Eryaman halı yıkama uyarıyor. Halılarda katlanır mı demeyin. Zira zaman zaman katlanarak iz yapılmış ve kat izlerinden yıpranmış halılarla karşılaşmak mümkün. Halılar bazen temizlik esnasında alt kısımlarına ulaşabilmek adına katlanabiliyorlar. Hatta bu kat yerleri üzerine basılabiliyor. İşte halılar bu şekilde katlandıklarında kolayca yıpranırlar. Özellikle temizlik yaparken kısa süreliğine de olsa Eryaman halı yıkama olarak kesinlikle halılarınızı katlamanızı önermiyoruz. Halılar taşınırken de olsa, kullanılmazlarken de olsa mutlaka rulo şeklinde sarılarak taşınmalıdırlar. Biz Eryaman halı yıkama olarak halıları rulo şeklinde taşır ve katlanmasına kesinlikle müsaade etmeyiz.

Kaliteli hizmet almak isteyen bir müşteriyseniz ve şayet, hijyen koşullarını sağlamayan bir neticeyle karşılaşmaktan endişeliyseniz; halılarınızı vereceğiniz halı yıkama fabrikasına halılarınızı yıkatırken bazı önemli detayları araştırıp bilgi edinmeniz gerekiyor. Kirlenen halıları yıkayan bir firmanın kalite standartı, iş ahlakına sahip personel ve bununla beraber, kullandığı malzemelerin uygun standartlarda olmasıyla mukayese edilir.

Yıkamacılık sektörü de diğer sanayi işlerinde olduğu gibi teknik gelişmelerden olumlu etki almış bir iştir ki, mühendislik alanındaki yeni buluşlar temizliğin kalitesini gözle görülecek derecede üst seviyelere çıkarmıştır. Eryaman bantlı sistem yolluk ve halı yıkamaya kilim ve halıları manuel olarak ya da ful otomatik sistemle yıkatabilirsiniz ama iyi deterjan kullanmak, yıkamanın kalite derecesini direkt olarak değiştirmektedir. Halı yıkamada kaliteli bir sonuç için ciddi hijyen sağlayan leke çıkarıcılar kullanmak olmazsa olmaz öneme sahiptir. Yıkama işi bitirilen halıların gereken sürede kurutulmasında bu işe özel bir sıkma makinesinin kullanılması kurutmanın kalitesi için çok önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesinde suyundan arındırılan halılar asılmaya ihtiyaç duyar ki bakterisiz kurutma tam manasıyla bu şartla sağlanabilir. Güneşli havada kuruduğu gözlemlenen halı ve kilimler kontrol maksadıyla son denetim alanına sevk edilir ve bu bölümde tarama ile beraber ambalajlama çalışmaları yapılır. Poşetleme işlemleri tamamlanan halılar barkotlarına göre bir araya getirilecek biçimde toparlanıp, dağıtım araçlarına teslim edilir ve bundan sonra beklenen zaman diliminde halılar verilen adrese ulaştırılır.

İş yerimizde kullandığımız yeni araçlar ve artı olarak geliştirilmiş deterjanlar bu mesleği asgari hatayla uygulamamıza yardımcı oluyor. Buradan hareketle en başından beri Eryaman halı ve kilim yıkama fabrikası olarak bu inceliğin farkındayız ve piyasadaki en iyi bilinen makine ve ekipmanları kullanmaya devam ediyoruz. Halı yıkama sistemlerindeki gelişmelerle beraber son senelerde iki çeşit yıkama sistemi kullanılmaya başlanmıştır ki, bu metotlardan bir tanesi meçle elde yıkama şeklinde isimlendirilen teknik, diğeriyse tam otomatik yıkama makinesi ile icra edilen yıkama tipidir. Otomatik bantlı sistem halı yıkama makinesi ile icra ettiğimiz yıkama işlemlerinin eski sisteme göre bir çok faydası vardır ve bunlar arasında en dikkat çekicisi sanırım daha yüksek kalitede yıkama yapılmasıdır.

Eryaman halı yıkama personeli tarafından yıkama alanına nakledilmiş olan yıkanacak halı ve kilimler, bir an önce dokuma özellikleri göz önüne alınarak farklı bölümlere ayrılır çünkü, değişik özellikteki halılar aynı makine ve deterjanla yıkama yapılamaz. Bu işlemlerde ilk aşama firma aracının söylenilen zamanda adresinize gelmesidir ve bu iş ile alakalı herhangi bir para istenmemelidir. Kaldı ki kaliteli iş yapan bir yıkama işletmesi hızlıca ve anlaşılan zamanda halıları almaya gelir. İyi bir halı ve kilim yıkama fabrikasının yüksek kalitede bir sonuç alabilmesi için önemli konulardan bir tanesi de leke çözücülerin hassas yapılı halılara ne tür metodlarla uygulanacağını tespit etmektir. Bu noktada bilinen bir gerçektir ki, piyasada tutulan şampuanlar kullanmak halı ve kilim yıkamanın sonucunu doğrudan belirler.

Siz de temizlik kalitesine özen gösteren biri iseniz iyi deterjanlar kullanan halı ve yolluk yıkama firmalarını seçmek durumundasınız. Tecrübelerimize göre kilim ve halıları yıkatırken kaliteli bir sonuç için temel şart olarak dikkat edilmesi gereken konu, yıkama işinin verileceği fabrikanın lekelerle mücadelede özenli bir temizlik kuruluşu olmasındaki mecburiyettir.

Halılarınızın yıkanmasından beklenen kaliteli neticeyi almak için özen gerektiren bir çok şartlara uyulması gerekliliktir.