Halıların yıkanması konusunda gösterilen ihtimam ne yazık ki nasıl yıkandığı konusunda gösterilmiyor. Periyodik halı yıkama kavramı Eryaman halı yıkama olarak üzerinde büyük önemle durduğumuz bir konu. Eryaman halı yıkama uzmanı olarak kirli bir halının temizlenmesi konusunda olduğu kadar, temiz bir halının kirlenmemesi ve uzun süre temiz tutulması konusunda da normal üstü bir ve tecrübeye sahibiz. halı kullanımında yanlış bilinen bilgilerden biri de halıların yıkanma sıklıkları üzerinedir. Kimileri halıların kirlendikçe yıkanması gerektiğinden taraf, kimileri senede bir defa. Bu konu üzerindeki tüm yaklaşımların doğruluk payı periyodik olarak halıların yıkatılmasının gerekliliğidir. Eryaman halı yıkama uzmanınız olarak diğer bölümlerde de sık sık değindiğimiz bakteriyel üreme aslında bu periyodun da en önemli belirleyicisi konumunda. Bir halının ne derecede kirli olduğunu ne yazık ki beş duyumuzun her hangi biri ile anlamamız mümkün değil. Temiz zannettiğimiz halı aslında bakteriyel açıdan çok sakıncalı durumlar içeriyor olabilir. Eryaman halı yıkama olarak tecrübelerimiz doğrultusunda size önerimiz kendi halı yıkama periyodunuzu belirlemek ve mümkün olduğunca bu periyoda sadık kalmanız yönünde olacaktır. Siz başkaları gibi yapmayın, yıkatmak için halınızın kirlenmesini beklemeyin. Hele bu sene kalsın seneye diğerleri ile yıkatırım demeyin. Halılarınızın yıkanma süresi konusunda kendinizi sınırlamayın. Sağlığın bahanesi olmaz. Senede bir yada iki senede bir değil, kullanım şekliniz ve sıklığınıza göre bir halı yıkama periyodu belirlemelisiniz. Değişen hayat şartlarına göre de bu periyot değişmeli. Hastalıklar, yaşlılık, doğum gibi önemli konular gündeme geldikçe halı yıkatma aralığı kısalmalı.

Halılarımızı yıkayacak bir firmanın işçiliğindeki kalite, tecrübeli bir çalışma ekibi ve kullandığı makinelerin kalite standartlarına uygunluğu ile mukayese edilir. Kaliteden anlayan bilinçli bir tüketici olarak şayet, beklentilerinize cevap vermeyen bir sonuçla karşı karşıya gelmekten çekiniyorsanız, halı yıkama işinizi vereceğiniz halı yıkama firmasına halılarınızı yıkatırken önemli detayları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Halı Yıkama ve Değişen Şartlar

Halıların yıkanma zamanı şartların değişkenliğine göre değişken olmalıdır. Bir halının kullanım sıklığı o halının halının yıkanma ihtiyacı konusunda son derece etkilidir. Kullanım süresi de halıların yıkanma zamanını belirler. Yani halı üzerinde geçirilen zamanlar mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Bir halının ne kadar kişi tarafından kullanıldığı da önem arz etmektedir. İki kişilik bir ev ile beş kişilik ev arasında mutlaka fark olacaktır. Tabi bu kişilerin sağlık ve yaş profilleri de önemlidir. Hastaların, yaşlıların ve küçük çocukların varlırı her zaman hijyen gereksinimini arttırmaktadır. Kısacası artık bu sene kalsın seneye yıkatırım devri kapandı. Modern kültür sağlık konusunda son derece katı. Kalıplaşmış düşünceler değişiyor ve hayatın her alanına profesyonel düşünce hakim oluyor.

