Halı Yıkamada Mevsimsel Farklılıklar Eryaman Uzman Halı Yıkama
Eryaman halı yıkama hizmet bölgemiz başta olmakla birlikte Ankara’ nın pek çok semtinde halı yıkama sezonunun bahar ayları olduğu kanısı hakim görünüyor. Her kes için sebep aynı olmamakla beraber, çoğunluk bahar ayları dışında halı yıkama işlemlerinin yapılmadığını düşünüyor. Kimileri ise kurutulma konusunda sıkıntı yaşandığı kanısı ile kışın halı yıkatmayı uygun bulmuyor.

Oysa ki gelişen halı yıkama sektörü, yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da rahatlıkla halıların yıkanması ve kurutulması işlemlerini başarı ile sürdürüyor. Sıcak yaz aylarında halıların kurutulması elbette daha kolay olmaktadır. Ancak kış ayları için de çeşitli çareler bulunmaktadır. Halıların yıkanması husunda Eryaman halı yıkama olarak bizler için mevsimsel farklılık söz konusu değildir. Burada konunun pek fazla detayına girmek istemiyoruz. Zira bu yazımız halılarınızı yıkatmak için yazın gelmesini beklemek zorunda olmadığınıza işaret etmek içindir.

Eryaman halı yıkama olarak daha önce de yaptığımız uyarıyı yenilemek isteriz. Halılarımız kirlendiklerinde bir gün bile bekletilemeyecek kadar tehlike doğurabilecek eşyalarımızdır. Günümüzün neredeyse çoğunluğunu üzerinde geçirdiğiniz ve kolaylıkla bakteri biriktiren halılarınızı yıkatmak için vakit kaybetmeyin. Bu kesinlikle sağlıkla alakalı bir uyarıdır. İster yaz olsun ister kış fark etmez günümüz halı yıkama fabrikaları her mevsimde halılarınızı yıkayabilecek durumdadır.

Halıların yıkanması geciktirildiğinde, sebep olarak bilinmese de, pek çok hastalığı tetikleyici bir ortam sağlanmış olmaktadır. Uzmanlarca yapılan araştırmalar, bilimsel olarak ortaya koyuyor bu gerçeği. Çocuklar, yaşlılar ve kronik rahatsızlık yaşayanlarsa en çok etkilenen grubu oluşturuyor. Halılarınızın düzenli olarak, profesyonel halı yıkama fabrikalarında, antibakteriyel özellik taşıyan şampuanlarla yıkanmasını sağlayarak, halılarınızda biriken bakterilerle mücadele etmelisiniz.

Halılarınızın yıkanma sıklıkları ve bu konunun sağlıkla olan ilişkisi hakkında başka açıklamalar da var sitemizde.Eryaman halı yıkama olarak amacımız seneden seneye halı yıkama devrinin kapanmasına hız kazandırmak, kendimiz ve sevdiklerimizin sağlığı konusunda daha duyarlı olmaya çağırmaktır.

Temizlikten anlayan birisiyseniz ve şayet, beklenmeyen bir görüntüyle karşılaşmaktan korkuyorsanız halılarınızı yıkatacağınız yıkama firmasına halılarınızı yıkatırken, bazı önemli detayları bilmeniz gerekiyor. Halı ve yollukların hızlı bir şekilde kurutulmasında özel bir sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek, kurumanın sorunsuz halledilmesi için oldukça önemlidir. Santrifüj makinesinden çıkan halı ve kilimler yine de askıya asılmaya ihtiyaç duyar ki, antibakteriyel yıkama yalnızca bu koşulla sağlanabilir. Gerektiği kadar kuruduğu tespit edilen halı ve yolluklar kontrol edilmesi için kalite kontrol kısmına sevk edilir ve bu birimde leke kontrolleri ile birlikte paket ve parfümleme uygulamaları yapılır. Paketleme ve parfümleme aşamaları sonuçlanan halı ve yolluklar kayıtlarına göre bir arada tutulacak şekilde düzenlenip, sevkiyat araçlarına aktarılır ve böylece belirlenen zaman diliminde halılar sahiplerine verilir.

Halı yıkamada öncelikli adım halı yıkama servisinin istenen sürede adresinize gelmesidir ve bu iş ile alakalı artı bir ücret istenmemelidir. Her halükarda işinde kurumsallaşmış bir halı temizleme kuruluşu hiç gecikmeden ve beklenen saat aralığında halıları alır. Altını çizmek gerekirse halı ve yollukları yıkatırken beklenen kaliteye ulaşmak için her şeyden önce önem verilecek şey, halılarımızı teslim edeceğimiz kuruluşun hijyen kalitesi konusunda profesyonel bir halı ve kilim yıkama şirketi olmasındaki zaruriyettir. Eryaman bantlı sistem yolluk ve halı yıkamaya halı ve yollukları elde ya da bantlı sistemle yıkatabilirsiniz ama iyi deterjan kullanmak, halı yıkama işinin başarı oranını kesin bir şekilde belirlemektedir. Bu anlamda kaliteli neticeyi elde etmek için ciddi arındırma gücü olan leke çıkarıcılar ile yıkama yapmak büyük öneme sahiptir.

Hijyen kazandırmada kullandığımız otomatik makineler ve üstün vasıflı deterjanlar bu mesleği asgari hatayla uygulamamıza yardım ediyor. Buradan hareketle her daim Eryaman halı ve yolluk yıkama olarak bu hususun farkında olduğumuz için fabrikamızda en bilinen ekipmanları kullanıyoruz. Halıların temizlenmesinden hedeflenen sağlıklı neticeyi sağlamak için özen gerektiren özel normların yerine getirilmesi çok önemlidir.

Bu sektör de diğer sektörlerde olduğu gibi endüstriyel ilerlemelerden pozitif etki almış bir iştir ve mühendislik alanındaki son gelişmeler işin standartını gözle görülür biçimde üst seviyelere taşımıştır. Halılarımızı yıkayacak bir fabrikanın ortaya koyduğu kalite, disiplinli personel ve elinde bulundurduğu deterjan ve leke çıkarıcıların yeterliliğiyle anlaşılır. Bu işlerde hijyen kalitesine gereken önemi veren biri iseniz kaliteli şampuanları kullanan halı ve yolluk yıkama şirketlerini seçmek durumundasınız.

İşine özen gösteren bir halı yıkama firmasının kusursuz bir sonuca ulaşabilmesi için hassasiyet gerektiren aşamalardan bir tanesi de halı yıkama şampuanlarının hassas halılara ne tür metodlarla uygulama yapılacağıyla ilgili tecrübeli olmaktır. Bu anlamda iyi bilinmelidir ki piyasada geçerli bir deterjan kullanmak yıkama işlerinin kalitesini etkileyici niteliktedir. Eryaman halı yıkama ücretsiz servisiyle yıkama mekanına getirilen halılar karışmaması için özellikleri göz önüne alınarak ayrılır çünkü farklı türdeki halılar birlikte yıkama yapılamamaktadır.

Değişen koşullarla birlikte son dönemde farklı iki halı yıkama metodu geliştirilmiştir ki, bunlardan bir tanesi meçle yıkama olarak tabir edilen teknik, diğeriyse otomatik makinelerle yapılan yıkama türüdür. Otomatik bantlı sistem halı yıkama makineleriyle sürdürülen yıkamanın elde yapılan yıkamaya göre bir sürü avantajı gündeme gelir ki, bu avantajlardan en dikkat çekicisi belki de personel hatalarının en aza indirilmesidir.