Hangi Durumlarda Halı Yıkama Yapılmalı 0312 226 30 29
Hangi durumlarda halı yıkama yapılmalıdır? Sorusuna çoğumuzun aklında çeşitli cevaplar vardır. Herkes kendi içinde bulunduğu durumu göz önünde bulundurarak bu soruya yanıt verir. Kimileri için sadece halılar lekeleri dışardan belli olmaya başladığında yıkanmalı, kimileri için yaz aylarının başladığında. Biz Eryaman halı yıkama olarak bu işi tecrübelere ve bilgiye dayanarak daha profesyonel bir yaklaşımla değerlendiriyoruz.

Kirlendiğinde halı yıkama:

Elbetteki hiç bir yan şart ve zamana bağlı olmaksızın halılar kirlendiklerinde yıkanırlar. Kirlenme aynı anda halının üzerine pis bir şeyin dökülmesi ile de olabilir, zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak ta. Her iki durumda da halıların kirlendiklerinde derhal yıkattırılması gerekmektedir. Eryaman halı yıkama ya istediğiniz her an ulaşıp, kirlenen halılarınızı yıkattırabilirsiniz.

Uzun zaman beklediğinde yıkama:

Eryaman halı yıkama olarak pek te üzerinde durulmayan bir konuya dikkat çekmek istiyoruz. Hiç kullanmadığımız bir odada seril olan halılar da uzun süre beklediklerinde yıkanmalıdırlar. Bu türdeki halılar kullanılmasalar dahi havanın neminden ve sirkülasyondan gelen bakterilere maaruz kalırlar. Bu bakteriler zamanla üreyerek artarlar ve halıların yıkanmasını zorunlu kılarlar.

Mevsimsel değişiklik nedeni ile yıkama:

Kış mevsiminde geçirdiğimiz soğuk algınlıları vesair hastalıklar hava yolu ile halılara bulaşırlar. Bu sebeple özellikle kış mevsiminin hemen çıkışında halıların yıkanması çok gereklidir. Hiç ummadığımız halde halılarımız mikrop barındırıyor olabilir.

Yeni alınan halıların yıkanması:

Eryaman halı yıkama olarak yeni aldığınız halıları da kullanmadan önce yıkattırmanızı tavsiye ediyoruz. Halıların teşhir stantlarında kirlenmiş olmaları muhtemeldir. Bu kirlenme gözle görülür düzeyde olmasa da, yıkanmaya ihtiyaç duyar halılar. Eryaman halı yıkama hizmet bölgemizde bunun haricinde yeni aldıkları halıları, üzerlerindeki yün artığının gitmesi amaçlı yıkattıran müşterilerimiz de çıkmaktadır.

Son zamanlarda kullandığımız yeni araçlar ve ilaveten üstün vasıflı leke çıkarıcılar bu mesleği en az riskle uygulamamıza yardım ediyor. Bu sebeple eskiden beri Eryaman halı ve kilim yıkama olarak bu detayın farkındayız ki, işletmemizde en çok kabul gören makineleri kullanmaya çalışıyoruz. Halı yıkamada temizlik kalitesine önem veren biri iseniz kalitesiyle tanınan leke gidericileri kullanan halı ve kilim yıkama işletmelerini tercih etmek zorundasınız.

Eryaman halı yıkamaya halı ve yollukları eski sistem ya da bilgisayarlı teknikle yıkatabilirsiniz ama kaliteli deterjan kullanmak, yıkamanın kalite derecesini direkt manada değiştirmektedir. Temizlik işlerinde kaliteli neticeyi elde etmek için bakterileri temizleyebilen deterjanlar ile çalışmak yüksek öneme sahiptir. Halılarımızın çabuk bir şekilde kurumasının sağlanmasında otomatik bir sıkma makinesi kullanılması bu işin başarısı için gerçekten önemlidir. Otomatik sıkma makinesinde sıkılmış olan halı ve yolluklar askıda bekletilmeye gereksinim duyar ki bakterilerin yok olması bir tek bu yöntemle sağlanabilir. Güneşli havada kuruması gerçekleşen halı ve kilimler son kontroller için son kontrol birimine sevk edilir ve bu noktada leke kontrolü ile birlikte ambalajlama ve parfümleme uygulamaları yapılır. Son kontrol işleri tamamlanan halı ve yolluklar barkot numaralarına göre bir sıralama yapılacak şekilde ayrılıp, servis bölümüne verilir ve beklenen zamanda halılar sahiplerine ulaştırılır. Halı yıkayacak bir işletmenin kalite göstergesi, bilgili personel ve bununla beraber uygulamada kullandığı temizlik deterjanlarının standartlara uygunluğuyla anlaşılabilir.

Eryaman halı yıkama servisiyle yıkama mekanına naklolunan yıkanacak halılar bir birine karışmadan lekeleri tespit edilerek yıkamaya hazır hale getirilir zira tüm halılar aynı şekilde yıkanmamalıdır. Halı yıkama sektörü de benzer sanayi alanlarındaki gibi mühendislikteki gelişmelerden etkilenmiş bir iş alanıdır ki, endüstriyel alandaki yeni teknolojik şartlar temizliğin standartını gerçek manada üst düzeye yükseltmiştir.

Birikimlerimiz gösteriyor ki halı ve yollukları yıkatırken beklentilerinizin karşılanması için temel şart olarak göz ardı edilmemesi gereken konu, halıyı yıkayacak şirketin hijyen kalitesi konusunda profesyonel ekip sahibi bir halı ve kilim yıkama kuruluşu olmasının gerekli olduğudur. Hijyen kurallarını önemseyen bilinçli bir müşteri olarak eğer, düşük kaliteli neticelerle karşılaşmaktan endişeleniyor iseniz; halılarınızı yıkatacağınız yıkama fabrikasını seçerken bir takım detayları araştırmalısınız. İlerleyen teknoloji ile beraber son senelerde iki ayrı halı yıkama yöntemi ortaya çıkmıştır ki, bunlardan bir tanesi meç kullanarak yıkama şeklinde isimlendirilen teknik, diğeri ise tam otomatik sistemlerle yapılan yıkama metodudur. Otomatik sistem halı ve kilim yıkama makineleri ile yaptığımız yıkama işlemlerinin meçle yapılan yıkamaya göre bir çok faydası vardır ve bu avantajların en mühimi belki de personel hatalarının en aza indirilmesidir.

Yıkamada başlangıç aşaması servis aracının söz verdiği saatler içinde adresinize gelmesidir ki bu işlem ile alakalı ekstra bir ücret istenmemelidir. Kaldı ki iyi iş yapan bir temizlik kuruluşu bir şekilde vaat ettiği zaman aralığında teslim alır halıları. Temizlenmesi gereken halılarınızın temizlenmesinden hedeflenen kaliteli neticeyi elde etmek için profesyonellik gerektiren bazı özel kuralların sağlanması gerekmektedir.

Yeterli tecrübeye sahip bir halı yıkama firmasının başarılı bir neticeye varabilmesi noktasında gerçekten önemli kurallardan bir tanesi de halı yıkama şampuanlarının hassas yapılı halılara hangi yöntemlerle uygulanacağına karar vermektir. Bu anlamda kesin olarak bilinir ki iyi leke çıkarıcılar kullanabilmek hijyen gerektiren işlerin sonucunu etkiler.