Evlerde halı yıkamak zannedildiği gibi fayda sağlayan bir iş değildir. Değişen hayat şartlarının getirisi olarak gelişen teknoloji her işte olduğu gibi halı yıkama sektöründe de bir çok kolaylırı beraberinde getirmiştir. Eskiden evlerde yapılan halı yıkama işlemleri yerini endüstriyel halı yıkama fabrikalarına bırakmıştır. Artık evlerde neredeyse hiç halı yıkanmamaktadır. Bunun iki sebebinden birincisi maliyet ikincisi ise fazla yoruculuktur. Evlerde yapılan halı yıkama su ve deterjan maliyetlerinden dolayı oldukça pahalıya mal olmaktadır. Bilek gücü ile yapılan halılar da zannedildiği kadar temiz olamamaktadır maalesef. Halıların evlerde yıkandığında daha temiz olacağı inancı yerini güvene terk etmiş ve profesyonel halı yıkama fabrikalarına olan rağbet iyice artmıştır. Eryaman halı yıkama kullandığı profesyonel halı yıkama makineleri ve özel halı yıkama şampuanları ile halılarınızı yüksek hijyen kalitesi ile yıkar.

Yeni halı yıkama makineleri sayesinde son yıllarda iki farklı halı yıkama metodu gündeme gelmiştir ki, bu metotlardan birisi meç kullanarak yıkama şeklinde isimlendirilen yöntem, diğeriyse otomatik makinelerle yapılan yıkama sistemidir. Otomatik programlı halı ve kilim yıkama makinesiyle sürdürülen yıkamanın eski tip yıkamaya göre bir sürü avantajı sıralanabilir ve bunların en çok önem arz edeni zannederim fırça baskısının daha yüksek olmasıdır. Hangi tip olursa olsun halıların yıkanmasından hedeflenen başarılı sonucu almak için özveri gerektiren bir çok normları yerine getirmek olmazsa olmazdır.

Halı yıkamada yüksek kaliteye gerekli özeni gösteren bir kimse iseniz kaliteli leke gidericileri kullanan halı ve yolluk yıkama fabrikalarını tercih etmelisiniz. Halı yıkama işlerinde birinci aşama halı toplama servisinin belirlenen sürede halıları teslim almasıdır ve bu iş ile ilgili ilave bir ödeme istenmemelidir. Her halükarda işinde kurumsallaşmış bir halı yıkama ve overlok şirketi kesinlikle vaat ettiği zamanda almaya gelir halıları. Bu sektör de benzer sanayi işlerinde olduğu gibi teknik ilerlemelerden olumlu etki almış bir iştir ve mühendislik alanındaki son gelişmeler işin kalitesini gerçekten de yükseklere çıkartmıştır.

Eryaman halı yıkama servis personeli tarafından yıkama bölümüne taşınmış olan halı ve kilimler bir an evvel iplik özelliklerine göre farklı alanlara alınır çünkü, farklı türdeki halılar aynı makinede yıkanamamaktadır. Son yıllarda kullandığımız bantlı sistemler ve bunun yanında anbibakteriyel sarf malzemeleri bu işi asgari hatayla yapmamıza imkan veriyor. Bu vesileyle bizler de Eryaman halı yıkama olarak bu durumun farkındayız ki, yıkama işlemlerimizde kalitesi en yüksek olan otomasyon sistemlerini kullanmaya devam ediyoruz.

Kaliteli hizmet bekleyen bir müşteriyseniz ve eğer, sürpriz bir durumla karşılaşmaktan korku duyuyorsanız, halı yıkama işinizi vereceğiniz halı firmasını seçmeden evvel önemli kuralları araştırıp bilgi edinmeniz gerekiyor. Eryaman otomasyonlu halı yıkamaya yolluk ve halıları eski usulle ya da tam otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz fakat kaliteli deterjan kullanmak, yıkama işinin kalitesini net olarak etkiler. Zira başarılı sonuca varmak için yüksek hijyen gücü olan temizlik malzemeleri kullanmak fazlaca önemlidir. İşinde tecrübeli bir halı yıkama firmasının yüksek kalitede neticelere ulaşabilmesi için gerekli aşamalardan birisi de arındırıcı maddelerin değişik yapıdaki halılara ne tür tekniklerle uygulanacağı konusunda deneyimli olmaktır. Bu manada kesin olarak bilinir ki, kalite standartları üst seviyede olan bir şampuan kullanabilmek yıkama işlerinin kalitesini etkileyici ve belirleyicidir.

Halılarımızın istenen sürede kurumasının gerçekleşmesinde otomatik bir sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek, kurutmanın problemsiz halledilmesi için son derece önemlidir. Otomatik sıkma makinesinin sıktığı halı ve kilimler askıya alınmaya ihtiyaç duyar ki, bakterilerden arınma tam anlamıyla bu yolla sağlanabilir. Güneşli havada kuruması gerçekleşen halılar kontrol edilmek üzere denetim alanına sevk olunur ve bu noktada leke kontrolü ile beraber ambalaj işleri yapılır. Paket işleri tamamlanan halı ve kilimler etiketlerine göre bir araya getirilecek biçimde ayrılıp, sevkiyat birimine sevk edilir ve böylece randevulaşılan zamanda halı ve yolluklar müşterilere ulaştırılır. Özellikle söylemek gerekir ki yolluk ve halıları yıkatırken beklenen neticeyi almak için özellikle özen gösterilecek şey, halıların verileceği kuruluşun leke çıkarma ve temizlik konusunda profesyonelliğe önem veren bir yıkama şirketi olmasının gerekliliğidir.

Halı ve kilimleri yıkayan bir kuruluşun kalitesi, disiplinli çalışan personel ve bununla birlikte, kullandığı deterjanların kalitesinin yüksek olmasıyla ölçülebilir.