Eryaman halı yıkama halılarınızın hijyen standartlarını sağlamak amacı ile özel üretilmiş halı yıkama şampuanları kullanır. Piyasada çok çeşitli özellikte halı yıkama şampuanı bulunmaktadır. Eryaman halı yıkama fabrikamızda kullandığımız halı yıkama şampuanları endüstriyel tip olup, özel imalattırlar. Halı yıkama şampuanlarında aranan özellikler lekeleri iyi çıkarması ama lekeleri çıkarırken halılara zarar vermemesi ve antibakteriyel özelliklere sahip olmasıdır. Halılarınızı kesinlikle çamaşırlar için üretilmiş leke çıkarıcı deterjanlarla yıkamamalısınız. Bu tür leke çıkarıcılar halılarınızı ağartıp, renklerinin solmasına neden olabilir. Eryaman halı yıkama halılarınızın üzerine bulaşan herhangi bir lekeyi dahi çıkartmak için çamaşır suyu gibi sert leke çıkarıcıları kullanmamanızı önerir.

Yıkamacılık sektörü de benzer işlerdeki gibi ilerleyen teknolojiden fayda görmüş bir iş alanıdır ve endüstriyel alandaki yeni buluşlar işin niteliğini epeyce arttırmıştır. Bu işlemlerde başlangıç aşaması, halıları alacak servisin söylenilen zamanda adresinizde bulunmasıdır ve bu iş ile alakalı artı bir bedel talep edilmemelidir. Bu anlamda iyi iş yapan bir halı yıkama kuruluşu özellikle söylediği sürede alır halıları.

Eryaman antibakteriyel kilim ve halı yıkamaya halıları elle ya da ful otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz ancak kullanılan deterjanların kalitesi, yıkamanın sonucunu kesin olarak belirleyici özelliktedir. Halıların yıkanmasında kaliteli sonucu elde etmek için yüksek hijyen gücü olan leke gidericiler ile çalışmak gerekmektedir. Kilim ve halıları yıkayacak bir işletmenin işçilik kalitesi, düzenli bir ekip ve bununla birlikte kullandığı deterjan ve leke çıkarıcıların uygun standartlarda olmasıyla tespit edilir. Halı ve kilimlerin hızlı bir şekilde kurumasının sağlanmasında otomatik bir sıkma makinesinden yardım almak kurumanın hedeflenen başarıya ulaşması için son derece önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesiyle sıkılan halı ve kilimler asılmaya gereksinim duyar ki bakterilerin yok edilmesi ancak bu metotla sağlanabilir. Gerektiği kadar kuruması gerçekleşen halı ve kilimler kontrol işlemleri için sonuç alanına taşınır ve bu kısımda fırçalama ile beraber paket işleri yapılır. Poşetleme prosedürleri sonuçlanmış olan halı ve yolluklar adreslere göre bir sıralama yapılacak şekilde gruplanıp, sevkiyat çalışanlarına teslim edilir ve böylece söylendiği zaman içerisinde halılar ve yolluklar sahiplerine iade edilir.

Profesyonel bir halı yıkama şirketinin yüksek kalitede bir netice alabilmesi noktasında gerçekten önemli prensiplerden birisi de deterjanların çeşitli halılara hangi tekniklerle kullanılacağının netleştirilmesidir. Bu anlamda bilinmelidir ki kalitesiyle tanınan deterjanlar kullanabilmek temizlik işlerinin sonucunu doğrudan etkileyicidir. Değişen koşullarla birlikte son senelerde iki çeşit halı yıkama metodu geliştirilmiştir ki, bu sistemlerden bir tanesi manuel yıkama diye tarif edilen sistem, diğeri ise otomatik halı yıkama makinesiyle icra edilen yıkama türüdür. Bilgisayarlı halı yıkama makinalarıyla sürdürülen yıkama işlemlerinin eski usule göre bir sürü faydası sayılabilir ve bunlar arasında en mühim olanı her halde daha özenli bir yıkama yapılmasıdır.

Artık kullandığımız otomatik makineler ve gelişmiş leke çıkarıcılar bu işleri asgari hatayla sürdürmemize olanak tanıyor. Bu vesileyle eskiden beri Eryaman kilim ve halı yıkama olarak bu şartın bilincindeyiz ki, uygulamalarımızda en güçlü yıkama makinelerini kullanıyoruz. Hijyen kurallarını önemseyen bilinçli bir tüketici olarak eğer, kötü durumlarla karşılaşmaktan endişeleniyor iseniz; yıkama yaptıracağınız halı yıkama fabrikasına halılarınızı yıkatırken bazı önemli konuları araştırmalısınız. Özellikle temizlik kalitesine gerekli özeni gösteren biri iseniz piyasada tutulan deterjanlar kullanan halı ve kilim yıkama şirketlerini seçmeniz gerekir.

Eryaman halı yıkama tarafından yıkama birimine getirilen halılar çabucak dokuma türlerine göre ayrı bölümlere alınır çünkü farklı yapıdaki halılar aynı makine ve deterjanla yıkanamaz. Deneyimlerimize göre halıları yıkatırken kaliteli bir netice için temel şart olarak göz önünde bulundurulması gereken şey, halılarımızı teslim edeceğimiz firmanın halıların yıkanmasında bilgili bir halı ve kilim yıkama işletmesi olmasına ihtiyaç olduğudur.

Yıkanması gereken halıların yıkama işleminden istenen kaliteli neticeyi kazanmak için tecrübe gerektiren bazı normlara uymak zorunluluktur.