Halı yıkama sonrasında halıların şekli bozulabilir miş Şayet uygun halı yıkama teknikleri uygulanmazsa evet. Eryaman halı yıkama olarak halılarınızın renklerinin atması, ilmeklerinin açılması, overloklarının kopması, yırtılması ve benzeri şekil bozukluklarının olmaması için gerekli önlemleri almış bulunmaktayız. Gerek uygun ekipmanların kullanılması ve gerekse sarf malzemelerinin seçiminde belirli kriterler hep göz önünde bulundurulmaktadır. Eryaman halı yıkama personelleri de bu konuda yeterince hassas davranmaktadırlar.

Zaman zaman duyarsınız yıkattığı halılarının şekilleri bozulmuş insanları. Bu tür durumların yaşanmasının sebebi piyasada profesyonel halı yıkama fabrikası gibi göründüğü halde, bu konuda yeterli tecrübe ya da imkana sahip olmayan firmaların uygun olmayan şartlarda bu işi yapmalarıdır. Halı yıkama işlemleri sonrasında halılarınızın şekli normal şartlarda bozulmaz. Tabi ki halı yıkama uzmanlarınca yapılan halı yıkamalar için geçerlidir bu söylediğim. Eryaman halı yıkama olarak halılarınızı yıkattığınız firmanın deneyimine mutlaka dikkat etmenizi öneriyoruz. halı yıkama konusunda bilgisiz kişiler tarafından yapılan halı yıkama işlemlerinde ya halılarınızın renkleri solar, bir birlerine karışır yada şekli açıdan bozulur. Bunun sebebi tecrübesizlik, uygun halı yıkama makineleri nin ve gerekli halı yıkama şampuanlarının kullanılmayışıdır.

Eryaman halı yıkama bu tür konularda yeterince tecrübeli ve beceriklidir. Halılardaki gizli çürükler ve aşırı yıpranmışlıkların haricinde halılarınızda her hangi bir şekil bozukluğu olmamaktadır.

Bu işlerde kusursuz temizliğe gerekli özeni gösteren bir kimse iseniz markası belli olan deterjanlarla çalışan halı yıkama firmalarını seçmeniz gerekir. Eryaman yolluk ve halı yıkamaya kilim ve halıları eski usulle veyahut otomasyonlu sistemle yıkatabilirsiniz ancak kullanılan deterjanların kalitesi, bu işin başarı oranını kesin bir şekilde belirleyicidir. Halı yıkama işlerinde başarılı sonucu almak için temizleme gücü yüksek halı yıkama şampuanları ile çalışmak yüksek öneme sahiptir.

Yıkama işleri de başka sektörlerde olduğu gibi teknolojik ilerlemelerden fayda görmüş bir iş koludur ve mühendislik alanındaki yeni gelişmeler işin kalite standartını son derece yükseltmiştir. Yüksek temizlik gereksinimi olan halıların yıkanmasından amaçlanan başarılı neticeyi sağlamak için özveri gerektiren bir takım kuralları yerine getirmek gereklidir. Tecrübelerimize göre kilim ve halıları yıkatırken hedeflenen yüksek kalite için her şeyden evvel önem verilecek şey, halımızı temizleyecek kuruluşun temizlik konusunda uzmanlaşmış bir halı ve kilim yıkama firması olmasındaki zaruriyettir.

Yeterince deneyimli bir kilim ve halı yıkama firmasının hijyen kalitesi yüksek bir hizmet çıkarabilmesi noktasında belki de en önemli prensiplerden bir tanesi de leke çıkarıcıların hassas yapılı halılara ne tür yöntemlerle uygulama yapılacağıyla ilgili tecrübeli olmaktır. Zira bilinmelidir ki tse belgeli şampuanlar kullanmak temizlik işlerinin kalitesini belirleyici özelliktedir. İlerleyen teknoloji ile beraber günümüzde iki tip yıkama tekniği uygulanmaya başlanmıştır ki, bu sistemlerden birincisi manuel yıkama şeklinde adlandırılan yöntem, ikincisi ise tam otomatik yıkama makinesi ile yapılan yıkama tipidir. Tam otomatik sistemli halı yıkama makineleriyle icra edilen yıkamanın önceki sisteme göre bir çok faydası gündeme gelir ve bu yararların en önemli olanı belki de yıkama kalitesinin daha yüksek olmasıdır.

Son yıllarda kullanmaya başladığımız makineler ve geliştirilmiş arındırıcılar bu işleri en iyi şekilde yapmamıza imkan tanıyor. Bu nedenlerden dolayı bizler de Eryaman halı yıkama şirketi olarak bu kritik noktanın farkındayız ki, halıları yıkarken en güçlü makine ve ekipmanları kullanan bir firma olarak biliniyoruz. Halı yıkama işlerinde ilk aşama, halı toplama aracının beklenen gün ve saatte adresinize gelmesidir ve bu işlem ile ilgili artı bir para alınmamalıdır. Kaldı ki profesyonel bir halı temizleme kuruluşu kesinlikle söz verdiği saat aralığında halılarınızı teslim alır. Yüksek beklenti içerisinde olan bilinçli bir müşteri olarak eğer, kötü durumlarla karşılaşmaktan korkuyorsanız, halılarınızı yıkatacağınız halı yıkama firmasını tercih ederken önemli detayları bilmeniz gerekiyor.

Halı ve kilimlerin çabuk bir şekilde kurutulmasında özel bir sıkma makinesiyle nem almak, kurutmanın beklenen başarıya ulaşması için çok önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesinin sıktığı halılar güneşle kurutulmaya ihtiyaç duyar ki, güneşle dezenfeksiyon tam olarak bu şartla sağlanabilir. Yeterince kurumuş olan halı ve yolluklar son kontrollerin yapılması için son kontrol bölümüne getirilir ve bu masada lekelerin kontrolü ile beraber paket ve parfümleme çalışmaları yapılır. Tüm detaylı aşamaları sonuçlanan halılar etiket numaralarına göre bir araya getirilecek şekilde planlanıp, dağıtım çalışanlarına teslim edilir ve böylece beklenen saatte halı ve kilimler sahiplerine teslim edilir. Eryaman halı yıkama ücretsiz servisiyle yıkama bölümüne nakledilmiş olan yıkanacak halı ve kilimler, önce dokuma türleri tespit edilerek yıkamaya hazır hale getirilir zira her halı aynı yıkama tekniği ile yıkama yapılamaz.

Halılarımızı yıkayacak bir kuruluşun kalite standartı, işine önem veren eleman kadrosu ve kullandığı deterjanların uygun standartlarda olmasıyla bilinir.