Kaliteli Halı Yıkamanın Argümanları Eryaman 0312 226 30 29
Eryaman halı yıkama hizmet bölgemiz içerisinde yaptığımız başarılı hizmetlerin arka planında kullandığımız halı yıkama ekipmanları bulunmaktadır. Hangi halı yıkama firması olursa olsun gerçek anlamda kaliteli bir halı yıkama işlemi yapmak için piyasanın en iyi halı yıkama ekipmanlarını kullanma zorunluluğu ile karşı karşıyadır. Halı yıkama ekipmanları denildiğinde sadece makineler akla gelmemelidir.

Eryaman halı yıkama fabrikamızda makineler kadar kullandığımız sarf malzemelerinin de kalitesine özen gösteriyoruz.

Halı yıkama makineleri kadar, halı yıkama şampuanları hatta kullanılan su dahi önemlidir.

Eryaman halı yıkama olarak antibakteriyel özellikte ve üstün leke çıkarma kabiliyetine sahip halı yıkama şampuanları kullanıyoruz. Piyasada bir birine benzer nitelikte pek çok şampuan bulunmasına karşın bizler tecrübelerimiz dahilinde en iyisini kullanıyoruz. İşin sırrı da özellikle burada yatmaktadır. Zira yıkama sonrası temiz görünmesine rağmen bakteriyel arınma açısından gereken sonucu vermeyen bir şampuan kullanmak bizim işimizi, sizinse sağlığınızı riske atmak olurdu.

Eryaman halı yıkama olarak kullandığımız su işimizin en önemli argümanıdır. Tüm temizlik işlemlerinde olduğu gibi, bu işte de suyun eşsiz temizleme özelliğinden faydalanıyoruz. Yeri gelmişken bir sosyal sorumluluk gereği halı yıkama ve küresel ısınma konusuna da bir kaç cümle ayırmak istiyorum. Halıların yıkanmasında kullandığımız su kesinlikle şehir şebekesine bağlı kaynaklardan değildir. Eryaman halı yıkama fabrikamızda kendi imkanlarımızla çıkardığımız kaynak sularını kullanmaktayız. Böylece içme sularının israfını önlemiş, kendi çapımızda küresel ısınma karşıtlığımızı göstermekteyiz. On binlerce evin halısının şehir şebekesine bağlı kaynakları tükettiğini varsayacak olursak, her kesin doğal kaynak suyu kullanan halı yıkama fabrikalarını kullanma gerekliliği açıkça ortaya çıkmaktadır. Halı yıkama şampuanları üstün leke çıkarma kabiliyetleri ile olası pek çok lekeye karşı etkilidirler. Ancak zaman zaman bu şampuanların çıkaramadığı lekelerle de karşılaşabiliyoruz. İşte bu tür durumlarda halıların yapısal özelliklerine zarar vermeyecek bazı leke çıkarıcıları kullanıyoruz. Bu tür durumlar çok büyük dikkat ve özen gösterilmesi gereken durumlardır. Kaldı ki her tür leke çıkarıcı ile her tip halıya müdahale edilmemelidir. Bunun halının çeşitli özelliklerini bozma riski vardır. Eryaman halı yıkama olarak halılarınızın hijyenik olarak temizlenmesi konusunda her türlü argümanı gereği gibi kullanıyoruz. Bunca zamandır edindiğimiz bir tecrübe varsa o da kaliteli halı yıkamanın sırrı kullanılan makine ve deterjanların kalitesine bağlıdır.

Standartlara uygun hizmet bekleyen birisiyseniz ve şayet, gerekli beklentiyi karşılamayan bir görüntüyle karşılaşmaktan endişeliyseniz yıkama işinizi vereceğiniz yıkama fabrikasına halılarınızı yıkatırken bazı önemli koşulları bilerek dikkat etmeniz gerekiyor. Halıların yıkanması işinde birinci aşama servis aracının randevulaşılan saatte vereceğiniz adrese gelmesidir ve servis ile alakalı ekstradan bir ücret talep edilmemelidir. Kaldı ki memnun kalmayı umacağınız bir temizlik fabrikası geç kalmadan vaat ettiği saatte alır halıları.

