Eryaman halı yıkama olarak evlerde halı yıkama yapılmasını kesinlikle desteklemiyoruz. Bu çıkışımız kim çevrelerce ticari kaygı olarak değerlendiriliyor olsa da biz bunu söylemeyi sürdüreceğiz. Evlerde halı yıkamanın size hiç bir faydası olmadığı gibi çevreye ve ekolojik dengeye zararı vardır. Yetkililerce yapılan açıklamalara göre içme suları ile yapılan halı yıkamanın kaynakları olumsuz yönde etkileyecek kadar büyük olduğu ortaya çıkıyor. Eryaman halı yıkama içme suyu ile halı yıkamaz. Eryaman halı yıkama kendi imkanları ile çıkardığı doğal kaynak suları ile halılarınızı yıkayarak ekolojik dengenin korunmasına destek olur. Ayrıca evlerde halı yıkamak ne ekonomik anlamda ne de hijyen anlamında da size bir katkı sağlamaz.

Uzman gözü ile değerlendirdiğimizde evlerde halı yıkama işlerinin yapılmasının pek te faydalı olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Temelde bu iki nedenle sabittir. Bunlardan birincisi halı yıkama hijyen kalitesinin ancak ve ancak uygun şartların bir araya gelmesi ile birlikte mümkün olacağıdır ki bu şartların evlerde sağlanması mümkün değildir. İkincisi ise halı yıkama konusundaki deneyimdir ki senede bir defa halı yıkama yapılarak ne derecede bir tecrübe sahibi olunabileceği malumdur. Ayrıca evlerde yapılan halı yıkama işlemleri pahalıya da mal olmaktadır. Fazlaca su sarfiyatı ve emek verilmektense profesyonel bir halı yıkama fabrikasına yıkatmak hem zamandan hem de paradan kazanç sağlar. Eryaman halı yıkama halılarınızı en uygun şartlarda profesyonel olarak yıkar ve zamanında teslim eder.

Eryaman halı yıkama ticari kaygılar yüzünden değil, toplumsal fayda için profesyonel halı yıkama fabrikalarını öneriyor. Evlerde halı yıkama işlemleri hiç bir surette faydalı değil, aksine hem ekonomik hem de ekolojik sebeplerle zararlıdır. Halılarınızı evde yıkama yapmayın, yapanları uyarın. İçme sularımız halı yıkama işinde kullanılmasın. Bunun yerine profesyonel halı yıkama fabrikalarını tercih edin.

Yeterli iş tecrübesi olan bir kilim ve halı yıkama fabrikasının başarılı sonuçlar çıkarabilmesi için gerçekten önemli hususlardan biri de arındırıcı maddelerin değişik yapıdaki halılara ne tür usullerle kullanılacağının bilinmesidir. Bu noktada çok iyi bilinmelidir ki, kaliteli bir halı yıkama şampuanı kullanıyor olmak yıkama işlerinin kalitesini doğrudan etkilemektedir. Deneyimlerimize göre halı ve yollukları yıkatırken başarılı bir sonuç için özellikle bilinmesi gerekli olan konu, halımızı temizleyecek işletmenin halıların yıkanmasında yeterince bilgili bir halı ve kilim yıkama işletmesi olmasındaki mecburiyettir.

Özellikle kullanmaya başladığımız makineler ve bununla birlikte güçlü şampuanlar yıkamayı kusursuz biçimde yapmamıza imkan sağlıyor. Bu saydıklarımızdan dolayı ilk günden beri Eryaman halı ve yolluk yıkama firması olarak bu kritik noktanın farkındayız ki, piyasada bulunan en iyi bilinen makine ve ekipmanları kullanıyoruz. Eryaman kaliteli halı ve kilim yıkamaya halı ve yollukları eski tip veya otomatik sistemle yıkatabilirsiniz ancak kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak, bu işin başarısını neredeyse tamamen belirlemektedir. Bu işlerde istenen bir sonuç almak için bakteri temizleme özelliği olan temizlik maddeleri ile uygulama yapmak gerekmektedir. Halılarımızı yıkayacak bir işletmenin ortaya koyduğu kalite, işini benimsemiş eleman kadrosu ve bununla birlikte, elinde bulundurduğu temizlik deterjanlarının kalite standartlarına uygunluğu ile mukayese edilir.

Kaliteli hizmet almak isteyen birisi iseniz ve şayet, hijyen koşullarını sağlamayan sonuçlarla karşı karşıya kalmaktan endişeleniyor iseniz, yıkama işinizi vereceğiniz yıkama fabrikasına halılarınızı yıkatırken bazı şeyleri araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Kilim ve halı yıkamada birinci aşama halı yıkama servisinin sözleşilen zaman diliminde halıları almaya gelmesidir ki bu iş için fazladan bir para alınmamalıdır. Bu manada iyi bir halı yıkama ve overlok kuruluşu hiç gecikmeden ve istenen saat aralığında halıları almaya gelir.

Yıkamacılık ta piyasadaki diğer sektörlerde olduğu gibi gelişen teknolojiden pozitif etki almış bir iş koludur ki, endüstriyel alandaki son dönemdeki yenilikler bu işin kalitesini gerçek anlamda yükseklere taşımıştır. Salon ve oda halılarının yıkama işleminden beklenen kaliteli sonucu sağlamak için özen gerektiren özel bazı normları sağlamak olmazsa olmazdır. Yıkaması tamamlanmış halıların hızlıca kurutulmasında sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek, kurumanın başarılı olması için çok önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesinden alınan halılar asılmaya ihtiyaç duyar ki, antibakteriyel yıkama bir tek bu şartla sağlanabilir. Kurutma askılarında kuruması tamamlanan halı ve kilimler kontrol edilmesi için denetleme noktasına sevk edilir ve bu birimde halıların son kontrolü ile birlikte parfüm ve paketleme çalışmaları yürütülür. Tüm detaylı işleri sonuçlanmış olan halı ve yolluklar sahiplerine göre bir arada tutulacak şekilde gruplanıp, servis bölümüne yönlendirilir ve belirlenen zaman içerisinde halılar müşterilere iade edilir.

Eryaman halı yıkama işletmesindeki yıkama mekanına getirilen halı ve kilimler, bir an evvel lekelerine göre ayrıştırılır çünkü, her halı aynı makineyle yıkanmamalıdır. Teknolojinin geldiği noktada günümüzde iki ayrı halı ve kilim yıkama tekniği ortaya çıkmıştır ki, bu yöntemlerden bir tanesi meç aracılığı ile yıkama diye tabir edilen sistem, diğeri ise otomatik makinelerle yapılan yıkama sistemidir. Otomatik halı ve kilim yıkama makinesiyle sürdürülen yıkama işlemlerinin meçle yapılan yıkamaya göre bir çok avantajı vardır ki, bu avantajların en dikkat çekicisi sanırım halının tersinin de yıkanmasıdır.

Bu işlerde hijyen kalitesine gereken önemi veren biri iseniz kaliteli deterjanlar kullanan halı ve kilim yıkama fabrikalarını seçmek durumundasınız.