Bu yazıyı okurken büyük çoğunluğun "biliyoruz elbette" diyeceğini tahmin etmek zor değil ama Eryaman halı yıkama olarak özellikle hizmet bölgelerimizde sıkça karırlaştığımız bir durumdur halıların sadece yaz aylarında yıkanabileceği. Bir kısım müşterimiz yaz aylarında olduğu gibi, kış aylarında da halı yıkama hizmetlerimizin devam ettiğinden haberdar değiller. Oysa gerek kullandığımız ekipmanlar ve gerekse özel alanlar, mevsimlerimizin dördünde de halı yıkama ve kurutmaya imkan tanıyor. Gelişen teknolojinin sunduğu imkanlar ölçüsünde her zaman halılarınızı yıkatabilir, bunun için yazın gelmesini beklemeyebilirsiniz. Bu sayede kirlenen bir halı ile bütün kışı geçirmek zorunda da kalmamış olursunuz.

Yıkamada kullandığımız yeni makineler ve bununla beraber üstün vasıflı leke çıkarıcılar mesleğimizi en az hatayla sürdürmemize imkan veriyor. Bu sebeple her zaman Eryaman halı yıkama firması olarak bu önemli durumun farkındayız ki, işletmemizde en güçlü yıkama ve sıkma makinelerini kullanma eğilimindeyiz. Yıkanma ihtiyacı olan halıların yıkama işleminden beklenen başarılı sonucu sağlamak için deneyim gerektiren bazı normları sağlamak son derece önemlidir.

Eryaman antibakteriyel halı yıkamaya halı ve yollukları eski sistem veyahut otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz fakat halı yıkama deterjanının kalitesi, yıkamanın kalitesini kesin olarak değiştirmektedir. Bu işte kaliteli bir sonuç için bakterisiz bir hijyen sağlayan endüstriyel deterjanlar kullanmak yüksek öneme sahiptir. Yıkamadan sonra halıların hızlıca kurutulmasında otomatik bir sıkma makinesi kullanmak kurumanın amaçlandığı gibi olması için gerçekten önemlidir. Santrifüj makinesiyle sıkılan halı ve yolluklar askıya alınmaya ihtiyaç duyar ki bakterilerin yok olması sadece bu şartla sağlanabilir. Tam olarak kuruyan halılar son kontroller için sonuç masasına sevk olunur ve bu bölümde fırçalama ile birlikte parfüm ve paketleme işlemleri yapılır. Ambalaj ve parfümleme işleri nihayete eren halılar barkotlarına göre bir sıralama sağlanacak şekilde planlanıp, servis araçlarına gönderilir ve beklenen saatler içerisinde halı ve yolluklar sahiplerine teslim edilir. Halıların yıkatılmasında ilk adım halı yıkama servisinin söz verdiği saatte adresinizde bulunmasıdır ve servis ile ilgili ek bir para talep edilmemelidir. Bu manada işinde kurumsallaşmış bir yıkama işletmesi aşağı yukarı sözleşilen sürede almaya gelir halıları.

Halılarının temizliğine önem veren birisi olarak eğer, yeterince kaliteli olmayan bir neticeyle karşı karşıya gelmekten tedirginlik içerisindeyseniz halılarınızı temizleteceğiniz yıkama firmasını seçerken bazı şeyleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Yıkama işleri de benzer sanayi işlerinde olduğu gibi ilerleyen teknolojiden fayda görmüş bir iştir ki, özellikle yeni teknikler işin kalitesini ciddi anlamda üst düzeye taşımıştır.

Tecrübelerimize göre halı ve yollukları yıkatırken iyi bir yıkama için temel şart olarak bilinmesi gereken şey, halıların verileceği işletmenin yıkama ve leke çıkarmada profesyonelliğe önem veren bir halı ve kilim yıkama kuruluşu olmasındaki gerekliliktir. Şayet kusursuz hijyene gereken önemi veren biriyseniz kalitesi kanıtlanmış deterjan kullanan halı ve kilim yıkama firmalarını tercih etmek mecburiyetindesiniz. Yeterli imkana sahip bir halı ve kilim yıkama fabrikasının başarılı neticelere varabilmesi noktasında gerçekten önemli kurallardan biri de deterjanların değişik yapıdaki halılara ne tür yöntemlerle uygulanacağıyla alakalı seçici olmaktır. Çünkü iyi bilinmelidir ki markası belli olan leke çıkarıcı maddeler kullanmak yıkama işinin kalitesini direkt olarak etkilemektedir.

Eryaman halı yıkama servis personeli tarafından yıkama alanına getirilmiş olan yıkanacak halılar bir birine karışmadan leke türlerine göre gruplara ayrılır zira bütün halılar aynı teknikle yıkanmaz. Halıların temizliğini yapacak bir şirketin kalite standartı, düzenli bir çalışma ekibi ve bununla beraber kullandığı malzemelerin uygun standartlarda olmasıyla tespit edilir.

Teknolojik destek sayesinde günümüzde iki tip yıkama sistemi gündeme gelmiştir ki, bu tekniklerden birincisi meç kullanarak yıkama şeklinde bilinen yöntem, diğeriyse bantlı yıkama sistemiyle icra edilen yıkama sistemidir. Otomatik bantlı sistem halı yıkama makinalarıyla sürdürülen yıkama işlemlerinin meçle yıkamaya göre fazlaca avantajı gösterilebilir ve bu faydaların en çok önem arz edeni her halde personelden kaynaklanan hataların azalmasıdır.