İş yerimizde kullanılan yeni teknikler ve buna ek olarak üstün vasıflı leke çıkarıcılar bu mesleği hatasız bir şekilde uygulamamıza yardımcı oluyor. Buradan hareketle bizler de Eryaman halı yıkama fabrikası olarak bu hususun bilincindeyiz ve yıkamada en çok kabul gören otomatik makineleri kullanan bir firma olarak tanınıyoruz. Halılarımızı yıkayacak bir şirketin ortaya koyduğu kalite, düzenli çalışan personel ve bununla birlikte, uygulamada kullandığı malzemelerin yeterliliğiyle mukayese edilir. Halıların yıkanmasından beklenen hijyenik sonucu sağlamak için deneyim gerektiren bazı özel normları yerine getirmek olmazsa olmaz önem arz etmektedir.

Öncelikle yüksek hijyene değer veren biri iseniz tse belgeli leke çıkarıcıları kullanan halı yıkama firmalarını seçmek mecburiyetindesiniz. Eryaman hijyenik halı yıkamaya kilim ve halıları manuel veyahut bantlı yöntemle yıkatabilirsiniz ancak kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak, yıkama işinin sonucunu çok önemli oranda belirleyici özelliktedir. Bu işte olumlu bir sonuç için antibakteriyel temizlik maddeleri ile uygulama yapmak büyük önem arz etmektedir.

Halılarımızın gereken sürede kurumasının gerçekleşmesinde sıkma makinesiyle nem almak kurumanın başarılı olması için çok önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesinden çıkan halılar asılmaya ihtiyaç duyar ki bakterilerin yok olması sadece bu yolla sağlanır. Yüzde yüz kuruduğu gözlemlenen halı ve yolluklar kontrol amacıyla kalite kontrol noktasına getirilir ve bu birimde tarama ile beraber paket çalışmaları yürütülür. Paket aşamaları tamamlanmış olan halılar her etikete göre bir sıralama yapılacak biçimde planlanıp, sevkiyat çalışanlarına aktarılır ve randevulaşılan saatler içinde halılar ve yolluklar müşterilere iade edilir. Belirtmekte fayda var ki kilim ve halıları yıkatırken yüksek kaliteli yıkama için her şeyden evvel özen gösterilmesi gereken konu, halı yıkama işimizi görecek şirketin halı yıkama konusunda bilgi ve deneyim sahibi bir temizlik işletmesi olmasına ihtiyaç olduğudur. İşinde tecrübeli bir halı yıkama işletmesinin yüksek hijyen kalitesinde bir hizmet çıkarabilmesi noktasında gerçekten önemli şeylerden birisi de deterjanların hassas halılara hangi yöntemlerle uygulanacağı konusunu bilmektir. Zaten ispatlanmış bir gerçektir ki, kalite belgeleri tam olan bir şampuan kullanmak temizlikle alakalı işlerin sonucunu direkt olarak etkiler.

Eryaman halı yıkama fabrikasındaki yıkama alanına alınan halılar, ilk önce dokuma türleri tespit edilerek ayrılır zira her halı aynı makine ve deterjanla yıkama yapılamamaktadır. Teknolojinin geldiği noktada günümüzde bir birinden farklı iki halı ve kilim yıkama sistemi gündeme gelmiştir ki, bu metotlardan ilki meçle yıkama olarak anılan yöntem, ikincisi ise bantlı yıkama sistemiyle sürdürülen yıkama modelidir. Otomasyonlu halı ve kilim yıkama makineleri ile icra edilen yıkama işinin eski sisteme göre bir çok faydası bulunmaktadır ve bu avantajların en önemlisi belki de daha fazla yıkayıcı fırça kullanılmasıdır.

Bu alan da başka sektörlerde olduğu gibi gelişen teknik ilerlemelerden fayda görmüş bir iştir ve sanayi alanındaki yeni buluşlar bu işin kalitesini gerçekten çok üst seviyelere taşımıştır.