Elbette har halı yıkanır ama her halı aynı teknik ve ekipmanla yıkanmaz. Uzman halı yıkama fabrikası burada farkını gösterir ki, hangi halının hangi malzemelerle ve hangi tekniklerin uygulanması ile yıkanacağı, lekelerin başarı ile çıkarılması konusunda çok çok önemlidir. Piyasada çok farklı özellikte halılar mevcuttur. Bir gün çok beğenerek aldığınız ve piyasaya ilk defa çıkmış bir halının nasıl yıkanacağı konusunda bilgi sahibi olmak zorunda değilsiniz. Eryaman halı yıkama sizin için tüm yeni gelişmeleri yakındam takip ederek hizmet kalitesinde süreklilik gereklerini yerine getirir.

Bu sektör de öteki sanayi işlerindeki gibi teknik gelişmelerden pozitif yönde etkilenmiş bir sektördür ki, endüstriyel alandaki yeni teknikler bu işin niteliğini oldukça arttırmıştır. Halıları temizleyecek bir firmanın ortaya koyduğu kalite, disiplinli çalışan personel kadrosu ve bununla beraber uygulamada kullandığı endüstriyel ekipmanların kalitesinin yüksek olmasıyla ölçülür.

Bu işlerde yüksek kaliteye azami derecede önem veren biri iseniz kaliteli deterjanlar kullanan halı ve yolluk yıkama firmalarını tercih etmek mecburiyetindesiniz. Yıkandıktan sonra halıların hızla kurutulmasında halı sıkma makinesiyle halıyı sıkmak, kurumanın sorunsuz halledilmesi için büyük önem arz etmektedir. Otomatik sıkma makinesinden çıkarılan halı ve yolluklar asılmaya gereksinim duyar ki, güneş dezenfeksiyonu sadece bu koşulla sağlanır. Güneşte kuruması tamamlanan halılar son kontroller için sonuç birimine sevk olunur ve burada fırçalama ile beraber paketleme işlemleri yapılır. Son kontrol işlemleri nihayete eren halı ve kilimler fiş numaralarına göre bir sıralama sağlanacak şekilde gruplanıp, servis araçlarına verilir ve belirlenen saatte halılar ve yolluklar sahiplerine ulaştırılır. Makine şagi ya da yün halıların yıkanmasından hedeflenen başarılı sonucu almak için tecrübe gerektiren bir dizi kuralları sağlamak zorunluluktur.

Farklı Halıya Farklı Teknikler

Halıların yıkanması konusunda farklı metotların kullanıldığını biliyor musunuz? Bu farklılık elbette halıların yapısal özelliklerinden kaynaklanıyor. Kimi halılar çok narin yapıdalar. Kimlerinin iplikleri, kimilerinin boyaları narin. Kimi halılar yapısal özelliklerinden kaynaklanan sebeplerle lekeleri çok daha fazla tutarlar. Genellikle bu tip halılar ikinci defa yıkanmaya gereksinim duyarlar. Kim halılar yıpranmışlıklarından dolayı narin yıkama isterler. İşte bu ve benzeri bir çok sebep yıkama tekniğini belirler. Eryaman halı yıkama fabrikamız da bu teknikleri ayrı ayrı uygulayarak, başarılı sonuçlar almak için çalırır.

Yüksek beklenti içerisinde olan birisi olarak eğer, kötü bir görüntüyle karşılaşmaktan endişeleniyor iseniz yıkama işinizi vereceğiniz yıkama fabrikasını seçerken bir takım kuralları araştırmanız gerekiyor. İşin inceliklerine hakim bir halı, kilim ve yolluk yıkama işletmesinin yüksek hijyen kalitesinde bir hizmet verebilmesi için gerçekten önemli kurallardan birisi de deterjan ve leke çıkarıcı maddelerin değişik yapıdaki halılara hangi metodlarla uygulanacağı hususunu iyi bilmektir. Çünkü tahmin edersiniz ki, tse belgeli şampuanlar kullanmak temizlik işlerinin kalitesini doğrudan belirler.

Tecrübeler ortaya koyuyor ki yolluk ve halıları yıkatırken beklenen neticeyi almak için her şeyden önce önem verilecek şey, halıların yıkattırılacağı kuruluşun lekelerle mücadelede özenli bir yıkama işletmesi olmasının gerekli olduğudur. Eryaman halı yıkama tarafından yıkama birimine taşınmış olan halılar ilk olarak cinslerine bakılarak farklı bölümlere ayrılır zira her halı aynı ekipmanlarla yıkanmamalıdır. Halı yıkama işlerinde ilk aşama, servis aracının söylenilen zaman içerisinde halıları almak için gelmesidir ve bu iş ile alakalı fazladan bir ücret istenmemelidir. Bu manada iyi bir temizlik firması mutlaka vaat ettiği saat aralığında alacaktır halılarınızı.

Son dönemde kullanmaya başladığımız makineler ve geliştirilmiş deterjanlar mesleğimizi hatasız bir şekilde sürdürmemize yardımcı oluyor. Bundan dolayı bizler de Eryaman kilim ve halı yıkama olarak bu şartın bilincindeyiz ki, halıların yıkanmasında en iyi endüstriyel makineleri kullanmaya gayret ediyoruz. Eryaman antibakteriyel kilim ve halı yıkamaya yolluk ve halıları eski tip veya bantlı teknikle yıkatabilirsiniz ancak kullanılan deterjanların kalitesi, temizliğin neticesini büyük oranda değiştirmektedir. Kaldı ki kaliteli bir neticeye varmak için antibakteriyel leke çıkarıcılar ile yıkama yapmak oldukça önemlidir.

Makine sistemlerinin gelişmesiyle birlikte günümüzde iki tip halı yıkama tekniği kullanılmaya başlanmıştır ki, bu tekniklerden ilki elle yıkama diye adlandırılan yöntem, diğeriyse tam otomatik sistemlerle yapılan yıkama sistemidir. Otomasyonlu halı ve kilim yıkama makineleri ile yapılan yıkama işlemlerinin manuel yıkamaya göre bir çok avantajı bulunur ve bu yararların en dikkat çekicisi belki de halının çift taraflı yıkanmasıdır.