Halı Yıkama Mevsimi Eryaman Uzman Halı Yıkama 0312 226 30 29
Halılar kış mevsiminde mi, yoksa yaz mevsiminde mi daha fazla yıkanma ihtiyacı duyarları Eryaman halı yıkama olarak biz, kış mevsiminde halıların daha çok yıkanmaya ihtiyaçlarının olduğunu düşünüyoruz. Bunun belli başlı sebepleri vardır. Hatta bu sebepler duruma göre değişiklik te gösterebilir. Eryaman halı yıkama firmamıza göre bu sebeplerden bir kaçını şöyle sıralayabiliriz:

Salgın hastalıkların artışı:

Kış ayları halıların yıkanma ihtiyacının en fazla artış gösterdiği aylardır. Bir çok salgın hastalığın artış gösterdiği bu mevsimde halı yıkama daha da önem kazanmaktadır. Çünkü dışardan getirdiğimiz mikroplarla halılar kısa zaman sonra tanışmak durumunda kalırlar. halıların maaruz kaldıkları bu istenmeyen durumun ortadan kalkması için Eryaman halı yıkama fabrikamızda uygulandığı gibi hijyen kalitesi yüksek bir yıkama gereklidir.

Kullanan profilindeki değişiklik:

Ortak kullanım grubunda değerlendirilen halılarımızı kullanan kişiler değişmese de, sağlık durumlarında değişikliklerin meydana gelmesi kış mevsiminde daha olasıdır. Evde her hangi birimizin en basitinden bir soğuk algınlığı yaşıyor olması, ortak kullanım alanımıza giren halıların daha çabuk hijyenikliğini kaybedeceği anlamına gelir. Hijyenik olmayan halıların kullanılmasının iyileşme sürecini etkileyebileceği ise aşikardır. Eryaman halı yıkama olarak mümkün oldukça bu konuya hassasiyet gösterilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Kullanım süresindeki artış:

Eryaman halı yıkama olarak kış mevsiminde halıların kullanım sürelerinin arttığını düşünüyoruz. Bu, her kullanıcı profili için aynı olmasa da genellemede etkin bir durumdur. Şöyle ki; kış mevsiminde evlerde geçirilen sürelerle, yaz mevsiminde evlerde geçirilen süreler farklıdır genellikle. Kışın soğuk ve yağışlı günlerini evlerimizde geçiririz çoğunlukla. Yaz mevsiminde ise daha çok dışarıda geçiririz vaktimizi. Otomatik olarak kirlenme hızını arttırır bu durum.

Bu sebepleri arttırmak veya kişiye özelleştirmek mümkündür. Mühim olan halıların kirlendikçe yaz veya kış ayrımı yapılmadan yıkanmasını sağlamaktır.

Tecrübeler ortaya koyuyor ki halı ve kilimleri yıkatırken sonradan üzülmemek için birinci olarak bilinmesi gerekli olan konu, halılarımızı teslim edeceğimiz kuruluşun leke çıkarma ve temizlik konusunda deneyim ve tecrübe sahibi bir kilim ve halı yıkama kuruluşu olması gerektiğidir. Kirlenen halıları yıkayan bir firmanın yaptığı işteki kalite, iş ahlakına sahip bir çalışma ekibi ve bununla beraber, kullandığı deterjanların uygun standartlarda olmasıyla anlaşılır.

Yıkama işlerinde yüksek hijyene gereken önemi veren biri iseniz yüksek düzeyde kaliteli leke gidericileri kullanan halı yıkama firmalarını tercih etmelisiniz. Hangi tip olursa olsun halıların yıkama işleminden istenen hijyenik sonucu sağlamak için deneyim gerektiren bazı özel kurallara uyulması son derece önemlidir. Halıların yıkatılmasında başlangıç aşaması, ücretsiz servis aracının beklenen zaman diliminde vereceğiniz adrese gelmesidir ve bu iş için ek bir para istenmemelidir. Unutmayın özverili bir halı yıkama işletmesi muhakkak söz verdiği saat aralığında alacaktır halılarınızı.

Son senelerde kullandığımız yeni makineler ve bunu destekleyen üstün vasıflı leke çıkarıcılar yıkama işini en az hatayla sürdürmemize imkan sağlıyor. Bu nedenlerden dolayı yıllardır Eryaman halı ve kilim yıkama olarak bu hususun farkındayız ve fabrikamızda en yüksek kalitedeki makine sistemlerini kullanma çabasındayız. Eryaman otomatik halı yıkamaya halı ve kilimleri elde veyahut otomasyonlu teknikle yıkatabilirsiniz ama iyi deterjan kullanmak, halı yıkama işinin başarı seyrini neredeyse tamamen belirler. Kaldı ki başarılı sonuç almak için ciddi arındırma gücü olan deterjanlar ile uygulama yapmak gerekmektedir.

Yıkama sektörü de benzer sanayi dallarındaki gibi gelişen teknik ilerlemelerden nasibini almış bir iş alanıdır ve sanayi alanındaki son yenilikler işin standartını fazlaca arttırmıştır. Yıkanan halıların hızlı bir şekilde kurumasının gerçekleşmesinde bu iş için yapılmış bir sıkma makinesiyle halıyı sıkmak, bu işin istenen başarıya ulaşması için çok önemlidir. Otomatik sıkma makinesinin sıktığı halı ve yolluklar güneşle kurutulmaya gereksinim duyar ki, bakterilerin yok olması tam manasıyla bu sayede sağlanır. Özel ortamlarda kuruyan halı ve kilimler kontrol edilmesi için sonuç alanına getirilir ve bu bölümde tarama, fırçalama ile birlikte parfümleme ve ambalajlama çalışmaları yapılır. Tüm detaylı işlemleri de sonuçlanan halı ve kilimler mahallelere göre bir araya getirilecek şekilde toparlanıp, dağıtım elemanlarına teslim edilir ve belirlenen zamanda halı ve yolluklar teslimat adresine iade edilir. İşine önem veren bir halı, kilim ve yolluk yıkama fabrikasının kusursuz bir hizmet çıkarabilmesi için gerçekten önemli hususlardan biri de leke çıkarıcıların farklı özelliklerdeki halılara hangi yöntemlerle uygulama yapılacağıyla alakalı seçici olmaktır. Bu anlamda bilinmelidir ki kalite belgeleri tam olan bir halı yıkama şampuanı kullanmak halı yıkamanın kalitesini doğrudan etkilemektedir.

Eryaman halı yıkama işletmesindeki yıkama birimine nakledilen halılar, çabucak lekelerine bakılarak ayrı yerlere aktarılır zira farklı özellikteki halılar aynı deterjanlarla yıkanamamaktadır. Halı temizliğine özen gösteren bilinçli bir tüketici olarak şayet, istenmeyen bir neticeyle karşı karşıya gelmekten çekince duyuyorsanız, halılarınızı temizleteceğiniz halı yıkama fabrikasını seçerken bazı hususları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Teknolojik gelişmelerle birlikte günümüzde iki tip yıkama yöntemi gündeme gelmiştir ki, bu metotlardan birincisi elde yıkama diye tabir edilen teknik, diğeriyse tam otomatik sistemlerle yapılan yıkama metodudur. Otomatik programlı halı ve kilim yıkama makineleri ile sürdürülen yıkama işlemlerinin eski uygulamalara göre bir çok yararı gözlemlenir ki, bu yararlardan en çok önem arz edeni belki de daha detaylı yıkamadır.