Halı yıkamadan beklentileriniz nelerdir? Belki de çoğumuzun üzerinde durmadığı bir konudur halı yıkama hijyen kalitesi. Halılarının yıkanma süresini gözle görülür leke miktarının artığı ile tayin edenler elbette halı yıkama hijyen kalitesi üzerinde de durmaya ihtiyaç duymazlar. Oysaki halı temizliğinde en önemli fayda bakterilerden arınmadır. Malumunuz üzere halılar dokuma ürünlerdir. Üzerlerine dökülen her türlü kiri çabucak diplere çekerler. Halıların dip bölgeleri yapısal özelliklerinden dolayı hem nemli ve hem de yüzeylere oranla daha sıcaktır. Yani bir evde bakterilerin üremesi için en uygun yerlerin başında halı dipleri gelmektedir. O halde halı temizliğinde gerçek hijyen ancak bakteriyel arınma ile olur. Eryaman halı yıkama gerek kullandığı profesyonel halı yıkama teknikleri ve gerekse endüstriyel halı yıkama ekipmanları ile bu konuda tüm gerekleri sağlamış bir firmadır. Bir yıl boyunca her türlü kire muhatap olan halılarınız senede bir defa olsun yıkanıyorsa, maksimum faydanın beklenmesi az değildir. Unutmayın halılar en çok temas halinde olduğumuz ev ve en fazla hijyen gereksinimi duyan eşyalarımızdır. Halı yıkama hijyen kalitesi konusunda bilinçlenin sevdiklerinizin ve kendinizin sağlığını riske atmayın.

Eryaman otomasyonlu halı ve yolluk yıkamaya halı ve yollukları manuel olarak yahut ta bilgisayarlı sistemle yıkatabilirsiniz ama halı yıkama deterjanının kalitesi, halı yıkama işinin başarı seyrini direkt manada belirler. Çünkü başarılı sonuçlara ulaşmak için yüksek hijyen gücü olan şampuanlar ile uygulama yapmak fazlaca önemlidir. Bu alan da benzer işlerdeki gibi endüstriyel gelişmelerden fayda görmüş bir iştir ve endüstriyel alandaki yeni teknikler yıkamanın kalitesini ciddi anlamda üst düzeye çıkartmıştır.

Teknolojik destek sayesinde bu gün iki değişik halı ve kilim yıkama tekniği ortaya çıkmıştır ki, bu sistemlerden birincisi meçle yıkama diye tarif edilen sistem, diğeri ise otomatik halı yıkama makinesiyle yapılan yıkama modelidir. Tam otomatik halı ve kilim yıkama makinesiyle icra edilen yıkama işinin eski usule göre pek çok avantajı mevcuttur ki, bunlardan en fazla önemli olanı belki de personel hatalarının en aza indirilmesidir. Halıların yıkanması işinde başlangıç aşaması ücretsiz servis aracının randevulaşılan saatte halıları teslim almasıdır ve bu işlem ile ilgili fazladan bir para talep edilmemelidir. Zaten kaliteye önem veren bir halı yıkama ve overlok fabrikası hiç gecikmeden ve söz verdiği saat aralığında halıları alır. Halı ve kilimlerin gereken sürede kurumasının gerçekleşmesinde halı sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek bu işin sorunsuz olması için ciddi önem teşkil etmektedir. Sıkma makinesinden çıkarılan halı ve kilimler güneş ışığına gereksinim duyar ki bakterilerin yok olması bir tek bu şartla sağlanabilir. Özel askılarda kuruyan halılar son kontrollerin yapılması için denetleme birimine sevk edilir ve bu birimde leke kontrolleri ile birlikte ambalaj uygulamaları yapılır. Son kontrol işlemleri neticelenen halı ve kilimler semtlere göre bir sıralama yapılacak biçimde düzenlenip, dağıtım bölümüne yönlendirilir ve böylece önceden anlaşılan zaman diliminde halı ve kilimler verilen adrese iade edilir.

Edindiğimiz tecrübe gösteriyor ki halı ve yollukları yıkatırken hedeflenen yüksek kalite için her şeyden önce dikkat edilecek şey, halıların verileceği şirketin lekelerin çıkarılması ve hijyen konusunda profesyonelliğe önem veren bir kilim ve halı yıkama fabrikası olmasındaki zaruriyettir. Halı ve kilimlerin temizlenmesinden istenen kaliteli sonucu kazanmak için tecrübe gerektiren bir takım kuralları oluşturmak gereklidir.

Halılarının temizliğine önem veren bilinçli bir tüketici olarak şayet, sürpriz sonuçlarla karşı karşıya gelmekten endişeliyseniz, yıkama yaptıracağınız halı yıkama fabrikasını seçmeden evvel bir takım şeyleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Deneyimli bir kilim ve halı yıkama fabrikasının başarılı neticeler çıkarabilmesi için gerçekten önemli ilkelerden bir tanesi de deterjan ve leke çıkarıcı maddelerin hassas halılara hangi metodlarla kullanılacağıyla alakalı bilgi sahibi olmaktır. Çünkü kabul edilen bir gerçektir ki iyi leke çıkarıcılar kullanabilmek halı ve kilim yıkamanın kalitesini direkt olarak belirler. Firmamızda kullanılan yeni makineler ve buna ek olarak üstün özellikli leke çıkarıcılar bu işleri neredeyse sıfır hatayla tatbik etmemize yardım ediyor. Bu anlamda her daim Eryaman kilim ve halı yıkama olarak bu önemli konunun farkındayız ki, firmamızda en güçlü araç ve gereçleri kullanmayı prensip edinmiş durumdayız.

Halılarımızı yıkayacak bir firmanın kalite standartı, özenli çalışan personel ve bununla beraber, kullandığı deterjanların kalitesiyle tespit edilir. Eğer temizliğe önem veren biri iseniz standartlara uygun deterjanlar kullanan halı ve yolluk yıkama firmalarını tercih etmek mecburiyetindesiniz.

Eryaman halı yıkama personelince yıkama bandına taşınmış olan halılar karışmaması için dokuma özelliklerine göre ayrılır çünkü bütün halılar aynı ekipmanlarla yıkanmaz.