Eryaman halı yıkama hizmet bölgelerimizden birisidir. Eryaman bölgemize sürekli olarak ücretsiz servis hizmetimiz bulunmaktadır. Halılarınızı yıkatma için Eryaman hizmet bölgemizden bizleri aradığınızda, servis saatlerimizi size bildirmek koşulu ile zamanında gelip halılarınızı teslim alırız. Eryaman hizmet bölgemizde halılarınızı teslim aldığımız esnada sizlerden ricamız varsa halılarınızdaki yıpranmışlıkları bize bildirmenizdir. Bildiğiniz üzere profesyonel halı yıkama teknikleri endüstriyel halı yıkama makineleri ile yapılır. Eğer bir halı fazla yıpranmış ise veya halılarınızda çürük bölgeler varsa halı yıkama makinelerine dayanmayabilirler. Bu tür durumlara karşı tecrübeliyiz ama sizinde bilginiz varsa paylaşmanızı yeğleriz. Halılarınızı makbuz karşılığında teslim alırız. Yıkama sonrası yine halılarınızı aynı makbuz ile teslim ederiz.

Halıların temizlenmesinde kullandığımız otomatik makineler ve bununla beraber üstün özellikli sarf malzemeleri işimizi en iyi şekilde yapmamıza imkan tanıyor. Bu nedenlerden dolayı her daim Eryaman halı yıkama firması olarak bu konunun farkındayız ve halıları yıkarken en geçerli otomatik makineleri kullanan bir firma olarak tanınıyoruz. Profesyonel bir halı yıkama işletmesinin başarılı bir netice alabilmesi için gerçekten önemli aşamalardan bir tanesi de leke çıkarıcı sarf malzemelerin farklı özelliklerdeki halılara hangi tekniklerle uygulama yapılacağını bilmektir. Çünkü kabul edilen bir gerçektir ki yüksek düzeyde kaliteli şampuanlar kullanmak temizlik işlerinin kalitesini kesin olarak belirleyicidir.

Eğer kaliteye gerekli özeni gösteren biriyseniz markası belli olan deterjanlarla çalışan halı yıkama işletmelerini seçmek mecburiyetindesiniz. Yıkamada ilk aşama, ücretsiz servisin beklenen sürede yıkanacak malzemeyi almasıdır ve bu iş ile ilgili fazladan bir ücret verilmemelidir. Zaten iyi iş yapan bir halı temizleme fabrikası mutlaka söz verilen zamanda halıları almaya gelir. Yıkamacılık sektörü de piyasadaki diğer iş alanlarındaki gibi teknik gelişmelerden olumlu etki almış bir iştir ki, teknolojik alandaki yeni teknik imkanlar işin kalitesini gerçekten de yükseklere çıkartmıştır.

Halı ve yollukların biran evvel kurumasının gerçekleşmesinde santrifüj makinesi kullanmak bu işin başarısı için çok önemlidir. Santrifüj makinesiyle sıkılmış halı ve yolluklar gün ışığına gereksinim duyar ki bakterilerin yok olması tam olarak bu metotla sağlanabilir. Kurutma askılarında kuruması gerçekleşen halı ve yolluklar kontrol edilmek üzere sonuç bölümüne sevk edilir ve bu bölümde halıların son kontrolü ile birlikte ambalajlama ve parfümleme işlemleri yapılır. Son kontrol aşamaları da tamamlanan halı ve kilimler dağıtım yerlerine göre bir sıralama yapılacak şekilde planlanıp, dağıtım birimine sevk edilir ve belirlenen gün ve saatte halılar müşterilere iade edilir. Kaliteli hizmet bekleyen birisiyseniz ve şayet, hijyen kalitesi düşük durumlarla karşılaşmaktan tedirginlik içerisindeyseniz halılarınızı temizleteceğiniz halı yıkama firmasına halılarınızı verirken bir kısım önemli şeyleri araştırmanız gerekiyor.

Altını çizmeliyiz ki kilim ve halıları yıkatırken arzu edilen netice için özellikle dikkatli olunacak konu, yıkama işini vereceğimiz şirketin leke çıkarma ve temizlik konusunda titiz ve özverili bir halı ve kilim yıkama işletmesi olmasının gerekli olduğudur. Eryaman deneyimli halı ve yolluk yıkamaya kilim ve halıları eski usullerle ya da ful otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz ancak iyi deterjan kullanmak, halı yıkama işinin başarı seyrini net olarak etkileyen bir özelliktedir. Kaldı ki istenen neticeyi elde etmek için antibakteriyel özellikte temizleyiciler kullanmak gerekmektedir. Eryaman halı yıkama servis aracıyla yıkama birimine nakledilmiş olan halı ve kilimler ilk önce türlerine göre ayrı bölümlere alınır çünkü, farklı yapıdaki halı ve kilimler aynı malzemelerle yıkanamaz.

Kirlenmiş halımızı yıkayacak bir fabrikanın kalitesi, düzenli çalışan eleman kadrosu ve bununla beraber kullandığı endüstriyel ekipmanların uygun standartlarda olmasıyla ölçülebilir. Halı yıkamadaki gelişmeler sayesinde günümüzde iki değişik halı ve kilim yıkama tekniği uygulanmaya başlanmıştır ki, bunlardan birisi meç aracılığı ile yıkama şeklinde tarif edilen teknik, ikincisi ise otomatik halı yıkama makinesiyle yapılan yıkama metodudur. Otomatik programlı halı ve kilim yıkama makinesiyle yapılan yıkama işinin eski uygulamalara göre pek çok avantajı vardır ki, bunların en dikkat çekicisi sanırım halının arka yüzünün de yıkanmasıdır.

Halılarınızın yıkanmasından amaçlanan hijyenik sonucu almak için uzmanlık gerektiren kimi koşulları yerine getirmek gereklidir.