Eryaman halı yıkama hizmet bölgemizde şu ana dek gördüğümüz kadarı ile, halı yıkama sıklığı konusunda pek te hassas davranılmıyor. Bunun sebebi bakteriyel üreme hakkında yeterince bilgi sahibi olunmaması ve bu konunun göz ardı ediliyor olmasıdır. Eryaman halı yıkama olarak hemen her fırsatta bu konuda sizleri bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Yapılan bilimsel araştırmalar, yılların verdiği tecrübeler bu konunun ne denli önemli olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Eryaman halı yıkama olarak halıların yıkanma sıklıklarını, kullanım şekli ve yoğunluğu, kullanıcı profili, halı cinsi gibi pek çok kriteri bir arada değerlendirerek tespit etmenizi öneriyoruz. En basitinden evde köpek, kedi gibi evcil hayvanların varlığı halı yıkama sıklığı konusunda son derece etkili iken, küçük çocukların veya yaşlıların olup olmaması da bu süreyi etkilemektedir.

Halı yıkama sıklığı kavramını değerlendirmek pek te kolay değildir. Normal kullanım standartlarında en azından senede bir kez halılarınız profesyonel halı yıkama fabrikalarında gerekli hijyen standartları dahilinde antibakteriyel halı yıkama şampuanları eşliğinde yıkanmalıdır. Yine de bu bir yıl içerisinde halımızın hangi hızla ve derecede kirleneceğini kestiremeyiz. Eryaman halı yıkama halılarınızın gözle görülür derecede kirlenmesini beklemeksizin düzenli olarak yıkatmanızı önerir. Zira bir halıyı gerçek manada temiz tutmanın tek yolu onu periyodik olarak yıkatmaktan geçer. Halılarınızı mutlaka profesyonel bir halı yıkama uzmanına yıkatmalısınız. Böylece halılarınızın uzun süre sağlıklı bir şekilde kullanılmasını sağlamış olursunuz.

Sonuç olarak diyebiliriz ki halıların yıkanma sıklıkları hakkında kesin bir kural yoktur. Zaman zaman değişen yaşam koşulları bu süreyi esnek halde tutmaktadır. Eryaman halı yıkama halıların yıkanma sürelerini sabit bir periyoda bağlamamanızı özellikle öneriyor. Bakteriyel üreme her zaman göz önünde tutulması gereken hassas bir konudur.

Standartlara uygun hizmet almak isteyen bir müşteriyseniz ve şayet, hoş olmayan neticelerle karşılaşmaktan korkuyorsanız; yıkama işinizi vereceğiniz yıkama firmasına iş yaptırırken, bazı önemli hususları bilip dikkatli olmanız gerekiyor. Halı yıkayacak bir işletmenin ortaya koyduğu kalite, özenli çalışan eleman kadrosu ve uygulamada kullandığı deterjan ve leke çıkarıcıların kalitesinin yüksek olmasıyla anlaşılabilir.

Eryaman yolluk ve halı yıkamaya yolluk ve halıları elle ya da ful otomatik teknikle yıkatabilirsiniz ancak leke çıkarıcı deterjanın kalitesi, yıkama işinin kalite oranını çok önemli oranda etkiler. Bu işlerde olumlu neticeye ulaşmak için bakterileri temizleyebilen temizleyiciler ile çalışmak çok önemlidir. Yıkamada kullandığımız yeni araçlar ve bununla birlikte yeni nesil sarf malzemeleri bu mesleği en az riskle tatbik etmemize imkan sağlıyor. Bundan ötürü yıllardır Eryaman halı yıkama şirketi olarak bu inceliğin farkındayız ki, halı yıkamada en geçerli yıkama makinelerini kullanma eğilimindeyiz. Yıkamacılık sektörü de başka sanayi dallarındaki gibi teknolojik ilerlemelerden fayda görmüş bir iştir ve sanayi alanındaki son dönemdeki gelişmeler işin kalitesini ciddi anlamda üst düzeye yükseltmiştir.

İlerleyen teknoloji ile beraber günümüzde iki ayrı halı ve kilim yıkama sistemi uygulanmaya başlanmıştır ki, bunlardan birisi elde yıkama şeklinde adlandırılan sistem, ikincisi de otomatik makinelerle sürdürülen yıkama türüdür. Bantlı halı yıkama makineleriyle sürdürülen yıkama işinin eski sisteme göre fazlaca yararı sayılabilir ki, bu yararların en çok önem arz edeni zannediyorum daha titiz bir yıkama yapılmasıdır. Eryaman halı yıkama tarafından yıkama alanına naklolunan yıkanacak halılar karıştırılmadan dokuma türleri göz önüne alınarak ayrı yerlere aktarılır çünkü her halı aynı deterjanlarla yıkanmamalıdır.

Halı ve kilimlerin yıkama işleminden amaçlanan hijyenik neticeyi elde etmek için profesyonellik gerektiren bazı normlara uyulması gerekliliktir. İşinde başarılı bir halı, kilim ve yolluk yıkama fabrikasının hijyen kalitesi yüksek bir neticeye ulaşabilmesi noktasında gerekli şeylerden biri de leke çıkarıcıların değişik yapıdaki halılara ne tür tekniklerle uygulanacağı konusunda deneyimli olmaktır. Zira bilinmelidir ki kalite belgeleri tam olan bir şampuan kullanmak yıkamanın sonucunu etkileyici ve belirleyicidir. Tecrübelerimize göre yolluk ve halıları yıkatırken kaliteli bir netice için birinci olarak önem verilmesi gereken konu, yıkama işini vereceğimiz firmanın temizlik konusunda bilgili bir temizlik fabrikası olmasına ihtiyaç olduğudur.

Halı ve kilimlerin hızla kurumasının sağlanmasında bu işe özel bir sıkma makinesi kullanılması bu işin amaçlandığı gibi olması için ciddi önem teşkil etmektedir. Sıkma makinesinde suyu alınan halı ve yolluklar gün ışığına gereksinim duyar ki bakterisiz kurutma tam olarak bu metotla sağlanır. Özel ortamlarda kuruması gerçekleşen halı ve kilimler kontrol amacıyla son kontrol masasına sevk edilir ve bu alanda halıların son kontrolü ile birlikte parfüm ve paketleme çalışmaları yürütülür. Ambalaj aşamaları da neticelenen halı ve yolluklar müşteri adreslerine göre bir sıralama yapılacak biçimde düzenlenip, sevkiyat elemanlarına gönderilir ve bundan sonra belirtilen zamanda halılar sahiplerine iade edilir. Şayet hijyene önem veren bir kimse iseniz piyasada tutulan leke gidericileri kullanan halı ve yolluk yıkama şirketlerini seçmek zorundasınız.

Halıların yıkatılmasında ilk aşama halı toplama aracının sözleşilen saatte halıları almasıdır ve servis için fazladan bir ödeme alınmamalıdır. Zaten işinde kurumsallaşmış bir halı temizleme fabrikası özellikle sözleşilen saatte verdiğiniz adrese gelir.