Halı yıkama işi görünenin aksine bilgi ister, emek ister, tecrübe ister. Eryaman halı yıkama fabrikamız halıların yıkanması konusunda hem her türlü tecrübeye ve hem de bilgiye sahiptir. Zira Eryaman halı yıkama fabrikamız senelerdir Eryaman bölgesinde ve Ankara’ nın diğer bölgelerinde her tip ve özellikte sayısız halı yıkamış ve müşterilerinin beğenisini kazanmış bir firmadır.

Eryaman halı yıkama olarak bu çalışmalarımız sonucunda vardığımız en önemli sonuç halıların yıkanması konusunun yeterince ciddiye alınmadığıdır. Bunun en büyük sebebi ise uğraşının sadece halılardaki görünen kirlere odaklı olmasıdır. Eryaman hizmet bölgemizin büyük bölümünde gözlemlediğimiz kadarı ile bakteriyel arınma yeterince göz önünde bulundurulmuyor. Oysa ki halıların gözle görünür lekelerinden çok bakterilerinden arındırılması önemlidir. Halıların evlerde en samimi etkileşimler içerisine girdiğimiz eşyalarımızdan olduğunu da göz önünde bulundurduğumuzda bu işin ciddiyeti daha çok ortaya çıkmaktadır. Profesyonel uygulamalar bu gereksinimler sebebi ile gün geçtikçe daha da fazla önem kazanmış durumdadır. Evde yapılan halı yıkama işlemlerinde emek ve para kaybının yanı sıra beklenen neticelere ulaşılamadığı da kabullenilmiş durumdadır.

Eryaman halı yıkama olarak halı yıkama hijyen kalitesinin sağlanması konusunda profesyonel teknikler kullanmaktadır. Bu teknikler halı yıkamanın her adımında kendisini gösterir ki; toplam kalite standardının yakalanması anlamında her birine ayrı hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir. Halı yıkama adımları evlerde uygulanamayacak cinsten adımlar olup, uygulama için endüstriyel ekipmanlara ihtiyaç vardır. Halı yıkama adımları asla atlanmamalıdır. Zira bu halı yıkama adımları usulünce yerine getirilmediği sürece toplam kaliteden söz etmek mümkün değildir. Halı yıkama adımları aynı zamanda kendisinden sonraki aşamayı da kolaylaştırır özelliktedir. Eryaman halı yıkama bu sebeple her adımın hakkını veren bir hal tarzı benimsemiştir.

Halılarınızı Eryaman halı yıkama fabrikamıza yıkatın, profesyonel halı yıkama adımları ile hijyen kalitesi yüksek halılarını gönül rahatlığı ile kullanın. Siz de sayısız memnun müşterilerimiz gibi profesyonelliğin keyfini yaşayın.

İlerleyen teknoloji ile beraber günümüzde iki ayrı halı ve kilim yıkama tekniği ortaya çıkmıştır ki, bu tekniklerden bir tanesi elde yıkama diye isimlendirilen teknik, diğeri ise tam otomatik sistemlerle icra edilen yıkama modelidir. Otomatik sistem halı ve kilim yıkama makineleri ile yaptığımız yıkama işinin meçle yıkamaya göre pek çok avantajı bulunur ve bunlardan en çok önem arz edeni her halde fırça baskısının daha yüksek olmasıdır. Eryaman antibakteriyel halı ve kilim yıkamaya kilim ve halıları eski sistemle yahut tam otomatik sistemle yıkatabilirsiniz fakat kaliteli deterjan kullanmak, temizliğin sonucunu kesin olarak etkileyen bir özelliktedir. Çünkü olumlu sonuç almak için bakteri temizleme özelliği olan leke gidericiler uygulamak fazlaca önemlidir.

Yıkama işlerinde kusursuz temizliğe değer veren biriyseniz kalitesi kanıtlanmış leke gidericileri kullanan halı ve kilim yıkama firmalarını seçmek mecburiyetindesiniz. Yıkamada ilk aşama ücretsiz servisin söylenilen zamanda adresinize gelmesidir ki bu iş ile ilgili ekstra bir ödeme istenmemelidir. Zaten disiplinli bir halı yıkama firması kesin olarak belirlenen zaman aralığında halıları almaya gelir. İşinde başarılı bir halı yıkama firmasının başarısı seviyesi yüksek bir hizmet çıkarabilmesi için önemli şartlardan birisi de halı yıkama deterjanlarının değişik yapıdaki halılara ne tür metodlarla kullanılacağı konusunda bilgili olmaktır. Bu anlamda çok iyi bilinmelidir ki, tse belgeli deterjanlar kullanabilmek temizlikle ilgili işlerin kalitesini çok etkiler.

Yün şagi yahut makine halılarının yıkama işleminden istenen başarılı neticeyi almak için profesyonellik gerektiren özel normları sağlamak çok önemlidir. Halı ve yollukların gereken sürede kurumasının gerçekleşmesinde özel bir sıkma makinesinden yardım almak, bu işin problemsiz halledilmesi için çok önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesinden alınan halı ve kilimler gün ışığına gereksinim duyar ki, iyi bir dezenfeksiyon bir tek bu metotla sağlanır. Kurutmalıklarda kuruması tamamlanan halı ve yolluklar kontrol amacıyla kalite kontrol alanına taşınır ve bu masada fırçalama, tarama ile birlikte paketleme işlemleri yapılır. Paket aşamaları tamamlanan halı ve kilimler sahiplerine göre bir araya getirilecek şekilde düzenlenip, dağıtım araçlarına aktarılır ve söz verilen zamanda halılar teslimat noktasına teslim edilir.

Halı ve kilimleri yıkayan bir firmanın işçilik kalitesi, tecrübe sahibi personel kadrosu ve kullandığı temizlik malzemelerinin standartlara uygunluğuyla mukayese edilir. Halı yıkama da diğer işlerde olduğu gibi endüstriyel ilerlemelerden fayda görmüş bir sektördür ve endüstriyel alandaki yeni teknik imkanlar işin kalite standartını gerçekten çok yükseltmiştir. Eryaman halı yıkama tarafından yıkama alanına naklolunan halı ve kilimler, öncelikle dokuma özelliklerine bakılarak farklı bölümlere ayrılır çünkü, bütün halılar aynı malzemelerle yıkanmaz.

Temiz iş bekleyen birisiyseniz ve eğer, yeterince kaliteli olmayan durumlarla karşı karşıya gelmekten tedirginlik duyuyorsanız; halılarınızı yıkatacağınız halı yıkama firmasına halılarınızı yıkatırken bir takım kuralları bilmelisiniz. İş yerimizde kullanılan otomasyonlu sistemler ve ilaveten güçlü arındırıcılar bu mesleği hatasız bir şekilde tatbik etmemize imkan sağlıyor. Bu nedenle senelerdir Eryaman halı ve yolluk yıkama firması olarak bu önemli konunun farkındayız ve yıkama işlemlerimizde kalitesi en yüksek olan otomatik makineleri kullanıyoruz.

Tecrübeler ortaya koyuyor ki kilim ve halıları yıkatırken kaliteli bir netice için önem verilecek şey, halıyı yıkayacak şirketin temizlik ve hijyen sağlamada son derece titiz bir halı yıkama kuruluşu olması gerektiğidir.