Halı yıkama da iyi hizmet halının teslim alınması ile teslim edilmesi arasında geçen sürede pek çok aşamada söz konusudur. İyi bir halı yıkama fabrikası halıyı söz verdiği süre içerisinde almalıdır. Eryaman halı yıkama olarak Eryaman haricinde de pek çok bölgede hizmet vermekteyiz. Tüm bu bölgelere zamanında hizmet götürebilmek için sürekli bir çaba içerisindeyiz. Servis araç ve personelimizi yönlendiren operasyon birimimiz güzergahları belirler ve aciliyet durumuna göre servislerimizi gönderir. Hepsi önemli olmakla beraber en önemlisi halının hijyen kalitesidir. Yıkama ekibimiz deneyimli elemanlardan oluğur. Halının en iyi şekilde yıkanması, kurutulması ve ambalajlanması işlemlerinden sorumludurlar. Teslimat günü gelen halılar yine en uygun güzergah dahilinde günüde teslim edilmeye çalırılır.

İşinde başarılı bir halı ve kilim yıkama firmasının yüksek kalitede sonuçlar çıkarabilmesi için gerçekten önemli ilkelerden biri de leke çözücü malzemelerin farklı özelliklerdeki halılara ne tür usullerle uygulanacağıyla ilgili tecrübeli olmaktır. Bu noktada çok iyi bilinmelidir ki, tse belgeli leke çözücüler kullanabilmek yıkama işlerinin kalitesini doğrudan belirleyicidir. Halı yıkayacak bir şirketin ortaya koyduğu kalite, iş disiplinine sahip eleman kadrosu ve bununla beraber uygulamada kullandığı makinelerin uygun standartlarda olmasıyla mukayese edilir.

Bu işlerde yüksek kaliteye değer veren biriyseniz tse belgeli şampuanları kullanan halı ve yolluk yıkama işletmelerini tercih etmelisiniz. Eryaman halı yıkama servisiyle yıkama alanına nakledilmiş olan halılar karıştırılmadan türlerine göre yıkamaya hazırlanır çünkü, tüm halılar aynı makine ve deterjanla yıkanmamalıdır. Kaliteli hizmet almak isteyen birisi iseniz ve eğer, hoş olmayan bir durumla karşılaşmaktan tedirginseniz, yıkama işinizi vereceğiniz yıkama firmasıyla seçerken bir kısım önemli ayrıntıları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Yıkandıktan sonra halıların çabucak kurutulmasında sıkma makinesiyle nem almak, kurumanın amaçlandığı gibi olması için gerçekten önemlidir. Otomatik sıkma makinesinde sıkılan halılar gün ışığına gereksinim duyar ki, antibakteriyel yıkama tam anlamıyla bu şartla sağlanır. Yeterli oranda kuruduğu anlaşılan halı ve kilimler son kontroller için kalite kontrol alanına sevk edilir ve bu kısımda leke kontrolleri ile birlikte parfüm ve paketleme işleri yapılır. Bütün işleri nihayete eren halı ve kilimler dağıtım planlarına göre bir arada tutulacak biçimde gruplanıp, dağıtım bölümüne gönderilir ve söz verilen saatler içerisinde halı ve kilimler teslimat adresine ulaştırılır. Firmamızda kullandığımız yeni araçlar ve bununla birlikte anbibakteriyel leke çözücüler yıkamayı en az riskle yapmamıza olanak tanıyor. Bu sebeple en başından beri Eryaman halı ve yolluk yıkama olarak bu konunun farkındayız ki, piyasada bulunan en iyi makine ve ekipmanları kullanma gayretindeyiz.

Eryaman deneyimli halı ve kilim yıkamaya yolluk ve halıları eski sistemle veyahut tam otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz fakat leke çıkarıcı deterjanın kalitesi, halı yıkamanın kalite derecesini büyük oranda belirler. Bu işlerde istenen sonuçlara ulaşmak için yüksek hijyen gücü olan temizleyiciler kullanmak son derece önemlidir. Yıkamada ilk adım servis arabasının önceden belirlenen zamanda halılarınızı almaya gelmesidir ve bu iş için fazladan bir para alınmamalıdır. Unutmayın iyi bir halı temizleme şirketi muhakkak vaat ettiği sürede adresinizde olacaktır. Bu alan da öteki sanayi dallarındaki gibi endüstriyel ilerlemelerden pozitif yönde etkilenmiş bir iş koludur ki, mühendislik alanındaki son dönemdeki yenilikler işin kalitesini gerçek anlamda yükseltmiştir.

Halı yıkamadaki gelişmeler sayesinde son yıllarda iki tip halı ve kilim yıkama yöntemi gündeme gelmiştir ki, bu metotlardan bir tanesi meç aracılığı ile yıkama olarak adlandırılan sistem, diğeri ise otomatik makinelerle yapılan yıkama sistemidir. Tam otomatik sistemli halı yıkama makineleriyle yaptığımız yıkama işinin meçle yapılan yıkamaya göre fazlaca avantajı gösterilebilir ve bunlar arasında en fazla önemli olanı her halde daha titiz bir yıkama yapılmasıdır. Halıların yıkanmasından hedeflenen başarılı sonucu kazanmak için profesyonellik gerektiren bir sürü kurallara uyulması zorunluluktur.

Tecrübeler ortaya koyuyor ki yolluk ve halıları yıkatırken kaliteli bir netice için her şeyden evvel göz önünde bulundurulması gereken şey, halı yıkama işimizi görecek şirketin lekelerle mücadelede titiz bir temizlik fabrikası olmasındaki mecburiyettir.