli bir deterjan kullanmak yıkamanın sonucunu belirleyici özelliktedir. Altını çizmeliyiz ki halı ve kilimleri yıkatırken kaliteli bir sonuç için birinci olarak göz önünde tutulacak şey, kilim ve halıların yıkatılacağı işletmenin temizlik konusunda deneyim ve tecrübe sahibi bir kilim ve halı yıkama şirketi olması gerektiğidir.

Yıkandıktan sonra halıların hızla kurutulmasında otomatik sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek bu işin hedeflenen başarıya ulaşması için çok önemlidir. Otomatik sıkma makinesinde suyu alınan halılar asılmaya ihtiyaç duyar ki bakterisiz kurutma tam manasıyla bu şartla sağlanabilir. Askıda kurumuş olan halı ve yolluklar son kontroller için son kontrol alanına taşınır ve bu kısımda lekelerin kontrolü ile birlikte parfümleme ve ambalajlama çalışmaları yapılır. Tüm detaylı kontrol aşamaları da tamamlanmış olan halı ve yolluklar numaralarına göre bir sıralama sağlanacak biçimde planlanıp, sevkiyat araçlarına teslim edilir ve randevulaşılan zaman diliminde halı ve yolluklar teslimat noktasına ulaştırılır. Yüksek beklenti içerisinde olan bilinçli bir müşteri olarak şayet, beklenmeyen durumlarla karşı karşıya kalmaktan tedirginseniz, halılarınızı yıkatacağınız halı yıkama fabrikasını seçerken, bazı ayrıntıları araştırıp bilgi edinmeniz gerekiyor. Son senelerde kullanılan yeni ekipmanlar ve ilaveten anbibakteriyel deterjanlar yıkama işini kusursuz bir şekilde uygulamamıza imkan veriyor. Bu anlamda en başından beri Eryaman kilim ve halı yıkama firması olarak bu önemli konunun bilincindeyiz ve yıkama uygulamalarımızda kalitesiyle öne çıkmış araç ve gereçleri kullanma eğilimindeyiz.