Halı lekelerinin çıkarılması ilk müdahale ile çok alakalıdır. Tabi ki çıkması zor lekeler için geçerli bu söylediğimiz. Halıların üzerine bir leke bulaşacak olursa süratle lekeye müdahale etmek gereklidir. şayet bu leke sıvı ise hemen bir sünger yada bezle sıvı emdirilerek halıdan uzaklaştırılmalıdır. Halıdaki lekeleri çıkarmak amacı ile kesinlikle ağır kimyasallar kullanılmamalıdır. Eryaman halı yıkama lekelerin çıkarılması için özel olarak üretilmiş halı şampuanlarından kullanır. Elbette evlerde bu tipte özel malzemelerin bulunması imkan dahilinde değildir. Bu sebeple imkanlar ölçüsünde evdeki bir deterjanla halıya ilk müdahaleyi yapmak, sonrasında halıyı uzman halı yıkama fabrikasına vermek yerinde olacaktır.

Halıların yıkatılmasında ilk aşama servis arabasının beklenen zamanda vereceğiniz adrese gelmesidir ki servis için fazladan bir bedel istenmemelidir. Zaten özverili bir halı yıkama işletmesi hiç gecikmeden ve söz verdiği sürede verilen adreste olur. Halı ve kilimlerin hedeflenen sürede kurutulmasında özel bir sıkma makinesinden yardım almak kurumanın problemsiz halledilmesi için çok önemlidir. Otomatik sıkma makinesinden çıkan halılar gün ışığına gereksinim duyar ki bakterilerin yok olması sadece bu sayede sağlanabilir. Güneşte kuruduğu tespit edilen halı ve kilimler son kontrollerin yapılması için kalite kontrol kısmına sevk edilir ve bu kısımda leke kontrolü ile beraber parfümleme ve ambalajlama çalışmaları yürütülür. Tüm detaylı aşamaları sonuçlanmış olan halılar sahiplerine göre bir sıralama sağlanacak şekilde ayrıştırılıp, servis araçlarına sevk edilir ve bundan sonra söylendiği gün ve saatte halı ve kilimler teslimat noktasına ulaştırılır.

Temizlikte titiz bilinçli bir müşteri olarak şayet, yeterince kaliteli olmayan neticelerle karşılaşmaktan endişeliyseniz; yıkama yaptıracağınız halı yıkama fabrikasıyla seçerken, bazı ayrıntıları bilmeniz gerekiyor. Öncelikle yüksek hijyene önem veren bir kimse iseniz piyasada tutulan şampuanları kullanan halı yıkama fabrikalarını tercih etmek zorundasınız. Eryaman halı yıkama tarafından yıkama birimine taşınan halı ve kilimler, ilk önce lekelerine bakılarak ayrıştırılır zira bütün halılar aynı makine ve deterjanla yıkanamamaktadır.

Halı yıkamadaki gelişmeler sayesinde son yıllarda iki değişik halı ve kilim yıkama tekniği kullanılmaya başlanmıştır ki, bu yöntemlerden ilki meç kullanarak yıkama diye tabir edilen teknik, diğeri ise tam otomatik sistemlerle yapılan yıkama sistemidir. Tam otomatik halı ve kilim yıkama makineleri ile sürdürdüğümüz yıkamanın meçle yıkamaya göre bir sürü faydası vardır ki, bunlardan en mühim olanı zannederim daha detaylı yıkama yapılmasıdır. Deneyimlerimize göre halı ve yollukları yıkatırken başarılı bir sonuç için ilk önce önem verilecek şey, yıkama işinin verileceği işletmenin lekelerin çıkarılması ve hijyen konusunda tecrübeli bir temizlik kuruluşu olmasındaki gerekliliktir.

Halıları temizleyecek bir işletmenin kalite göstergesi, işini iyi bilen eleman kadrosu ve bununla birlikte kullandığı deterjanların uygun standartlarda olmasıyla mukayese edilir. İyi bir halı ve kilim yıkama fabrikasının kaliteli sonuçlar ortaya koyabilmesi için belki de en önemli ilkelerden bir tanesi de deterjan ve leke çıkarıcıların hassas yapılı halılara hangi usullerle uygulanacağının tespitinin yapılmasıdır. Bu noktada tahmin edersiniz ki iyi leke gidericiler kullanıyor olmak yıkama işlerinin kalitesini doğrudan etkilemektedir. Eryaman otomatik sistem yolluk ve halı yıkamaya halı ve yollukları elde yahut ful otomatik teknikle yıkatabilirsiniz ama halı yıkama deterjanının kalitesi, yıkamanın kalitesini büyük oranda değiştirmektedir. Bu manada kaliteli sonucu elde etmek için yüksek hijyen gücü olan deterjanlar uygulamak çok önemlidir.

Yıkama işleri de öteki işlerdeki gibi teknik ilerlemelerden fayda görmüş bir sektördür ki, özellikle son dönem yenilikleri işin kalitesini epeyce üst seviyelere çıkarmıştır. Şagi makine ya da yün halıların yıkama işleminden amaçlanan sağlıklı neticeyi elde etmek için uzmanlık gerektiren bir çok kuralların yerine getirilmesi olmazsa olmaz önem arz etmektedir.

Özellikle kullandığımız yeni cihazlar ve buna ek olarak güçlü sarf malzemeleri bu mesleği neredeyse sıfır hatayla tatbik etmemize olanak tanıyor. Buradan hareketle bizler de Eryaman halı yıkama olarak bu önemli durumun farkında olduğumuz için işletmemizde en iyi makineleri kullanan bir firma olarak tanınıyoruz.