Halı Yıkamada Tecrübe Faktörü Eryaman Uzman Halı Yıkama 0312 226 30 29
Halı yıkatma kültürünün çoğunlukla yerleştiği Eryaman halı yıkama hizmet bölgemizde hala kendi halısını kendisi yıkayınca daha başarılı bir sonuç alacağını düşünenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Eryaman da hala balkonlardan sarkan yıkanmış halıları görmek mümkün. Halı yıkamada tecrübe faktörünün öneminden öte, şehir şebekesine bağlı sularla halı yıkamak her ne kadar uygun karşılanmasa da yine de buna aldırmayanlar var.

Halı yıkama fabrikalarının bu tablo karşısında özeleştiri yapmaları gerekiyor. Zira herkes işini iyi yapmış olsa zamanla yüzde yüz güven ortamı sağlanmış olacaktır. Halbu ki aslında fabrika olmadığı halde, profesyonel bir halı yıkama fabrikası görüntüsüne bürünmüş bir çok sözde firma var sektörde.

Tüketici açısından çözüm halıyı evde yıkamak değil; gerçek anlamda uzman bir halı yıkama firması ile çalışmaktır. İşte Eryaman halı yıkama firmamız bu anlamda gerçek manada kendisini kanıtlamış, garantili hizmet veren bir halı yıkama fabrikasıdır. Zaten verdiğimiz tüm hizmetler yüzde yüz müşteri memnuniyet garantisine tabidir.

Eryaman halı yıkama olarak bu denli iddialı olmamızın en büyük sebebi, bilgi ve tecrübemize olan güvenimizdir. Eryaman halı yıkama fabrikamızda her türden el dokuma ve antika halılardan kilimlere, makine halılarından şagilere kadar pek çok cins halının yıkaması, usulüne uygun olarak yapılmaktadır. Sektörde her halıyı aynı şekilde yıkayan firmalarda mevcuttur maalesef. Bu tip firmalar hiç bir zaman gerekli hijyen kalitesini sağlayamadıkları gibi, piyasada kalıcı da olamamaktadırlar.

Kilim ve halı yıkamada birinci aşama firma aracının önceden belirlenen saatler içinde adresinize gelmesidir ki bu iş için fazladan bir ödeme verilmemelidir. Bu anlamda profesyonel bir halı temizleme işletmesi hiç gecikmeden ve vaat ettiği zamanda verilen adreste olur. Yıkama yapacak bir şirketin işçilik kalitesi, işine önem veren personel kadrosu ve bununla birlikte, kullandığı deterjan ve leke çıkarıcıların kalitesiyle anlaşılabilir.

Yoğun kullanılan halıların yıkanmasından istenen sağlıklı neticeyi almak için özen gerektiren bir takım kurallara uymak gerekliliktir. Eryaman bantlı sistem halı ve yolluk yıkamaya halı ve yollukları eski usullerle yahut otomasyonlu teknikle yıkatabilirsiniz ancak antibakteriyel deterjan kullanımı, temizliğin başarı seyrini tamamen etkilemektedir. Bu işlerde olumlu bir sonuç almak için antibakteriyel leke çıkarıcılar ile yıkama yapmak gerekmektedir. Uzun süredir bu işi yapan bir kilim ve halı yıkama şirketinin hijyen kalitesi yüksek sonuçlar çıkarabilmesi için belki de en önemli şeylerden birisi de leke çıkarıcı sarf malzemelerin hassas yapılı halılara hangi tekniklerle uygulanacağıyla alakalı donanım sahibi olmaktır. Zaten tahmin edersiniz ki, kalite belgeleri tam olan bir deterjan kullanmak halı yıkamanın kalitesini belirleyici niteliktedir.

Yıkanan halıların gerekli zamanda kurumasının gerçekleşmesinde bu işe özel bir sıkma makinesinin kullanılması, kurumanın kalitesi için çok önemlidir. Sıkma makinesinde sıkılan halı ve yolluklar güneşte bekletilmeye ihtiyaç duyar ki, bakterisiz kurutma tam anlamıyla bu şartla sağlanır. Güneşte kuruduğu tespit edilen halılar kontrol maksadıyla son denetim kısmına getirilir ve bu masada halıların son kontrolü ile beraber paket işleri yapılır. Kontrol işlemleri de sonuçlanan halı ve kilimler her müşteriye göre bir sıralama yapılacak şekilde gruplanıp, dağıtım personeline verilir ve söz verilen zaman diliminde halı ve kilimler müşterilere teslim edilir. Özellikle yüksek kaliteye önem veren biri iseniz kalitesi kanıtlanmış deterjanlar kullanan halı yıkama firmalarını seçmelisiniz.

Teknolojinin geldiği noktada son senelerde iki farklı yıkama sistemi izlenmeye başlanmıştır ki, bu sistemlerden birisi meç kullanarak yıkama şeklinde isimlendirilen sistem, ikincisi ise otomatik halı yıkama makinesiyle sürdürülen yıkama tipidir. Otomasyonlu halı yıkama makinalarıyla yapılan yıkama işlemlerinin meçle yıkamaya göre bir çok yararı listelenebilir ki, bu faydaların en önemlisi zannediyorum daha özenli bir yıkama yapılmasıdır. Eryaman halı yıkama çalışanlarınca yıkama bölümüne taşınmış olan halı ve kilimler, önce dokuma özellikleri göz önüne alınarak ayrılır çünkü her halı aynı deterjanlarla yıkanmamalıdır. Fikir olması bakımından söylenebilir ki halı ve yollukları yıkatırken kaliteli bir sonuç için ilk önce dikkatli olunacak konu, halıları yıkayacak fabrikanın yıkama ve leke çıkarmada profesyonelliğe önem veren bir halı yıkama firması olmasındaki zaruriyettir.

Yıkama işleri de başka sanayi dallarındaki gibi endüstriyel gelişmelerden pozitif yönde etkilenmiş bir iş alanıdır ve endüstriyel alandaki son dönemdeki yenilikler bu işin niteliğini gerçek manada üst düzeye taşımıştır. Titiz bir müşteri olarak eğer, hijyen kalitesi düşük bir durumla karşı karşıya gelmekten çekince duyuyorsanız yıkama işinizi vereceğiniz yıkama fabrikasına karar vermeden önce bazı hususları göz ardı etmemeniz gerekiyor.

Son senelerde kullanılan yeni ekipmanlar ve bununla birlikte geliştirilmiş şampuanlar yıkama işini hatasız bir şekilde yapmamıza imkan tanıyor. Bu nedenle eskiden beri Eryaman halı ve kilim yıkama firması olarak bu önemli durumun bilincindeyiz ki, piyasadaki en iyi bilinen makine sistemlerini kullanıyoruz.