Eryaman halı yıkamaya halı ve kilimleri eski usulle ya da otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz ama halı yıkama deterjanının kalitesi, yıkama işinin başarı oranını kesin bir şekilde belirler. Temizlikte olumlu neticeye ulaşmak için bakterileri temizleyebilen halı yıkama şampuanları kullanmak yüksek öneme sahiptir. Tecrübelerimize göre halı ve kilimleri yıkatırken kaliteli bir sonuç için birinci olarak dikkat edilecek şey, yıkama işinin verileceği firmanın lekelerin çıkarılması ve hijyen konusunda bilgi ve deneyim sahibi bir halı yıkama kuruluşu olmasındaki zaruriyettir. Temizlenmesi gereken halılarınızın yıkama işleminden hedeflenen hijyenik neticeyi elde etmek için uzmanlık gerektiren bir çok koşulları yerine getirmek gereklidir.

Bu alan da öteki işlerde olduğu gibi teknolojik gelişmelerden pozitif yönde etkilenmiş bir iştir ve sanayi alanındaki son yenilikler bu işin kalitesini epeyce üst düzeye çıkartmıştır. Halı yıkama işlerinde ilk aşama servis arabasının söz verdiği zamanda adresinizde bulunmasıdır ve bu iş ile ilgili ilave bir para alınmamalıdır. Unutmayın disiplinli bir halı temizleme şirketi kesin olarak belirtilen sürede verilen adreste olur.

Eryaman halı yıkama işletmesindeki yıkama mekanına nakledilmiş olan yıkanacak halı ve kilimler, öncelikle cinsleri tespit edilerek gruplanır çünkü farklı yapıdaki halı ve kilimler aynı deterjanlarla yıkama yapılamamaktadır. Değişen koşullarla birlikte bu gün iki değişik halı yıkama sistemi uygulanmaya başlanmıştır ki, bu yöntemlerden bir tanesi meçle elde yıkama şeklinde adlandırılan sistem, ikincisi de otomatik sistemle yapılan yıkama sistemidir. Otomatik sistem halı ve kilim yıkama makineleri ile sürdürülen yıkama işinin manuel yıkamaya göre pek çok avantajı ortaya çıkar ki, bu avantajların en önemlisi her halde yıkama kalitesinin daha yüksek olmasıdır. Deneyimli bir halı yıkama firmasının yüksek kalitede bir hizmet çıkarabilmesi için belki de en önemli aşamalardan birisi de leke çözücü malzemelerin hassas yapılı halılara ne tür metodlarla kullanılacağı konusunun bir kalite kriterine bağlanmasıdır. Çünkü kabul etmek gerekir ki kalite belgeleri tam olan bir deterjan kullanmak hijyen gerektiren işlerin kalitesini direkt olarak belirler.

Eğer hijyen kalitesine özen gösteren bir kimse iseniz kaliteli deterjanlar kullanan halı yıkama firmalarını tercih etmeniz gerekir. Hijyen sağlamada kullanılan otomasyonlu sistemler ve üstün vasıflı arındırıcılar bu işi asgari hatayla sürdürmemize imkan veriyor. Bu vesileyle bizler de Eryaman halı ve yolluk yıkama fabrikası olarak bu önemli durumun farkındayız ki, işletmemizde en bilinen sistemleri kullanıyoruz.

Halıların çabuk bir şekilde kurutulmasında bu işe özel bir sıkma makinesiyle halıyı sıkmak kurutmanın problemsiz olması için oldukça önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesiyle sıkılmış halı ve yolluklar güneşle kurutulmaya gereksinim duyar ki antibakteriyel kurutma sadece bu yolla sağlanır. Tam anlamıyla kuruduğu anlaşılan halı ve kilimler kontrol edilmek üzere denetleme masasına alınır ve bu birimde tarama, fırçalama ile birlikte parfüm ve paketleme uygulamaları yapılır. Ambalajlama işleri de tamamlanmış olan halı ve yolluklar etiket numaralarına göre bir arada tutulacak biçimde ayrıştırılıp, servis elemanlarına aktarılır ve böylece söylendiği zaman içerisinde halılar verilen adrese sevk edilir.