Eryaman halı yıkama olarak eski halıların yıkanması konusunun ayrı bir uzmanlık gerektirdiğinin farkındayız. Zira yıpranmış halılar halı yıkama fabrikalarında kullanılan endüstriyel halı yıkama makinelerinde yıkanmaya hiç te uygun değildir. Bu türdeki halılar yıkama işlemine alındığında çok fazla özen gösterilir. Şayet eskimiş olan halının yıkama esnasında yırtılma riski tespit edilecek olursa, o zaman halının sahibine bilgi verilir. Halının sahibi yine de yıkama yapılmasını istiyorsa, yıkma yapılır. Eski halıların yıkanması işi gerçekten çok büyük dikkat gerektiren zor bir iştir.

Değişen koşullarla birlikte son yıllarda iki farklı halı ve kilim yıkama tekniği izlenmeye başlanmıştır ki, bu yöntemlerden ilki meç aracılığı ile yıkama şeklinde tarif edilen yöntem, ikincisi de otomatik halı yıkama makinesiyle icra edilen yıkama metodudur. Tam otomatik sistemli halı yıkama makineleriyle icra ettiğimiz yıkama işinin elle yıkamaya göre bir çok yararı gösterilebilir ki, bu yararların en dikkat çekicisi sanırım çift yönlü yıkamadır. Bu sektör de benzer sektörlerde olduğu gibi endüstriyel ilerlemelerden payına düşeni almış bir iştir ki, endüstriyel alandaki son dönemdeki gelişmeler sektörün kalite standartını gerçek manada yükseltmiştir.

Temizlikten anlayan birisi olarak eğer, sürpriz sonuçlarla karşılaşmaktan korkuyorsanız yıkama işinizi vereceğiniz halı yıkama fabrikasına karar vermeden önce bazı önemli ayrıntıları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Hijyen sağlamada kullanılan yeni ekipmanlar ve üstün özellikli leke çıkarıcılar bu işleri en az hatayla uygulamamıza yardım ediyor. Bundan dolayı ilk günden beri Eryaman halı ve kilim yıkama firması olarak bu şartın farkında olduğumuz için halı yıkamada en iyi otomasyon sistemlerini kullanarak yıkama yapıyoruz. Altını çizmeliyiz ki halıları yıkatırken beklentilerinizin karşılanması için özellikle dikkatli olunması gereken konu, halımızı temizleyecek işletmenin hijyen kalitesi konusunda yeterince bilgili bir kilim ve halı yıkama işletmesi olmasına ihtiyaç olduğudur.

Halı yıkamada ilk adım, halı toplama aracının beklenen zaman içerisinde vereceğiniz adrese gelmesidir ki bu iş için herhangi bir ücret alınmamalıdır. Bu anlamda kaliteye önem veren bir halı yıkama fabrikası hiç gecikmeden ve söz verilen saatte verilen adreste olur. Eryaman halı yıkama tarafından yıkama mekanına getirilen halı ve kilimler bir an önce dokuma türleri tespit edilerek yıkamaya hazırlanır çünkü, tüm halılar aynı teknikle yıkanamamaktadır.

Halı ve yollukların biran evvel kurumasının gerçekleşmesinde profesyonel sıkma makinesi kullanmak bu işin başarısı için oldukça önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesinin sıktığı halı ve yolluklar askılara asılmaya ihtiyaç duyar ki bakterisiz yıkama yalnızca bu sayede sağlanabilir. Tam anlamıyla kurumuş olan halı ve yolluklar son kontrollerin yapılması için kalite kontrol alanına sevk edilir ve bu birimde tarama, fırçalama ile beraber parfümleme ve ambalajlama çalışmaları yapılır. Kontrol işlemleri neticelenen halı ve kilimler adreslerine göre bir sıralama yapılacak biçimde ayrılıp, servis personeline aktarılır ve böylece söz verilen zaman diliminde halılar sahiplerine iade edilir. Eryaman halı yıkamaya halıları eski usulle veya bantlı sistemle yıkatabilirsiniz fakat leke çıkarıcı deterjanın kalitesi, bu işin başarı seyrini büyük oranda değiştiren bir özelliktedir. Çünkü beklenen neticeyi elde etmek için ciddi hijyen sağlayan leke gidericiler kullanmak fazlaca önemlidir. Kilim ve halıları yıkayacak bir şirketin yaptığı işteki kalite, işini benimsemiş eleman kadrosu ve bununla birlikte kullandığı endüstriyel ekipmanların yüksek kalitede olmasıyla tespit edilir.

Tecrübeli bir kilim ve halı yıkama işletmesinin yüksek kalitede neticelere varabilmesi için önemli konulardan biri de halı yıkama deterjanlarının farklı özelliklerdeki halılara hangi yöntemlerle uygulanacağının netleştirilmesidir. Çünkü iyi bilinmelidir ki, markası belli olan bir halı şampuanı kullanmak halı ve kilim yıkamanın kalitesini doğrudan belirler. Öncelikle temizlik kalitesine değer veren biri iseniz kaliteli leke gidericileri kullanan halı ve kilim yıkama şirketlerini seçmelisiniz.

Bakterilerden arınmasını istediğiniz halıların yıkama işleminden amaçlanan başarılı sonucu elde etmek için özveri gerektiren kimi şartlara uymak olmazsa olmaz önem arz etmektedir.