Eryaman halı yıkama olarak halılarınızı kendinizin yıkamasını da önermiyoruz. Üç kuruş tasarruf etmek namına ne emeğinizi ne de paranızı çöpe atmayın. Zira evinizde yapacağınız halı yıkama gerçekte hem biz profesyonel halı yıkamacıların yıkadığı kadar temiz olmaz ve hem de gerçekte hesaplandığında ekonomik açıdan da karlı değildir. Kaldı ki sağlığın tasarrufu olmaz. Halılarınızı belirli bir süreye bağımlı kalmaksızın muhakkak periyodik olarak uzman halı yıkamacılara yıkatmalısınız. Bu sağlık gerekçeleri bakımından da olmazsa olmaz önem arz etmektedir.

Halılarınızın yıkanma sürelerinin tayininde gözle görülür leke profili zaman zaman aldatıcı olabilmektedir. Halıların yıkanma süresini kesinlikle kirlendiğinde yıkatırım mantığı ile tespit edilmemelidir. Zira halılar kirlenmemiş gibi göründüğü halde bakteri yuvası halinde olabilir. Bu tür durumlara aldanmamak için bilinçli olmak ve senede en az bir defa halıları yıkatmak gereklidir.

Halılarınızı yıkatacağınız firma konusunda yeteri kadar tecrübe sahibi olmalı. Kesinlikle aslında bir oto yıkama firması olmamalıdır. Halılarınızın steril bir şekilde yıkandığından emin olmak için halılarınızı arabalarla aynı mekanda yıkanmadığından emin olmalısınız. Halı yıkama esnasında kullanılan ekipmanlar profesyonel halı yıkama ekipmanları olmalı ve halıları yıkayan personel, konusunda uzman olmalı. halılarınız yıkanırken çamaşırlar için üretilmiş sert leke çıkarıcılar kullanılmamalı. halı yıkama için özel olarak üretilen halı yıkama şampuanları kullanılmalıdır.

Halı yıkama ancak bu şartların bir araya gelmesi ile gerçek manada icra edilmiş olur. Sağlığın tasarrufu ve dikkatsizliği olmaz. Bu konuda herkesi yeterince bilinçli ve sağduyulu olmaya davet diyoruz.

Tecrübeler gösteriyor ki halı ve kilimleri yıkatırken kaliteli bir sonuç için temel şart olarak bilinmesi gerekli olan konu, halıların verileceği şirketin hijyen kalitesi konusunda profesyonellerden oluşan bir halı yıkama firması olmasına ihtiyaç olduğudur. Değerli halılarınızın temizlenmesinden hedeflenen hijyenik neticeyi almak için uzmanlık gerektiren bir sürü koşullara uyulması çok önemlidir.

Halıların yıkatılmasında başlangıç aşaması, halıları alacak servisin belirlenen saatler içinde halıları teslim almasıdır ve bu iş ile ilgili artı bir para istenmemelidir. Bize göre kurumsal bir temizlik şirketi özellikle sözleşilen zamanda halıları alır. Yüksek beklenti içerisinde olan birisi olarak şayet, sürpriz bir neticeyle karşı karşıya kalmaktan korkuyorsanız; yıkama yaptıracağınız halı firmasına karar vermeden önce, bazı kuralları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Eryaman kilim ve halı yıkamaya halı ve kilimleri eski sistemle veya otomasyonlu sistemle yıkatabilirsiniz ancak antibakteriyel deterjan kullanımı, halı yıkama işinin kalitesini kesin olarak belirler. Zira kaliteli sonuca varmak için ciddi hijyen sağlayan endüstriyel deterjanlar kullanmak son derece önemlidir.

Bu alan da diğer sanayi işlerinde olduğu gibi ilerleyen teknolojiden fayda görmüş bir iş alanıdır ki, özellikle yeni uygulamalar sektörün niteliğini gerçek manada yükseklere taşımıştır. Bu işlerde temizliğe değer veren bir kimse iseniz kaliteli deterjanlar kullanan halı yıkama firmalarını seçmeniz gerekir.

İyi bir halı yıkama fabrikasının başarılı bir netice çıkarabilmesi noktasında hassasiyet gerektiren prensiplerden bir tanesi de arındırıcı maddelerin hassas halılara ne tür usullerle kullanılacağının bilinmesidir. Çünkü bilinmelidir ki, kalitesiyle tanınan bir şampuan kullanmak temizlikle alakalı işlerin sonucunu çok etkiler. Yıkanan halıların hızlı bir şekilde kurumasının sağlanmasında endüstriyel sıkma makinesiyle halıyı sıkmak kurumanın sorunsuz olması için çok önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesinde suyundan arındırılan halılar yine de askıya asılmaya ihtiyaç duyar ki güneş dezenfeksiyonu tam anlamıyla bu metotla sağlanır. Güneşte kuruduğu gözlemlenen halı ve kilimler kontrol edilmek üzere son kontrol bölümüne alınır ve bu birimde fırçalama ile birlikte paket ve parfümleme çalışmaları yapılır. Son kontrol aşamaları tamamlanan halılar her müşteriye göre bir sıralama yapılacak biçimde düzenlenip, sevkiyat araçlarına sevk edilir ve önceden anlaşılan saatler içerisinde halı ve kilimler sahiplerine ulaştırılır. Yeni gelişen makinelerle birlikte son senelerde bir birinden farklı iki halı ve kilim yıkama sistemi izlenmeye başlanmıştır ki, bu metotlardan birincisi meç aracılığı ile yıkama diye anılan yöntem, ikincisiyse otomatik makinelerle yapılan yıkama tipidir. Otomatik programlı halı ve kilim yıkama makineleri ile yapılan yıkamanın eski tip yıkamaya göre bir sürü faydası vardır ki, bu faydaların en fazla önemli olanı belki de daha fazla yıkayıcı fırça kullanılmasıdır.

Firmamızda kullandığımız yeni makineler ve bununla beraber anbibakteriyel şampuanlar bu işi kusursuz biçimde sürdürmemize imkan veriyor. Bundan ötürü bizler de Eryaman kilim ve halı yıkama olarak bu inceliğin farkındayız ki, işletmemizde kalitesi en yüksek olan endüstriyel ekipmanları kullanıyoruz. Eryaman halı yıkama servisiyle yıkama mekanına nakledilen yıkanacak halılar öncelikle özellikleri göz önüne alınarak ayrıştırılır çünkü farklı yapıdaki halı ve kilimler aynı makine ve deterjanla yıkanamaz.

Halılarımızı yıkayacak bir kuruluşun yıkama kalitesi, bilgili bir ekip ve kullandığı makinelerin yeterliliğiyle tespit edilir.