Bilimsel veriler evlerde en çok kir tutan eşyaların başında halılar olduğunu gösteriyor. Halılarda hangi tip kirler bulunmaz ki. İnsan bedeninden dökülen ölü derilerden tutunda, dışardan getirdiğimiz her tür pisliğe kadar kim bilir kaç çeşit pislik halılarımızla muhatap. Halıların üzerine dökülen her tipte pislik yumuşak yüzeyden, dip bölgedeki sert kısma doğru hareket eder ve orada kalır. Dış bölgeye göre daha sıcak ve nemli olan halı dipleri bakterilerin üremesi için biçilmiş kaftandır adeta. Eryaman halı yıkama olarak, profesyonel halı yıkama dan beklediğimiz en önemli şeyde bu türde gözle görülmeyen pisliklerin arındırılması ve derinlemesine bir temizliğin sağlanmasıdır. Halıların sağlık açısından bir risk oluşturmamamsı için mutlaka belirli aralıklarla uzman halı yıkama fabrikalarında yıkanması gerekmektedir. Halıların hijyenik kalmasını sağlamak yılda bir defa halı yıkamayla olmaz. Bu sebeple en azından haftada bir defa orta düzeyde, ayda bir defa da daha yoğun bir temizlik yapılmalıdır. Halılar evlerde en çok temas ettiğimiz eşyalarımızdandır. Halılarımızın üzerinde geçirdiğimiz çoğu zaman halılarımızın temizlik durumunu hiç düşünmeyiz. Bazen halılarımız üzerine oturur hatta bazen uzanırız. Hele evde küçük çocuklar varsa dikkat edilmesi gereken durum iki kat önem kazanır. Elbette yaşlı ve hastalar için de çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Eryaman halı yıkama olarak halıların derinlemesine temizlenmesini sağlıyoruz. Uyguladığımız profesyonel halı yıkama teknikleri sayesinde halılarınızı gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir halde yıkıyoruz.

Yıkama işleri de öteki işlerde olduğu gibi teknolojik ilerlemelerden olumlu etki almış bir iş koludur ki, mühendislik alanındaki yeni uygulamalar bu işin niteliğini epeyce yükseltmiştir. Halılarımızın biran önce kurutulmasında sanayi tipi bir sıkma makinesiyle halıyı sıkmak kurutmanın başarılı olması için çok önemlidir. Santrifüj makinesinde suyu alınan halı ve yolluklar askıda bekletilmeye ihtiyaç duyar ki antibakteriyel yıkama bir tek bu metotla sağlanır. Tam manasıyla kurumuş olan halı ve yolluklar kontrol işlemleri için sonuç masasına getirilir ve burada halıların son kontrolü ile birlikte paket çalışmaları yürütülür. Ambalajlama işleri tamamlanan halılar adreslere göre bir sıralama sağlanacak şekilde toparlanıp, servis personeline sevk edilir ve sözleşilen saatte halılar teslimat adresine iade edilir.

Son dönemlerde uygulanan yeni teknikler ve artı olarak özel üretim leke çözücüler mesleğimizi kusursuz biçimde sürdürmemize olanak tanıyor. Bu vesileyle ilk günden beri Eryaman halı ve kilim yıkama fabrikası olarak bu işin bilincindeyiz ki, yıkama uygulamalarımızda en kaliteli yıkama makinelerini kullanma gayretindeyiz. Belirtmekte fayda var ki halı ve kilimleri yıkatırken beklenen neticeyi almak için ilk olarak dikkat edilmesi gereken konu, halıların verileceği fabrikanın lekelerin çıkarılması ve hijyen konusunda profesyonellerden oluşan bir halı yıkama fabrikası olması gerektiğidir. Sezon boyu kirlenen halıların temizlenmesinden beklenen hijyenik sonucu almak için özen gerektiren özel koşulların sağlanması çok önemlidir.

Halıların yıkanması işinde ilk aşama servis arabasının önceden belirlenen süre içerisinde adresinizde bulunmasıdır ve bu işlem ile ilgili fazladan bir bedel istenmemelidir. Zaten kurumsal bir temizlik kuruluşu muhakkak söz verilen sürede alır halıları. Eryaman halı yıkama çalışanlarınca yıkama alanına getirilen halılar, karışmaması için cinsleri göz önüne alınarak yıkamak üzere hazırlanır çünkü, bütün halılar aynı makineyle yıkama yapılamaz.

Şayet kusursuz hijyene azami derecede önem veren bir kimse iseniz tse belgeli leke çıkarıcıları kullanan halı ve kilim yıkama firmalarını tercih etmek mecburiyetindesiniz. Kaliteden anlayan birisiyseniz ve şayet, gerekli beklentiyi karşılamayan bir görüntüyle karşılaşmaktan çekince duyuyorsanız halılarınızı vereceğiniz yıkama firmasıyla seçerken, bazı önemli konuları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor. İlerleyen teknoloji ile beraber son yıllarda farklı iki halı yıkama tekniği uygulanmaya başlanmıştır ki, bunlardan birisi meç aracılığı ile yıkama şeklinde bilinen yöntem, diğeri ise otomatik sistemle yapılan yıkama tipidir. Otomatik sistem halı yıkama makineleriyle yapılan yıkama işlemlerinin elde yapılan yıkamaya göre fazlaca faydası gösterilebilir ki, bu faydaların en çok önem arz edeni sanıyorum fırça baskısının daha yüksek olmasıdır.

Halı ve kilimleri yıkayan bir kuruluşun işçilik kalitesi, tecrübe sahibi bir ekip ve kullandığı endüstriyel ekipmanların yeterliliğiyle ölçülebilir. İyi bir halı yıkama işletmesinin yüksek kalitede bir neticeye varabilmesi için gerekli aşamalardan bir tanesi de leke çıkarıcıların hassas yapılı halılara ne tür yöntemlerle uygulanacağı konusunun bir kalite kriterine bağlanmasıdır. Çünkü bilinen bir gerçektir ki, iyi bir halı yıkama şampuanı kullanmak hijyen gerektiren işlerin kalitesini kesin olarak belirleyici özelliktedir.

Eryaman otomasyonlu halı ve yolluk yıkamaya halı ve kilimleri elle ya da otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz ama leke çıkarıcı deterjanın kalitesi, temizliğin sonucunu büyük ölçüde değiştirir. Temizlik işlerinde başarılı neticeye ulaşmak için ciddi arındırma gücü olan halı yıkama şampuanları kullanmak büyük öneme sahiptir.