Halı yıkamanın ne denli önemli bir gereksinim olduğunun gün geçtikçe daha da artması ile birlikte halı yıkama büyük bir sektör olarak bu ihtiyaca cevap vermek için hızla oluşmuştur. Bu hızlı oluşum beraberinde bazı aksaklıkları da getirmiştir. halı yıkama konusunda profesyonellik gereklerine kanaat getiren halkımız, artık evlerde halı yıkamayı bırakmış, halılarını profesyonel halı yıkama fabrikalarına yıkatmaya başlamıştır. İşte bu fırsattan faydalanmak için bir çok oto yıkama firması da kendisine halı yıkama fabrikası süsü vererek piyasaya karışmışlardır. Eryaman halı yıkama olarak halılarınızı kesinlikle otoların yıkandığı yerde yıkatmanızı öneriyoruz. Hem otomobillerdeki yağlı lekeler ve kirler halılarınıza bulaşabilir ve hem de oto yıkamacılar ne halı yıkama konusunda tecrübelidirler ve ne de oto yıkama ekipmanlar ile sağlıklı bir şekilde halı yıkanabilir.

Halılarımızın hızla kurumasının gerçekleşmesinde sanayi tipi bir sıkma makinesinden yardım almak kurumanın problemsiz halledilmesi için gerçekten önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesinde suyu alınan halı ve kilimler gün ışığına gereksinim duyar ki bakterilerin yok olması ancak bu sayede sağlanabilir. Tam olarak kuruyan halı ve kilimler son kontrollerin yapılması için sonuç alanına getirilir ve bu birimde halıların son kontrolü ile beraber parfümleme ve ambalajlama uygulamaları yapılır. Ambalajlama aşamaları da sonuçlanan halılar her etikete göre bir sıralama yapılacak şekilde düzenlenip, sevkiyat çalışanlarına aktarılır ve bundan sonra belirlenen saatler içinde halı ve yolluklar teslimat adresine teslim edilir. Standartlara uygun hizmet bekleyen birisiyseniz ve şayet, kötü bir sonuçla karşılaşmaktan korkuyorsanız, halılarınızı yıkatacağınız yıkama firmasına halılarınızı verirken bir takım detayları bilip dikkatli olmanız gerekiyor.

Halıları temizleyecek bir kuruluşun yaptığı işteki kalite, iş disiplinine sahip personel kadrosu ve bununla birlikte, kullandığı temizlik malzemelerinin standartlara uygunluğuyla anlaşılabilir. Bu sayede kullandığımız yeni cihazlar ve anbibakteriyel şampuanlar bu işleri en az hatayla uygulamamıza imkan tanıyor. Saydığımız bu sebeplerden dolayı eskiden beri Eryaman kilim ve halı yıkama fabrikası olarak bu önemli durumun farkındayız ki, uygulamalarımızda en bilinen endüstriyel ekipmanları kullanıyoruz. Eryaman halı yıkama işletmesindeki yıkama bölümüne nakledilmiş olan halı ve kilimler, öncelikle dokuma türlerine bakılarak farklı bölümlere ayrılır çünkü her halı aynı yıkama tekniği ile yıkanamamaktadır.

Yeni gelişen makinelerle birlikte son yıllarda iki değişik halı ve kilim yıkama tekniği uygulanmaya başlanmıştır ki, bu sistemlerden birisi meçle elde yıkama olarak adlandırılan yöntem, ikincisi ise bantlı yıkama sistemiyle sürdürülen yıkama metodudur. Tam otomatik halı yıkama makineleriyle sürdürülen yıkama işlemlerinin meçle yıkamaya göre bir çok avantajı gündeme gelir ve bu faydaların en dikkat çekicisi sanıyorum daha detaylı yıkamadır. Halıların yıkatılmasında ilk aşama, ücretsiz servisin söylendiği saatler arasında adresinizde bulunmasıdır ki bu iş ile alakalı herhangi bir ücret verilmemelidir. Her halükarda profesyonel bir yıkama kuruluşu geç kalmadan beklenen zaman aralığında adresinizde olur.

Özellikle söylemek gerekir ki halıları yıkatırken kalite için her şeyden evvel önem verilmesi gereken konu, halıların yıkattırılacağı firmanın halıların yıkanmasında profesyonel bir halı yıkama kuruluşu olmasının gerekli olduğudur. Yeterli iş tecrübesine sahip bir halı, kilim ve yolluk yıkama işletmesinin başarısı seviyesi yüksek bir iş çıkarabilmesi için hassasiyet gerektiren aşamalardan birisi de leke çözücülerin hassas yapılı halılara ne tür yöntemlerle uygulama yapılacağı konusunun bir standarta bağlanmasıdır. Bu anlamda herkesin de bildiği gibi, yüksek düzeyde kaliteli leke çıkarıcılar kullanıyor olmak temizlik işlerinin kalitesini kesin olarak belirleyici özelliktedir. Eryaman son sistem halı ve yolluk yıkamaya halıları manuel olarak yahut bantlı teknikle yıkatabilirsiniz fakat kaliteli deterjan kullanımı, halı yıkama işinin başarı oranını büyük oranda belirlemektedir. Halı yıkama işlerinde istenen sonucu almak için antibakteriyel özellikte temizlik maddeleri ile yıkama yapmak gerekmektedir.

Yıkamacılık ta öteki işlerde olduğu gibi gelişen endüstriden pozitif etki almış bir sektördür ki, teknolojik alandaki yeni uygulamalar temizliğin niteliğini oldukça arttırmıştır. Özellikle hijyene gerekli özeni gösteren bir kimse iseniz iyi leke gidericileri kullanan halı yıkama işletmelerini seçmeniz gerekir.

Yolluk ve halıların yıkama işleminden amaçlanan başarılı sonucu kazanmak için özveri gerektiren bir dizi şartların yerine getirilmesi gerekliliktir.