Halılar uzun süre temiz tutulabilir mi? Aslında hayır. Evet kullanım biçimi ve yerine göre halıların kirlenmesi için geçen süre farklı olabilir. Ama yine de hiç kullanılmayan bir halı dahi yerine göre yıkanma ihtiyacı hisseder. Çünkü halılar yapısal özelliklerinden dolayı her türlü kiri dip bölgelerine doğru sürüklerler. Bu da onların temizlenmesini çok zorlaştırır. Halılar üzerlerine düşen en küçük toz parçalarını dahi dip bölgelerine taşıdıkları için çabuk kirlenirler ve uzun süre temiz tutulmaları çok zordur. Halılarınızın temiz kalma sürelerini uzatmak için sık sık yüzeysel ve arada bir de derinlemesine temizlik yapmalısınız. Eryaman halı yıkama düzenli olarak ta profesyonel halı yıkama fabrikalarında halıların yıkanması gerektiğini önemle hatırlatır.

Halı yıkama sanayisi de diğer sektörlerde olduğu gibi teknik ilerlemelerden pozitif etki almış bir sektördür ve endüstriyel alandaki yeni teknolojik imkanlar bu işin kalitesini gözle görülür biçimde üst seviyelere taşımıştır. Siz de yüksek hijyene değer veren biriyseniz kalitesiyle tanınan deterjan kullanan halı yıkama şirketlerini seçmek durumundasınız.

Eryaman halı yıkama firmasındaki yıkama bandına nakledilmiş olan halılar, bir an evvel dokuma türleri tespit edilerek ayrı bölümlere aktarılır çünkü tüm halılar aynı şekilde yıkanamaz. Bu işlemlerde öncelikli aşama, servisin randevulaşılan süre içerisinde halıları teslim almasıdır ve servis ile alakalı herhangi bir ücret istenmemelidir. Her halükarda kaliteli iş yapan bir halı yıkama fabrikası bir şekilde sözleşilen saatte teslim alır halıları. Halı ve yollukların biran önce kurutulmasında halı sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek, bu işin sorunsuz halledilmesi için gerçekten önemlidir. Santrifüj makinesinde suyu alınan halı ve yolluklar gün ışığına ihtiyaç duyar ki, antibakteriyel kurutma ancak bu şartla sağlanır. Askıda kuruduğu anlaşılan halı ve kilimler kontrol işlemleri için sonuç birimine getirilir ve bu noktada lekelerin kontrolü ile beraber parfümleme ve ambalajlama çalışmaları yürütülür. Tüm detaylı kontrol işlemleri sonuçlanan halı ve yolluklar dağıtım güzergahlarına göre bir arada tutulacak biçimde düzenlenip, sevkiyat araçlarına yönlendirilir ve bundan sonra belirtilen saatler içinde halı ve kilimler müşterilere dağıtılır.

Tecrübeler ortaya koyuyor ki halı ve yollukları yıkatırken hedeflenen yüksek kalite için temel şart olarak bilinmesi gereken şey, halıları yıkayacak işletmenin lekelerin çıkarılması ve hijyen konusunda tecrübeli bir halı ve kilim yıkama firması olmasının gerekliliğidir. Eryaman yolluk ve halı yıkamaya halı ve yollukları eski tip veya bilgisayarlı yöntemle yıkatabilirsiniz fakat antibakteriyel deterjan kullanımı, yıkama işinin başarı oranını önemli oranda değiştirmektedir. Temizlikte kaliteli sonucu elde etmek için yüksek hijyen gücü olan temizlik maddeleri ile yıkama yapmak gerekmektedir.

Temizlikten ödün vermeyen bilinçli bir tüketici olarak şayet, gerekli beklentiyi karşılamayan sonuçlarla karşı karşıya kalmaktan tedirginlik içerisindeyseniz; yıkama yaptıracağınız halı yıkama fabrikasıyla seçerken bir kısım önemli detayları araştırmanız gerekiyor. İşletmemizde kullandığımız otomatik makineler ve bununla birlikte güçlü leke çözücüler bu mesleği neredeyse sıfır hatayla yapmamıza imkan sağlıyor. Bundan dolayı eskiden beri Eryaman halı ve kilim yıkama firması olarak bunun bilincindeyiz ki, piyasada bulunan en iyi endüstriyel makineleri kullanan bir firma olarak biliniyoruz. Artık yıkanması gereken bir halının yıkanmasından beklenen başarılı sonucu almak için deneyim gerektiren belirli kuralları sağlamak olmazsa olmazdır.

Gerekli tecrübeye sahip bir kilim ve halı yıkama firmasının kaliteli işler ortaya koyabilmesi için önemli konulardan biri de leke çıkarıcı sarf malzemelerin farklı özelliklerdeki halılara ne tür tekniklerle kullanılacağı hususunu iyi bilmektir. Zira iyi bilinmelidir ki piyasada tutulan şampuanlar kullanmak halı ve kilim yıkamanın kalitesini belirleyici niteliktedir. Kilim ve halıları yıkayacak bir kuruluşun yıkama kalitesi, düzenli bir ekip ve uygulamada kullandığı makinelerin yüksek kalitede olmasıyla anlaşılabilir.

Değişen koşullarla birlikte günümüzde farklı iki yıkama tekniği geliştirilmiştir ki, bu metotlardan birisi elle yıkama diye adlandırılan sistem, diğeriyse otomatik halı yıkama makinesiyle sürdürülen yıkama tipidir. Otomatik sistem halı yıkama makinalarıyla sürdürdüğümüz yıkamanın elle yıkamaya göre bir çok avantajı vardır ki, bunlardan en önemli olanı sanırım daha özenli bir yıkama yapılmasıdır.